wypoczynek

Wczasy w Nepalu - co musisz wiedzieć?

  • O Nepalu
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Nepalu

Nepal

Stolica:
Katmandu
Waluta:
NPR
Powierzchnia:
140 800 km2
Liczba ludności:
30 485 798

Wczasy w Nepalu

Inspirujacy Nepal – wakacje pod szczytami Himalajów

Nepal to jeden z tych krajów, który skutecznie opiera się turystycznym modom, posiadając grono wiernych fanów i inspirując kolejne pokolenia. Nieznany, tajemniczy, majestatyczny, łączący pradawną kulturę, wierzenia i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Takie właśnie jest królestwo Nepalu – królestwo „na dachu świata”. To w Nepalu właśnie znajduje się 8 z 10 najwyższych szczytów górskich świata. Pomiędzy wielkimi ośmiotysięcznikami skryte są głębokie doliny i jeziora lodowcowe, malownicze tarasy ryżowe i rwące rzeki, które na długo zostają w pamięci. Nepal będzie idealnym miejscem dla miłośników wycieczek. Kraj bowiem oferuje nieskończoną wręcz ilość górskich szlaków.

Wczasy w Nepalu – niezwykle barwna kultura

Wakacje w Nepalu to także spotkanie z niesamowitą kulturą, skrywającą dziedzictwo tysięcy lat. Od stuleci mieszały się tu wpływy indyjskie i tybetańskie, buddyjskie i hinduistyczne. Wszystko w niebywałym spokoju i harmonii, tworząc malownicze krajobrazy Nepalskich miast i wiosek. Urzekająca drewniana architektura Katmandu, Patan czy Bhaktapur urzeka i inspiruje turystów, zagranicznych gości, reżyserów kina czy dokumentalistów. Podczas wczasów w Nepalu musicie koniecznie odwiedzić słynne stupy – budowle sakralne będące relikwiarzami, zdobione z zewnątrz parami magicznych oczu. Niemniej imponujące są hinduistyczne sikhary – świątynie z wieżą nad głównym sanktuarium. Będąc w Katmandu, Bhadgaun czy Patanie, zobaczycie również wspaniale zdobione pałace.

Wakacje w Nepalu – zaskakująca przyroda

Nizinna część kraju – Teraj, zamieszkana głownie przez Hindusów, skrywa wiele atrakcji. Pogranicze indyjsko-nepalskie to nie tylko rolnicze zaplecze kraju, ale również jeden z najliczniej zamieszkanych obszarów przez nosorożce. Występuje tu również słynny tygrys bengalski czy zagrożone wyginięciem delfiny słodkowodne. Wszystkie te niesamowite zwierzęta zobaczycie w Parku Narodowym Chitwan. Wczasy w Nepalu to niepowtarzalna okazja, by spędzić trochę czasu na łonie natury, podziwiać jej różnorodność i naturalne piękno. Wiele miejsc jest tu bowiem dziewiczych, nieskażonych działalnością człowieka.

Opinie o Nepalu

Nepalu
6.0 /6

cudowny kraj cudownych ludzi

Nepal jest cudowny, pełen majestatycznych, starych budowli, które są sukcesywnie odbudowywane po trzęsieniu ziemi w 2015r. Nepal to także góry, w tym przede wszystkim Himalaje. Każdy, absolutnie każdy, kto je zobaczy (nie tylko po raz pierwszy) otwiera usta z zaskoczenia i... szuka najwyższych szczytów na horyzoncie zdecydowanie za nisko ;) Do pięknych zabytków architektury (i nie tylko) oraz nieziemskich widoków gór (także, ale nie tylko Himalajów, należy dodać niesamowitych, cudownych, spokojnych, bardzo uczciwych (ale też i bardzo biednych) ludzi - Nepalczyków. Każdy, kto się z nimi spotka, zapamięta każde z tych spotkań do końca życia. To ludzie z cząstką magii, tak jak wszystko, co ich otacza. Polecam wycieczkę do Nepalu. Będziecie zachwyceni, będziecie chcieli tylko tam być, tak po prostu, zwyczajnie. Może też będziecie chcieli mieć magiczny przycisk pauzy, aby ta przeżywana, cudowna chwila życia trwała w nieskończoność. Taki właśnie jest Nepal. Szczerze i serdecznie polecam. Ja na pewno tam wrócę i to nie raz.
Dodał(a):
Anna, Poznań, 17.03.2020
6.0 /6

Nepal

Nepal mnie zachwycił, pobudził do działania wszystkie moje zmysły (jedynie pobudził nie zaatakował i nie przygniótł) NAMASTE wszechobecne od rana do wieczora( czyli moja boskość pozdrawia Twoją- tak w skrócie ) i ludzie uśmiechnięci i serdeczni, maja mało, ale mało to zawsze więcej niż nic.....więc jest powód do radości i gór majestat który powoduje, że wstrzymujesz oddech z wrażenia, robisz im setki zdjęć i ciągle masz ich niedosyt , cieszy Cię ich dotykanie obiektywem
Dodał(a):
Grażyna, Stary Sącz, 25.03.2020
6.0 /6

Niezapomniane wrażenia

Wbrew powszechnej opinii nie składa się on z samych wysokich gór, jest bardzo zróżnicowany. Północ zajmują najwyższe góry Świata, w tym 8 z 10 światowych ośmiotysięczników, na południu, sporą część powierzchni kraju zajmuje Terai, płaskie niziny. Kraj ten należy do najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów Świata, ale jego mieszkańcy zaskakują pogodą ducha, otwartością i sympatią okazywaną turystom.
Dodał(a):
BZWW, 26.01.2020
6.0 /6

U podnóża Himalajów - De Lux

Naprawdę świetna wycieczka. Biuro podróży dotrzymało wszystkich swoich obietnic. Kompetentny przewodnik, bardzo kompetentna pilotka, bardzo ciekawie opowiadająca o zwiedzanych miejscach.
Dodał(a):
JOANNA, SANOK, 01.02.2020
6.0 /6

Na Dachu Świata

Kraj intrygujący i niesamowity, zaskakujący smakami i krajobrazem, od zakurzonych ulic miast po przejrzyste krajobrazy w górach - piękny...
Dodał(a):
Aretta, 22.02.2020
5.5 /6

Przepiękny kraj

Przepiękny kraj, przesycony historią, religią. Majestatyczne świątynie, zapierające dech w piersiach góry. Przemili ludzie
Dodał(a):
Joanna , Piaseczno, 01.03.2020
6.0 /6

Nepal - cudowny kraj u podnóża Himalajów!

Ogromnie polecam - wspaniała natura, proste ale pyszne jedzenie, magiczna kultura i bardzo przyjaźni mieszkancy!
Dodał(a):
Marcin, 26.01.2020
6.0 /6

Super warto zobaczyć

Azjatycka kultura, inne obyczaje, inne życie - warto zobaczyć i zastanowić się nad swoim miejscem zamieszkania.
Dodał(a):
BZWW, 20.01.2020
4.5 /6

Nepal

Kraj ciekawy o młodej demokracji, z bogatą przeszłością, wieloma ciekawymi miejscami i pięknymi widokami na góry.
Dodał(a):
Ewa, Poznań, 04.12.2019
6.0 /6

Po prostu Nepal

Gorąco polecam wszystkim, którzy szukają czegoś innego. Mało znany Nepal, nie rozczaruje nikogo. Niezapomniane wrażenia zapewnione.
Dodał(a):
Paweł, LUBLIN, 26.11.2019
6.0 /6

Nepal i Himalaje

Niezwykły kraj, niezwykłe widoki, niezwykłe zabytki i wspaniali ludzie. Bardzo interesująca kultura, nieco odmienna od okolicznych.
Dodał(a):
Tomasz, Śląsk, 14.10.2019
5.0 /6

Nepal

To miejsce przeznaczone dla osób ciekawych innych kultur, zainteresowanych Azją, ale nie koniecznie wymagających trekkingu w Himalajach. Zdecydowanie dla osób w każdym wieku. Wyjazd pokazał bogactwo Nepalu, jest okazją do zobaczenia wschodu słońca i pieknej panoramy Himalajów,  jak również unikalnej fauny i flory Teraju. Okazją do zwiedzenia najważniejszych świątyń i obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO. A wszystko bez pośpiechu,  pod opieką dobrego i doświadczonego pilota.  
Dodał(a):
EWA, Warszawa, 24.06.2019
5.5 /6

Magiczny Nepal

Ten kraj warty jest zobaczenie po raz kolejny.

Dodał(a):
Agnieszka i Błażej, 09.04.2018
5.5 /6

U podnóży Himalajów

Super impreza. Polecam.

Dodał(a):
Piotr, DĄBROWA GÓRNICZA, 23.03.2018
6.0 /6

zachwyt

Jestem oczarowana Nepalem: Himalaje, przyroda,  buddyzm tybetański, hinduizm, ulice, różnorodność, place, ulice, mandale, gwar, pył, kolory, jedzenie, 

Dodał(a):
Ciekawa Świata, 14.02.2018
5.7/6 Ocena ogólna Nepalu

Pogoda w Nepalu

Z powodu ukształtowania terenu, klimat w Nepalu jest bardzo zróżnicowany i wyróżnia się tam aż 5 stref klimatycznych. Najcieplej jest na południu, gdzie latem termometry wskazują ponad 30°C, a zimą temperatura nie spada poniżej 15°C. Na północy kraju, gdzie panuje klimat alpejski, jest znacznie zimniej, a najniższe temperatury występują w wysokich partiach gór. Tutaj także zmienia się szata roślinna, a wilgotne lasy zastępuje wieczna zmarzlina.

Kuchnia Nepalu - najpopularniejsze dania i składniki

Okazuje się, że kuchnia Nepalu oraz Polska mają ze sobą wiele wspólnego. Chcesz się dowiedzieć co takiego? Zapraszamy na blog o podróżach r.pl