Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu w okolicach Almerii. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Almerii późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie. Tego dnia wyruszymy eksplorować Park Naturalny Cabo de Gata. To ostatni dziki fragment wybrzeża Hiszpanii, który uchronił się przed komercją i masową turystyką. Naszą wyprawę rozpoczniemy w miasteczku Mojacar, gdzie według miejscowej legendy urodził się sam Walt Disney. Odbędziemy spacer wśród tradycyjnej zabudowy i poznamy symbol regionu nazwany Indalo. Udamy się również na teren Parku Naturalnego, gdzie odwiedzimy latarnię morską, zobaczymy pustynne krajobrazy, rybackie wioski i dzikie plaże. Następnie przejazd do prowincji Murcji i zwiedzanie Kartageny – portowego miasta o rzymskich korzeniach. Podczas spaceru zobaczymy pozostałości rzymskiego teatru (Augusteum) i poznamy bliżej historię słynnych wojen punickich. Przejazd do hotelu w okolicach Kartageny, kolacja i nocleg. (trasa – ok. 300 km)

Dzień 3

Śniadanie i wykwaterowanie. Dzień zaczniemy od zwiedzania Alicante – stolicy wybrzeża Costa Blanca. Spacer po centrum i czas wolny na Explanada de Espana – najsłynniejszej promenadzie regionu. Następnie zatrzymamy się w malowniczej Dolinie Guadalest, która swoimi krajobrazami zainspirowała wielu XX-wiecznych artystów. Największą atrakcją okolicy są ruiny mauretańskiego zamku Castillo de San José. Kolejnym punktem wycieczki będzie miasteczko Gandia, gdzie zobaczymy Palacio Ducal – rodzinną posiadłość św. Franciszka Borja. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Walencji, kolacja i nocleg. (trasa – ok. 230 km)

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Walencji. W programie panoramiczna wycieczka po mieście, następnie krótki spacer, w trakcie którego zobaczymy m.in. Katedrę, Bazylikę Matki Boskiej Opuszczonych, Giełdę Jedwabiu oraz Secesyjny Budynek Hali Targowej. Tego dnia poznamy także największe atrakcje okolic Walencji. Wybierzemy się do Vall de Uxo, gdzie zwiedzimy kompleks jaskiń z podziemna rzeką. Następnie wizyta w Albarracin – średniowiecznym mieście nad rzeka Gwadalkiwir (spacer po Starówce). Wieczorem przejazd w okolice Teruel do hotelu, kolacja i nocleg (Trasa ok. 200 km)

Dzień 5

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Teruel – odizolowanego od świata miasta z fantastyczną zabudową w stylu mudejar (UNESCO). Teruel to miasto trzech kultur – chrześcijanie, Żydzi i muzułmanie koegzystowali tutaj do XV wieku, co do dzisiaj możma zaobserwować w architekturze. Spacer wąskimi uliczkami tego miasteczka przypomina prawdziwą podróż w czasie. Następnie przejazd do Cuenca. Położone nad dwoma wąwozami miasto wydaje się być zawieszone w powietrzu i zaprzeczać prawom grawitacji. Zobaczymy słynne Casas Colgadas - Wiszące Domy – i wpisaną na Listę UNESCO Starówkę. Dzień zakończymy przejazdem i wizytą w znanej z wiatraków miejscowości Consuegra, gdzie zobaczymy krajobraz jak z Don Kichota. Przejazd do hotelu w okolicach Valdepeñas, kolacja i nocleg. (Trasa – ok. 450 km)

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w bodedze w Valdepeñas, połączona z degustacja lokalnego wina. Następnie przejazd do Ubedy. Położone wśród gajów oliwnych miasteczko to jeden z największych architektonicznych skarbów Andaluzji, znajduje się na liście UNESCO. Podczas spaceru po Ubedzie zobaczymy fantastycznie zdobione pałace, kościoły i place. Następnie przejazd do sąsiedniego miasteczka Baeza (lista UNESCO) , znanego z renesansowej zabudowy. Zwiedzanie zabytkowego centrum. Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg (Trasa – ok 285 km). Wieczorem dla chętnych możliwość uczestniczenia w wieczorze Flamenco (ok. 31 EURos.).

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Granady. Zapraszamy do urokliwej dzielnicy Albaicin, skąd będziemy podziwiać piękną panoramę Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Następnie spacer po krętych uliczkach centrum miasta – Alcaiceria (arabski bazar) i gotycka katedra z kaplicą królewską. Po południu zobaczycie Państwo budowle Maurów będące częścią Alhambry – arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody i światła (bardzo prosimy mieć dokument tożsamości w bagażu podręcznym). Następnie przejazd do Guadix – to jedno z najstarszych miast na Półwyspie Iberyjskim, słynące z największej liczby zamieszkanych jaskiń na świecie - jest ich w tych okolicach prawie 7 tysięcy! Zatrzymamy się w tutejszej dzielnicy jaskiń, gdzie w XXI wieku mieszkają współcześni "jaskiniowcy". Na koniec odwiedzimy zbudowaną w jaskini winiarnię i skosztujemy win z płaskowyżu gór Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Almerii, kolacja i nocleg (Trasa ok. 115 km)

Dzień 8

- Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Almerii.. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania. - Klienci pozostający na pobycie na Costa Almeria - po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny. Po południu transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

na miejscu w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje

Zakwaterowanie

Hotele *** - położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Costa Almeria opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt  - ok. 220 Eur/os (płatne pilota na miejscu). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga - ze względu na bardzo ograniczoną ilość biletów do kompleksu Alhambry w sezonie letnim brak podania numeru dokumentu tożsamości przy zakupie imprezy lub rezerwacja imprezy na krócej niż 3 dni poprzedzające wylot mogą wiązać się z ograniczoną możliwością wejścia do kompleksu.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Hiszpanii trwa od 01.07 do 31.08

Skarby wschodniego wybrzeża

Udostępnij
Dodaj do schowka
Skarby wschodniego wybrzeża
Galeria (13)
Skarby wschodniego wybrzeża
Skarby wschodniego wybrzeża
Skarby wschodniego wybrzeża
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cabo de Gata - dziewicze wybrzeże Hiszpanii • Zabytkowa i nowoczesna Walencja • Alicante - stolica Costa Blanca • Wiszące domy w Cuenca • Teruel - miasto trzech kultur • Ubeda i Baeza - miasteczka UNESCO wśród gajów oliwnych • Granada - u podnóży Sierra Nevada Jaskiniowe domy w Guadix • dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień na Costa Almeria
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Costa Almeria opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt  - ok. 220 Eur/os (płatne pilota na miejscu). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę4 029
Razem
8 058 zł
Zaliczka 30% 2 410 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem