WAKACJE W Malezji

09.12.2019 (poniedziałek)
Wylot z Warszawa
Śniadania + full board
objazd
6 471 zł6 221 zł
za os. / 9 dni
24.06.2019 (poniedziałek)
Wylot z Warszawa Lot Dreamlinerem
Wg programu imprezy
objazd i wypoczynek
6 550 zł
za os. / 10 dni
13.01.2020 (poniedziałek)
Wylot z Warszawa
objazd
6 820 zł6 620 zł
za os. / 10 dni + 5 dni wypoczynek
17.02.2020 (poniedziałek)
Wylot z Warszawa
Wg programu imprezy
objazd i wypoczynek
7 849 zł7 649 zł
za os. / 15 dni
25.04.2019 (czwartek)
Wylot z Warszawa
Wg programu imprezy
objazd i wypoczynek
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
7 920 zł
za os. / 14 dni

Wycieczka posiada inne długości pobytu dla innych terminów

Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
19.10.2019 (sobota)
Wylot z Warszawa
objazd i wypoczynek
8 194 zł7 994 zł
za os. / 11 dni + 4 dni wypoczynek
27.01.2020 (poniedziałek)
Wylot z Warszawa
objazd i wypoczynek
9 006 zł8 806 zł
za os. / 10 dni + 5 dni wypoczynek

Ciekawi wakacji w Malezji?

Malezja:

Stolica:
Kuala Lumpur
Waluta:
MYR
Powierzchnia:
329 750 km2
Liczba ludności:
30 333 000

Malezja. Wakacyjna stolica luksusu

Malezja należy do tych kierunków wakacyjnych, które śmiało możemy nazwać egzotycznymi. To w połowie pokryte lasami równikowymi państwo Azji Południowo-Wschodniej łączy w sobie zachodnią nowoczesność z lokalnym kolorytem. Najlepiej odzwierciedla ten fakt zróżnicowana oferta turystyczna z luksusowymi hotelami z jednej strony i tradycyjnymi chatami krytymi strzechą z drugiej. Na szczycie finansowych i urbanistycznych możliwości Malezji znajduje się jedna z jej stolic – Kuala Lumpur ze swoimi dwiema najwyższymi na świecie bliźniaczymi wieżami Petronas Tower.  Zaś zabytkowa część miasta to zlepek różnych tradycyjnych kultur tworzących niepowtarzalny klimat tego miejsca. Zobaczyć tu można buddyjskie i hinduskie świątynie, współistniejące z muzułmańskimi meczetami. Warto także zawitać do słynnej dzielnicy chińskiej opanowanej przez obyczaje, kuchnię i ludność przybyłą tu w poszukiwaniu lepszego życia z Chińskiej Republiki Ludowej. To iście kosmopolityczne miasto oferuje bogate życie nocne. Popularną formą spędzania wolnego czasu są tu zakupy po zmierzchu w tzw. nocnych marketach. Przy okazji wizyty w stolicy Malezji, można udać się nieco za miasto do Melakki, urokliwej portugalsko-chińskiej osady, w której obok tradycyjnych, często prowizorycznych chińskich domostw stoją białe, dostojne, europejskie kościoły.

Smakowite wczasy w Malezji

Przy okazji wczasowania w tym dalekowschodnim kraju, można z powodzeniem oddać się kontemplacji niezwykle bogatej przyrody. Zachwytom nie będzie końca nad widokiem orangutanów, których największe skupisko znajduje się w parku narodowym Sanktuarium Sepilok, ale także nad ptakiem argusem malajskim, czy jaszczurką zwaną smokiem latającym. Piękno dziewiczej natury dostrzeżemy z pewnością w Parku Narodowym Taman Negra, czy odwiedzając Jaskinie Batu. Z kolei malownicze wzgórza Cameron Highlands, dostarczą nam niezwykle malowniczych widoków plantacji herbaty, a także farmy owadów oraz motyli.

Będąc w Malezji, nie można nie spróbować specjałów tutejszej kuchni. To prawdziwa egzotyka na talerzu. Najbardziej cenioną na świecie są kulinaria z malezyjskiej wyspy Penang, które zyskały nawet swoją osobną nazwę –“penang cuisine”. Na szczególne wyróżnienie zasługuje danie makaronowe char kway teow. Obowiązkowa też jest degustacja duriana, „króla owoców”, który zyskał tyle samo amatorów, co przeciwników. Podczas wizyty na jednym z targów koniecznie trzeba pokusić się o spróbowanie świeżych mangostynek, rambutanów, czy kaya–słynnego dżemu kokosowego. Przy okazji można zaopatrzyć się w batikową chustę, czy tradycyjny malajski latawiec. Z pewnością gusta najbardziej wybrednych zostaną w pełni zaspokojone.

Wakacje w Malezji–odpoczywaj i podziwiaj

Jeśli podczas wakacyjnych wojaży liczymy na romans tradycji z nowoczesnością, to z pewnością wczasy w Malezji będą do tego najlepszą okazją.
 

Opinie o Malezji

5.0/6

Objazd Singapur i Malezja

Objazd ciekawy i dość dobrze zorganizowany .Rewelacyjny pilot Pan Szymon!!!Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.Hotele na objeździe Ok.Niestety duzy minus za jedzenie ,ktore było bardzo ... slabe.Gdybyśmy nie zabezpieczyli się wystarczającą iloscią gotówki ,to chodzilibysmy głodni.Singapur rewelacyjny !!!Malezja przepiękna i bajeczna.

Dodał(a):
Krzysztof, Chorzów, 20.02.2019

6.0/6

Malezja kraj pełen barw i przygody.

Piekny bezpieczny kraj oferujacy bardzo duzo turyscie z Europy. Szczegolnie urzeka uprzejmosc ludzi i krajobrazy. Zachecam do wyjazdu.

Dodał(a):
Piotr Krzysztof, Warszawa, 06.01.2019

5.3/6 Ocena ogólna o Malezji

Pogoda w Malezji

Pogoda w Malezji jest zwykle bardzo upalna, a temperatury wysokie. Termometry pokazują często ponad 25°C, a słupek rtęci nierzadko przekracza nawet 30°C. W Malezji występuje jednak bardzo deszczowy okres, który trwa od października do grudnia. Ulewne deszcze mogą występować także na początku wiosny. Doskonała pogoda w Malezji występuje zwykle na początku lata. Z jego końcem i na początku jesieni mogą pojawiać się gwałtowne burze i wichury.

Co warto zobaczyć w Malezji? Top 5 atrakcji

Malezja z rajskimi plażami, błękitną wodą i oszałamiającą, dziką przyrodą jest jednocześnie jednym z najbogatszych i najnowocześniejszych państw Azji południowo-wschodniej. Położona jest częściowo na Półwyspie Malajskim i na wyspie Borneo, którą dzieli z Brunei i Indonezją, a wielkością jest zbliżona do Polski. Jest to kraj muzułmański, ale ze stosunkowo umiarkowanym podejściem do islamu. Surowe prawo szariatu dotyczy na szczęście tylko muzułmańskiej populacji kraju, która jednakże stanowi większość mieszkańców. W Malezji widoczne są wpływy wielu kultur, rdzenną większość stanowią Malajowe (54%), drugą liczną narodowością są Chińczycy (25%). W Malezji mieszka ponadto kilka innych grup etnicznych. Taka interesująca mieszanka etniczna połączona z wpływami europejskimi z czasów kolonialnych sprawiają, że Malezja jest niezwykle interesującym i bogatym kulturowo krajem. Pobyty nie dłuższe niż 90 dni nie wymagają od nas posiadania wizy. Musimy również pamiętać, że w chwili wjazdu nasz paszport musi być ważny przez okres minimum 6 miesięcy. Na lotnisku władze imigracyjne mogą poprosić o okazanie biletu powrotnego. W razie jego braku mogą zażądać okazania środków finansowych w gotówce, w wysokości ok. 5 USD na dzień pobytu. Malezja to kraj idealny na wakacje, niezależnie od tego, czy preferujesz leniuchowanie i opalanie się na plaży, czy wolisz spędzać czas aktywnie. Uwielbiasz nurkować lub spokojnie podglądać morską faunę i florę podczas snorkelingu? A może interesują Cię budowle sakralne i historyczne zabytki? Jesteś miłośnikiem dzikiej przyrody czy wybierasz nowoczesną miejską dżunglę? To wszystko – i o wiele więcej – w Malezji masz w zasięgu ręki. Dorzuć do tego jeszcze przepyszną lokalną kuchnię, opartą na świeżych rybach, owocach morza i owocach, a jest szansa, że będziesz chciał tu wracać.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.