Plan wycieczki

Dzień 1

Wylot samolotem rejsowym do Singapuru (możliwa przesiadka). Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Dzień 2

Lądowanie w Singapurze, odprawa paszportowa. Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Singapurze.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys. kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Wieczorem dla chętnych  przejazd metrem do hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto, oraz spacer do słynnych ogrodów przy zatoce, gdzie będziemy świadkami pokazu światło dźwięk (cena ok. 50 USD). Nocleg w hotelu w Singapurze. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku przejścia granicznego z Malezją i kontynuujemy przejazd do Malakki, jednego z najstarszych miast Malezji. Po przyjeździe odwiedzimy m.in. Muzeum Baba & Nyonya poświęcone kulturze Peranakan, Świątynię Cheng Hoon Teng - najstarszą chińska świątynię w mieście, meczet Kampung Kling z niezwykłym dachem w kształcie piramidy, Porta de Santiago - bramę pozostałą po szesnastowiecznej fortecy portugalskiej oraz zatrzymamy się na zrobienie zdjęć przy starym holenderskim ratuszu (Stadhuys). Na zakończenie zwiedzania odwiedzimy Muzeum Morskie, mieszczące się w replice szesnastowiecznego statku Flor de la Mar. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicach Malakki. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd z Malakki w kierunku Kuala Lumpur. Po drodze zobaczymy nowe centrum administracyjne Malezji - miasto Putrajaya. Jest to nowoczesne, wręcz futurystyczne miasto założone w latach 90-tych zgodnie z planami przeniesienia siedziby rządu z Kuala Lumpur. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Po dojeździe do Kuala Lumpur zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy Malezji rozpoczniemy od najbardziej rozpoznawalnego drapacza chmur w kraju - Petronas Twin Towers, bliźniaczych wież, w których mieści się największy dom handlowy Malezji. Wieczorem dla chętnych uroczysta kolacja w malezyjskiej restauracji, wraz z pokazami tańców z różnych regionów Malezji (płatna dodatkowo ok. 45 USD).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu w hotelu udamy się do Jaskiń Batu, które są miejscem świętym dla hinduistów. Można tu podziwiać rozmaite wapienne formacje oraz obserwować wiernych w czasie modlitw. Następnie zobaczymy Pałac Królewski, postmodernistyczny Meczet Narodowy Masijd Negara (z zewnątrz), Plac Niepodległości i położony nieopodal budynek Sułtana Abdula Samada - zbudowany w mauretańskim stylu, mieszczący obecnie Sąd Najwyższy. W przerwie - lunch. W programie m.in. spacer po dzielnicy chińskiej i wizyta w Central Market, gdzie w miarę możliwości będzie czas wolny na zakupy pamiątek. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu opuszczamy Kuala Lumpur i jedziemy w kierunku Gór Camerona, najwyżej położonego regionu Malezji (do 1500 m n.p.m.). Nazwę swą góry te zawdzięczają badaczowi Williamowi Cameronowi, który był twórcą pierwszej mapy tego terenu, a jego badania przyczyniły się do rozwoju rolnictwa. Odwiedzimy jedną z najpiękniej położonych plantacji herbaty (możliwość płatnej degustacji). Udamy się również do pobliskiej Farmy Motyli z licznymi owadami, patyczakami i skorpionami. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Nocleg w hotelu na terenie Gór Camerona.  (Trasa ok. 220 km).
Uwaga! Temperatura może spaść do ok. 15°C, szczególnie wieczorami, więc radzimy zabrać nieco cieplejszą odzież.

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu wyruszymy w stronę Labu Central, gdzie przesiądziemy się na łodzie i weźmiemy udział w około półtoragodzinnym rejsie po Parku Narodowym Taman Negara. Trasa rejsu wiedzie przez bujne lasy deszczowe i wioski wyłaniające się z dżungli. Rejs kończy się w Kuala Tahan, gdzie zakwaterujemy się w hotelu. Po drodze zjemy lunch.Wieczorem weźmiemy udział w ok. godzinnym spacerze po dżungli, który będzie dodatkową okazją do obserwowania przyrody Parku (m.in. budzących się nocą owadów). Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku. (Trasa ok. 280 km).
Uwaga! Na wycieczkę po Taman Negara należy koniecznie zabrać długie spodnie (nie jeansy), bluzę lub lekką kurtkę z długim rękawem, sportowe buty, środek chroniący przed ukąszeniami oraz latarkę.

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu czeka nas wyprawa trekingowa do wzgórza Teresik, skąd świetnie widać panoramę Parku, przy bezchmurnym niebie można będzie dojrzeć odległą Górę Tahan. Po drodze lokalny przewodnik wprowadzi nas w tajniki flory chronionej na terenie Parku. W programie również wizyta w obozowisku koczowniczego ludu Batek, gdzie zobaczymy krótki pokaz technik przetrwania w dżungli. Po lunchu udamy się łodzią do Lata Berkoh, gdzie zobaczymy malownicze kaskady na rzece i utworzony przez nie basen, gdzie odważni będą mogli spróbować kąpieli. Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku.

Dzień 10

Dzień 10

Po wczesnym (ok. 3 rano) wykwaterowaniu z hotelu przejazd do portu Mersing, przeprawa promowa na wyspę Tioman, zakwaterowanie w hotelu przy plaży.

Dzień 11-13

Dzień 11-13

Śniadania. Czas wolny na wyspie Tioman, kąpiele słoneczne i morskie.

Dzień 14

Śniadanie w hotelu, następnie wykwaterowanie, transfer do Singapuru lub Kuala Lumpur. Wylot do Polski samolotem rejsowym (możliwa przesiadka).

Dzień 15

Lądowanie w Warszawie.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
 
*W wybranych terminach impreza krótsza o 1 dzień wypoczynku

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele ***/**** - dobrej klasy.

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w TV, łazienki z wc i często klimatyzację oraz minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotel **** przy plaży , śniadania w cenie

Wizy

Wszyscy podróżujący przybywający do Malezji muszą wypełnić obowiązkową malezyjską cyfrową kartę przyjazdu (MDAC). Link do wypełnienia MDAC : https://imigresen-online.imi.gov.my/mdac/main 

Formularz można wypełnić na 48 h przed wylotem

Od 72 godzin przed przybyciem do Singapuru należy wypełnić online kartę przylotu (deklaracja wjazdowa) do Singapuru, tzw. SG Arrival Card (SGAC) https://eservices.ica.gov.sg/sgarrivalcard/

W Tajlandii, Laosie, Kambodży, Brunei i Singapurze wwóz oraz używanie e-papierosów, e-shish i nabojów do nich jest zakazany.
Za próbę wwozu oraz używania grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Świadczenia

Cena obejmuje: Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem
rejsowym Warszawa - Singapur (lun Kuala Lumpur) - Warszawa (możliwa przesiadka), zakwaterowanie w hotelach (11 lub 12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 250 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Aktualne wytyczne dotyczące szczepień, testów na COVID i wymaganerj dokumentacji znajdują się na www.r.pl/wytyczne

 

Wiza do Malezji i Singapuru
W przypadku pobytów krótszych niż 90 dni zarówno do Malezji jak i Singapuru wiza nie jest wymagana.
Konieczny jest natomiast paszport biometryczny ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Uwaga! Zwracamy uwagę na ostrzejsze niż zazwyczaj przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Singapuru:
1. Obowiązuje całkowity zakaz wwozu, posiadania i użytkowania wszelkiego rodzaju papierosów elektronicznych oraz ich akcesoriów.
2. Singapur nie dopuszcza wwozu bezcłowego wyrobów tytoniowych. Każdą ilość papierosów wwożonych do Singapuru (również produkty zakupione w strefie wolnocłowej) należy zadeklarować w celu opłacenia cła.
3. Maksymalna ilość alkoholu¬ podlegająca zwolnieniu z cła wynosi:
- 1 litr mocnego alkoholu + 1litr wina +1 litr piwa,
lub:
- 2 litry wina + 1 litr piwa,
lub
- 1 litr wina + 2 litry piwa.
4. Singapur w dalszym ciągu nie zezwala na wwóz gumy do żucia.
5. Malezja wprowadziła ścisły zakaz wwozu produktów spożywczych zawierających wieprzowinę oraz wszelkich pochodnych.

Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z surowymi sankcjami karnymi. Bliższe informacje na oficjalnej stronie singapurskiego Urzędu Celnego pod adresem: https://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-relief

Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
1 / 20
  • ...
    • Wycieczka Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman

5.3/6 (56 opinii)

Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman

Za osobę10 946
Razem
21 892 zł
Zaliczka 30% 6 560 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem
rejsowym Warszawa - Singapur (lun Kuala Lumpur) - Warszawa (możliwa przesiadka), zakwaterowanie w hotelach (11 lub 12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 250 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.9
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.3
Transport
5.2
Wyżywienie
4.9
Zakwaterowanie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Justyna Urszula, Bernau Bei Berlin 07.08.2022

Wycieczka - marzenie

Po dwóch latach pandemii, w końcu można względnie swobodnie podróżować i cieszyć się zwiedzaniem innych krajów.
Pokaż więcej opinii (55)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem