Wczasy w Nepalu - co musisz wiedzieć?

  • O Nepalu
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Nepalu

Nepal

Stolica:
Katmandu
Waluta:
NPR
Powierzchnia:
140 800 km2
Liczba ludności:
30 485 798

Wczasy w Nepalu

Inspirujacy Nepal – wakacje pod szczytami Himalajów

Nepal to jeden z tych krajów, który skutecznie opiera się turystycznym modom, posiadając grono wiernych fanów i inspirując kolejne pokolenia. Nieznany, tajemniczy, majestatyczny, łączący pradawną kulturę, wierzenia i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Takie właśnie jest królestwo Nepalu – królestwo „na dachu świata”. To w Nepalu właśnie znajduje się 8 z 10 najwyższych szczytów górskich świata. Pomiędzy wielkimi ośmiotysięcznikami skryte są głębokie doliny i jeziora lodowcowe, malownicze tarasy ryżowe i rwące rzeki, które na długo zostają w pamięci. Nepal będzie idealnym miejscem dla miłośników wycieczek. Kraj bowiem oferuje nieskończoną wręcz ilość górskich szlaków.

Wczasy w Nepalu – niezwykle barwna kultura

Wakacje w Nepalu to także spotkanie z niesamowitą kulturą, skrywającą dziedzictwo tysięcy lat. Od stuleci mieszały się tu wpływy indyjskie i tybetańskie, buddyjskie i hinduistyczne. Wszystko w niebywałym spokoju i harmonii, tworząc malownicze krajobrazy Nepalskich miast i wiosek. Urzekająca drewniana architektura Katmandu, Patan czy Bhaktapur urzeka i inspiruje turystów, zagranicznych gości, reżyserów kina czy dokumentalistów. Podczas wczasów w Nepalu musicie koniecznie odwiedzić słynne stupy – budowle sakralne będące relikwiarzami, zdobione z zewnątrz parami magicznych oczu. Niemniej imponujące są hinduistyczne sikhary – świątynie z wieżą nad głównym sanktuarium. Będąc w Katmandu, Bhadgaun czy Patanie, zobaczycie również wspaniale zdobione pałace.

Wakacje w Nepalu – zaskakująca przyroda

Nizinna część kraju – Teraj, zamieszkana głownie przez Hindusów, skrywa wiele atrakcji. Pogranicze indyjsko-nepalskie to nie tylko rolnicze zaplecze kraju, ale również jeden z najliczniej zamieszkanych obszarów przez nosorożce. Występuje tu również słynny tygrys bengalski czy zagrożone wyginięciem delfiny słodkowodne. Wszystkie te niesamowite zwierzęta zobaczycie w Parku Narodowym Chitwan. Wczasy w Nepalu to niepowtarzalna okazja, by spędzić trochę czasu na łonie natury, podziwiać jej różnorodność i naturalne piękno. Wiele miejsc jest tu bowiem dziewiczych, nieskażonych działalnością człowieka.

Opinie o Nepalu

Nepalu
6.0 /6

Nepal i Himalaje

Niezwykły kraj, niezwykłe widoki, niezwykłe zabytki i wspaniali ludzie. Bardzo interesująca kultura, nieco odmienna od okolicznych.
Dodał(a):
Tomasz, Śląsk, 14.10.2019
5.0 /6

Nepal

To miejsce przeznaczone dla osób ciekawych innych kultur, zainteresowanych Azją, ale nie koniecznie wymagających trekkingu w Himalajach. Zdecydowanie dla osób w każdym wieku. Wyjazd pokazał bogactwo Nepalu, jest okazją do zobaczenia wschodu słońca i pieknej panoramy Himalajów,  jak również unikalnej fauny i flory Teraju. Okazją do zwiedzenia najważniejszych świątyń i obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO. A wszystko bez pośpiechu,  pod opieką dobrego i doświadczonego pilota.  
Dodał(a):
EWA, Warszawa, 24.06.2019
5.5 /6

Magiczny Nepal

Ten kraj warty jest zobaczenie po raz kolejny.

Dodał(a):
Agnieszka i Błażej, 09.04.2018
5.5 /6

U podnóży Himalajów

Super impreza. Polecam.

Dodał(a):
Piotr, DĄBROWA GÓRNICZA, 23.03.2018
6.0 /6

zachwyt

Jestem oczarowana Nepalem: Himalaje, przyroda,  buddyzm tybetański, hinduizm, ulice, różnorodność, place, ulice, mandale, gwar, pył, kolory, jedzenie, 

Dodał(a):
Ciekawa Świata, 14.02.2018
5.6/6 Ocena ogólna Nepalu

Pogoda w Nepalu

Z powodu ukształtowania terenu, klimat w Nepalu jest bardzo zróżnicowany i wyróżnia się tam aż 5 stref klimatycznych. Najcieplej jest na południu, gdzie latem termometry wskazują ponad 30°C, a zimą temperatura nie spada poniżej 15°C. Na północy kraju, gdzie panuje klimat alpejski, jest znacznie zimniej, a najniższe temperatury występują w wysokich partiach gór. Tutaj także zmienia się szata roślinna, a wilgotne lasy zastępuje wieczna zmarzlina.

Kuchnia Nepalu - najpopularniejsze dania i składniki

Okazuje się, że kuchnia Nepalu oraz Polska mają ze sobą wiele wspólnego. Chcesz się dowiedzieć co takiego? Zapraszamy na blog o podróżach r.pl

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon