Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: przelot do Katmandu

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Katmandu z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Katmandu: między hinduizmem a buddyzmem

Przylot do Katmandu. Po przylocie i formalnościach wizowo-paszportowych przejazd na zwiedzanie Katmandu - administracyjnej i kulturalnej stolicy Nepalu. Zobaczymy: największy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, gdzie odbywają się kremacje zwłok. Stupa Bouddhnath – jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego. Zakwaterowanie. Nocleg i obiadokolacja w Katmandu. (Trasa ok. 20 km, wysokość ok. 1400 m n.p.m.).

Dzień 3
Dzień 3

Llot nad Himalajami i historyczne uroki Patan oraz Kirtipur

Po śniadaniu możliwość realizacji wycieczek lokalnych (płatnych dodatkowo): lot nad Himalajami i/lub wycieczka na Chandragiri Hills – wjazd kolejką linową na wysokość ok. 2500 m n.p.m., gdzie przy dobrej widoczności można cieszyć się panoramą himalajskich szczytów. Następnie zwiedzanie newarskiego miasto Patan, zwane także Lalitpur, czyli Miasto Piękna oraz przejazd do Kirtipur. To historyczne newarskie miasteczko malowniczo położone na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na całą Dolinę Katmandu. Powstało w XII w. i dawniej otoczone było ogromnym murem z 12 bramami. To właśnie od tego dawnego królestwa PrithiviNarayanShaha rozpoczął swój podbój doliny ostatecznie unifikując Nepal w 1769 r. Spacerując po Kirtipur zobaczyć można spokojne miasto z oryginalną siatką ulic, stare ceglane domy oraz świątynie budowane w typowym dla Newarów stylu. Nocleg i obiadokolacja w Katmandu. (Trasa ok. 20 km, wysokość ok. 1400 m n.p.m.).

Dzień 4
Dzień 4

Bhaktapur i Dhulikhel: w sercu Himalajów i kultury Nepalu

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Dhulikhel – miejscowości malowniczo położonej wśród gór. To typowo newarskie miasto, które jest jednym ciekawszych punktów widokowych na Himalaje. Po drodze zajedziemy do Bhaktapur, zwanego również Bhadgaon (miasto wyznawców), trzeciego co do wielkości leżącego w Dolinie Katmandu newarskiego miasta. Bhaktapur znajduje się ok. 14 km od stolicy Nepalu i położone jest na wysokości ok. 1400 m n.p.m. Zostało założone w IX w. i do dziś odznacza się drewniano-ceglaną architekturą średniowiecza. Podczas spaceru po mieście zobaczymy Durbar Square – główny plac miasta, na którym znajduje się Pałac 55 Okien wybudowany za czasów króla Bhupatendra Malla, świątynię Nyatapola – wspaniałą pięciokondygnacyjną świątynię w stylu architektonicznym Pagody, poświęconą Siddhi oraz Lakszmi – dwóm żeńskim bóstwom kojarzonym ze szczęściem i dobrobytem. Następnie przejazd do klasztoru Thrangu Tashi i stupy Namobuddha, która jest znanym celem pielgrzymek w Nepalu. Z klasztoru zaczniemy 7-8 km lekkiego trekkingu podczas którego będzie można obserwować życie mieszkańców na okolicznych wioskach. Zejdziemy pieszo w stronę XII-wiecznej wioski Panauti (jednej z najstarszych w Nepalu).Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Dhulikhel (trasa ok. 50 km, wysokość ok. 1550 m n.p.m.).

Dzień 5
Dzień 5

Podróż przez Himalaje do Pokhary: górskie widoki i spływ rzeką Trisuli

Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą wijącą się po przedgórzach Himalajów do Pokhary (ok. 7 godz.). Po drodze podziwiać będziemy piękne górskie pejzaże, wiszące mosty przerzucone przez rwące himalajskie rzeki, tarasowe pola i nepalskie wioski. Zatrzymamy się też w okolicy malowniczego wzgórza Manakamana, jednego z najlepszych miejsc na spróbowanie raftingu w Nepalu. Spływ rzeką Trisuli będzie doskonałą okazją na podziwianie środowiska naturalnego tej części Nepalu z perspektywy pontonu. Ze względu na usytuowanie u podnóża gór, Pokhara jest drugim najważniejszym ośrodkiem turystycznym w Nepalu, tym samym najpopularniejszą bazą wypadową dla grup trekkingowych na masyw Annapurny. Jezioro Phewa stanowiące serce miasta, jest zwierciadłem, w którego lustrze przy dobrej widoczności odbijają się ośnieżone himalajskie szczyty, a przede wszystkim z tej perspektywy wyjątkowo piękna święta góra Machhapuchhare (6993 m n.p.m.), co stwarza atmosferę spokoju i magii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 220 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.).

Dzień 6
Dzień 6

Dzień pełen wrażeń i zakupów w Pokharze

Śniadanie i czas wolny. Tego dnia (dla chętnych) możliwy przelot helikopterem na Base Camp Annaphurna lub przelot paralotnią (płatne dodatkowo). Po południu chwila relaksu na łódce na jeziorze Phewa, trekking około 2h do Stupy pokoju. Następnie krótki spacer lub oddanie się zakupowemu szaleństwu przy głównej handlowej uliczce Pokhary. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 20 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.).

Dzień 7
Dzień 7

Od Sarangkot do Chitwan: spektakle natury w Nepalu

Dzień rozpoczniemy wczesnoporanną wycieczką do wioski Sarangkot, która położona jest ok. 1600 m n.p.m., kilkanaście kilometrów od Pokhary, skąd przy dobrej widoczności zobaczyć można masyw Annapurny (Annapurna II, 7937 m n.p.m.), Dhaulagiri (8167 m n.p.m.), Machhapuchhare (6993 m n.p.m.). Jest to jedno z najładniejszych widokowo miejsc na terenie Nepalu do podziwiania spektaklu, jakim jest zapalanie szczytów - mającego miejsce chwilkę przed wschodem słońca, kiedy tarcza słońca jeszcze nie jest widoczna na horyzoncie, a najwyższe szczyty już łapią jego pierwsze promienie (powodzenie wyprawy jest całkowicie zależne od pogody). Powrót na śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan, który jest najlepszym miejscem na safari w Nepalu. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys. km2 żyją gatunki tj.: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Po drodze zatrzymamy się na spacer nad jeziorem Begnas, gdzie będzie również okazja przepłynięcia łódką po tym pięknym jeziorze. Obiadokolacja oraz nocleg w lodgy ok. PN Chitwan. (Trasa ok. 200 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.).

Dzień 8
Dzień 8

Safari i kultura w Parku Narodowym Chitwan

Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzony na aktywnym wypoczynku wśród zieleni Parku Narodowego Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: jeep safari, spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. Lunch, obiadokolacja i nocleg w lodgy. Wieczorny pokaz tańca społeczności Tharu. (Trasa ok. 10 km, wysokość ok. 350 m n.p.m.).

Dzień 9
Dzień 9

Przejażdżka po Katmandu: lokalne smaki i folklor

Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Katmandu (ok .7godz.) i zakwaterowanie. Tego dnia udamy się w okolice Katmandu na parogodzinną przejażdżkę rowerową. Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń aktywnego dnia będzie wieczorna kolacja w newarskiej restauracji, urozmaicona pokazem lokalnych tańców i muzyką na żywo. Nocleg w Katmandu. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 10
Dzień 10

Mistyczny świat Katmandu: od stupy Svayambhunath do Durbar Square

Po śniadaniu przejazd do jednego z ważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na terenie miasta – stupy Svayambhunath, przepięknie położonej na wzgórzu, z którego rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. Następnie zwiedzanie Durbar Square w Katmandu, na którym podziwiać będziemy niezliczoną ilość świątyń w różnych stylach architektonicznych oraz bogato zdobiony pałac Żywej Boginki Kumari – sprawującej opiekę nad całym miastem. Czas wolny na lunch i ostatnie zakupy. W tym dniu nie ma obiadokolacji. Wieczorny wylot z Katmandu do Warszawy i przelot samolotem rejsowym z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych.

Dzień 11

Koniec podróży: powrót do Warszawy

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Uwaga! w zależności od aktualnego rozkładu lotu wylot z Katmandu do Warszawy możliwy w dniu 11 imprezy (wówczas przylot do Warszawy również w dniu 11 imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Nepalu nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.
Należy pamiętać, iż drogi w Nepalu nie są najlepszej jakości, a dodatkowo często są mocno zakorkowane. Stąd przejazdy rzędu 150-200 km mogą zajmować ok. 5-6 godz. Wyjazd ma charakter wyprawy. Będziemy jeździć i spacerować po górzystych terenach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne sportowe buty na piesze wycieczki i lekkie kurtki przeciwdeszczowe. Program dla osób które pragną odkrywać uroki danego miejsca w sposób aktywny.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Lot nad Himalajami: Około godzinny przelot samolotem wzdłuż najwyższej partii Himalajów, zwieńczony widokiem na Mount Everest (8848 m n.p.m.). Wylot i powrót z/do Katmandu. Sprzedawane są jedynie miejsca przy oknach. Lot realizowany wyłącznie przy dogodnych warunkach atmosferycznych i dobrej widoczności na ośnieżone siedmio- i ośmiotysięczniki. Cena ok. 350 USD/os.

Annapurna Base Camp: Niezapomniany poranny przelot helikopterem do najbardziej znanej bazy wypadowej w Himalaje u stóp Annapurny na wysokość ok. 4130 m n.p.pm. Ze względu na warunki atmosferyczne (silny wiatr, możliwy śnieg) i temperaturę (poniżej 0 st. C) konieczny odpowiedni ubiór. Ok. 30 minut czasu wolnego na podziwianie najwyższych himalajskich szczytów „na wyciągnięcie ręki”. Wylot i powrót z/do Pokhary. Cena ok. 440 USD/os.

Kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 70 USD/os.).

Paralotnie Pokhara (ok. 140 USD/os.).

Uwaga! Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *** wg kategorii lokalnej i lodgach. 8 rozpoczętych dób hotelowych: Katmandu (3), Dhulikhel (1), Pokhara (2), Chitwan (2), Pokoje: brak możliwości dostawek. Wyżywienie wg programu imprezy.

Wizy

Wiza nepalska. Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok. 30 USD/os. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z ambasadą Nepalu.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż, pakiet Sport).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 285 USD/os. płatne pilotowi imprezy). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Nepalu (ok. 30 USD/os.), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.), wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: lot nad Himalajami ( ok. 350 USD/os.), przelot helikopterem do bazy wypadowej na Annapurne (ok. 440 USD/os.), kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 70 USD/os.), paralotnie Pokhara (ok. 140 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 28.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Nepalu nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

Należy pamiętać, iż drogi w Nepalu nie są najlepszej jakości, a dodatkowo często są mocno zakorkowane. Stąd przejazdy rzędu 150-200 km mogą zajmować ok. 5-6 godz.

Wyjazd ma charakter wyprawy. Będziemy jeździć i spacerować po górzystych terenach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne sportowe buty na piesze wycieczki i lekkie kurtki przeciwdeszczowe. Program dla osób które pragną odkrywać uroki danego miejsca w sposób aktywny.

Spójrz na chmury z góry
Spójrz na chmury z góry
Spójrz na chmury z góry
Spójrz na chmury z góry
Spójrz na chmury z góry
Spójrz na chmury z góry
Spójrz na chmury z góry
Spójrz na chmury z góry
Spójrz na chmury z góry
Spójrz na chmury z góry
Spójrz na chmury z góry
Spójrz na chmury z góry
1 / 12
  • ...
    • Wycieczka Spójrz na chmury z góry

4.8/6 (4 opinie)

Spójrz na chmury z góry

Za osobę8 046
Razem
16 092 zł
Zaliczka 10% 1 600 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż, pakiet Sport).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 285 USD/os. płatne pilotowi imprezy). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Nepalu (ok. 30 USD/os.), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.), wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: lot nad Himalajami ( ok. 350 USD/os.), przelot helikopterem do bazy wypadowej na Annapurne (ok. 440 USD/os.), kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 70 USD/os.), paralotnie Pokhara (ok. 140 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 28.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Niebosiężne Himalaje i Dach Świata • rowery w ok. Katmandu • newarskie miasta i wioski – Bhaktapur • Sarangkot i „zapalanie szczytów” • panorama Himalajów w Dhulikhel • Patan – Miasto Piękna • rafting na rzece Trisuli • Pokhara • safari w Parku Narodowym Chitwan
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.9
Pilot
4.8
Program wycieczki
5.9
Transport
3.9
Wyżywienie
4.3
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

5.5/6

Aleksandra 02.01.2020

Polecam 100 %

"Spójrz na chmury z góry" to wycieczka dla osób, które lubią łączyć zwiedzanie z aktywnym wypoczynkiem. Nepal powitał nas cudowną pogodą, dzięki czemu przez większość drogi towarzyszyły nam niesamowite widoki ośnieżonych Himalajów. Nepal zachwyca w każdym calu; wspaniałe zabytki, szalony ruch uliczny, korki w Katmandu przyprawiają o ból głowy, szokująca ceremonia palenia zwłok, ludzie życzliwi nie nachalni. Jeżeli chodzi o aktywną część, to po mino, że byliśmy pierwszą grupą, która realizowała ten program wszystko było super dograne, każda z atrakcji pozostawiła niezapomniane wrażenia, szalona jazda rowerami przez Katmandu i trekking przez newarskie wioski dała nam obraz jak żyją prawdziwi Nepalczycy: lot na Annapurne, lot na paralotni i rafting dostarczyły sporą dawkę adrenaliny. Polecam tą wycieczkę w 100% .
Pokaż więcej opinii (3)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem