ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Ilość dni

-

Typ wyjazdu

Odległość hotelu od lotniska

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Sezon

Udogodnienia

Narty

Dokumenty

Rodzaj hotelu

Pokoje

Tematyka

Promocje

Nepal
Nepal

Nepal

Stolica: Katmandu

Waluta: NPR

Powierzchnia: 140 800 km2

Liczba ludności: ‍30 485 798

Dlaczego warto wyjechać na wakacje do Nepalu?

Co warto wiedzieć przed podróżą na wczasy do Nepalu – praktyczny przewodnik?

Szczepienia przed urlopem w Nepalu

Waluta w Nepalu

Pogoda podczas urlopu w Nepalu

Co zobaczyć na wakacjach w Nepalu?

Loty na urlop do Nepalu

Krótka historia Nepalu

Co zjeść w trakcie wczasów w Nepalu?

Przepisy celne w Nepalu

Ceny w Nepalu

Co zabrać na wakacje do Nepalu?

Jakie pamiątki przywieźć z wakacji Nepalu?

Różnice kulturowe

Najlepsze artykuły o Nepalu:

Kuchnia Nepalu - najpopularniejsze dania i składniki

Kuchnia Nepalu - najpopularniejsze dania i składniki

Okazuje się, że kuchnia Nepalu oraz Polska mają ze sobą wiele wspólnego. Chcesz się dowiedzieć co takiego? Zapraszamy na blog o podróżach r.pl

Opinie o Nepalu:

5.7/6

Ocena ogólna Nepal

6.0 / 6
cudowny kraj cudownych ludzi

Nepal jest cudowny, pełen majestatycznych, starych budowli, które są sukcesywnie odbudowywane po trzęsieniu ziemi w 2015r. Nepal to także góry, w tym przede wszystkim Himalaje. Każdy, absolutnie każdy, kto je zobaczy (nie tylko po raz pierwszy) otwiera usta z zaskoczenia i... szuka najwyższych szczytów na horyzoncie zdecydowanie za nisko ;) Do pięknych zabytków architektury (i nie tylko) oraz nieziemskich widoków gór (także, ale nie tylko Himalajów, należy dodać niesamowitych, cudownych, spokojnych, bardzo uczciwych (ale też i bardzo biednych) ludzi - Nepalczyków. Każdy, kto się z nimi spotka, zapamięta każde z tych spotkań do końca życia. To ludzie z cząstką magii, tak jak wszystko, co ich otacza. Polecam wycieczkę do Nepalu. Będziecie zachwyceni, będziecie chcieli tylko tam być, tak po prostu, zwyczajnie. Może też będziecie chcieli mieć magiczny przycisk pauzy, aby ta przeżywana, cudowna chwila życia trwała w nieskończoność. Taki właśnie jest Nepal. Szczerze i serdecznie polecam. Ja na pewno tam wrócę i to nie raz.Dodał(a):
Anna, Poznań, 2020.03.17
6.0 / 6
Nepal

Nepal mnie zachwycił, pobudził do działania wszystkie moje zmysły (jedynie pobudził nie zaatakował i nie przygniótł) NAMASTE wszechobecne od rana do wieczora( czyli moja boskość pozdrawia Twoją- tak w skrócie ) i ludzie uśmiechnięci i serdeczni, maja mało, ale mało to zawsze więcej niż nic.....więc jest powód do radości i gór majestat który powoduje, że wstrzymujesz oddech z wrażenia, robisz im setki zdjęć i ciągle masz ich niedosyt , cieszy Cię ich dotykanie obiektywemDodał(a):
Grażyna, Stary Sącz, 2020.03.25
6.0 / 6
Niezapomniane wrażenia

Wbrew powszechnej opinii nie składa się on z samych wysokich gór, jest bardzo zróżnicowany. Północ zajmują najwyższe góry Świata, w tym 8 z 10 światowych ośmiotysięczników, na południu, sporą część powierzchni kraju zajmuje Terai, płaskie niziny. Kraj ten należy do najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów Świata, ale jego mieszkańcy zaskakują pogodą ducha, otwartością i sympatią okazywaną turystom.Dodał(a):
BZWW, 2020.01.26
6.0 / 6
U podnóża Himalajów - De Lux

Naprawdę świetna wycieczka. Biuro podróży dotrzymało wszystkich swoich obietnic. Kompetentny przewodnik, bardzo kompetentna pilotka, bardzo ciekawie opowiadająca o zwiedzanych miejscach.Dodał(a):
JOANNA, SANOK, 2020.02.01
6.0 / 6
Na Dachu Świata

Kraj intrygujący i niesamowity, zaskakujący smakami i krajobrazem, od zakurzonych ulic miast po przejrzyste krajobrazy w górach - piękny...Dodał(a):
Aretta, 2020.02.22
5.0 / 6
Przepiękny kraj

Przepiękny kraj, przesycony historią, religią. Majestatyczne świątynie, zapierające dech w piersiach góry. Przemili ludzieDodał(a):
Joanna , Piaseczno, 2020.03.01
6.0 / 6
Nepal - cudowny kraj u podnóża Himalajów!

Ogromnie polecam - wspaniała natura, proste ale pyszne jedzenie, magiczna kultura i bardzo przyjaźni mieszkancy!Dodał(a):
Marcin, 2020.01.26
6.0 / 6
Super warto zobaczyć

Azjatycka kultura, inne obyczaje, inne życie - warto zobaczyć i zastanowić się nad swoim miejscem zamieszkania.Dodał(a):
BZWW, 2020.01.20
4.0 / 6
Nepal

Kraj ciekawy o młodej demokracji, z bogatą przeszłością, wieloma ciekawymi miejscami i pięknymi widokami na góry.Dodał(a):
Ewa, Poznań, 2019.12.04
6.0 / 6
Po prostu Nepal

Gorąco polecam wszystkim, którzy szukają czegoś innego. Mało znany Nepal, nie rozczaruje nikogo. Niezapomniane wrażenia zapewnione.Dodał(a):
Paweł, LUBLIN, 2019.11.26