WAKACJE W Nepalu

13.05.2019 (poniedziałek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
5 350 zł5 250 zł
za os. / 11 dni
24.01.2019 (czwartek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
6 701 zł
za os. / 15 dni
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona

Ciekawi wakacji w Nepalu?

Nepal:

Stolica:
Katmandu
Waluta:
NPR
Powierzchnia:
140 800 km2
Liczba ludności:
30 485 798
Nepal to prawdziwa perła Himalajów. Owiany tajemnicą kraj, gdzie czeka na Ciebie niezwykła mieszanka kultur oraz cała moc atrakcji przyrodniczych. Tu życie płynie zupełnie inaczej niż w Europie. Od stolicy Kathmandu, gdzie życie tętni całą dobę, ze słynną Świątynią Małp, przez Bhaktapur, jedną z dawnych stolic Królestwa, aż po rejon słynnego szczytu Annapurna – Nepal zapiera dech w piersiach i pozwala odkryć zupełnie inne oblicze świata. Wycieczka objazdowa, nawet taka zorganizowana z nami na last minute, będzie okazją do odkrycia życia w innym, bardziej duchowym wymiarze. Gotowy, by odkryć Nepal i – na przykład – wybrać się również do znajdujących się na wyciągnięcie dłoni Indii? Zarezerwuj swoją wyprawę życia już dzisiaj!

Opinie o Nepalu

5.5/6

Magiczny Nepal

Ten kraj warty jest zobaczenie po raz kolejny.

Dodał(a):
Agnieszka i Błażej, 09.04.2018

6.0/6

Zachwyt

Jestem oczarowana Nepalem: Himalaje, przyroda,  buddyzm tybetański, hinduizm, ulice, różnorodność, place, ulice, mandale, gwar, pył, kolory, jedzenie, 

Dodał(a):
Ciekawa Świata, 14.02.2018

5.7/6 Ocena ogólna o Nepalu

Pogoda w Nepalu

Z powodu ukształtowania terenu, klimat w Nepalu jest bardzo zróżnicowany i wyróżnia się tam aż 5 stref klimatycznych. Najcieplej jest na południu, gdzie latem termometry wskazują ponad 30°C, a zimą temperatura nie spada poniżej 15°C. Na północy kraju, gdzie panuje klimat alpejski, jest znacznie zimniej, a najniższe temperatury występują w wysokich partiach gór. Tutaj także zmienia się szata roślinna, a wilgotne lasy zastępuje wieczna zmarzlina.

Co Nepal i Polska mają ze sobą wspólnego?

Nepal jest krajem śródlądowym w Azji Południowej, położonym w środkowych Himalajach, który graniczy na południu, wschodzie i zachodzie z Indiami oraz z Chinami na północy. Około 80% kraju stanowią góry. Znajduje się tu aż osiem szczytów o wysokości powyżej 8000 m, w tym najwyższy szczyt Ziemi – Mount Everest. Na południu kraju, wzdłuż granicy z Indiami znajduje się równina Taraj. Ponadto Nepal ma gęstą sieć rzeczną, której większość rzek bierze początek w lodowcach Wysokich Himalajów i płynie południkowo w głębokich dolinach. Takie ukształtowanie terenu oraz dość surowy klimat miały przez wieki olbrzymi wpływ na kształtowanie kulinarnych przyzwyczajeń Nepalczyków.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.