WAKACJE W Nepalu

15.03.2020 (niedziela)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
4 849 zł4 499 zł
za os. / 11 dni
15.03.2020 (niedziela)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
4 971 zł4 621 zł
za os. / 11 dni
23.09.2019 (poniedziałek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
5 800 zł5 725 zł
za os. / 11 dni
26.09.2019 (czwartek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
6 702 zł6 352 zł
za os. / 15 dni

Ciekawi wakacji w Nepalu?

Nepal:

Stolica:
Katmandu
Waluta:
NPR
Powierzchnia:
140 800 km2
Liczba ludności:
30 485 798

Wczasy w Nepalu

Inspirujacy Nepal – wakacje pod szczytami Himalajów

Nepal to jeden z tych krajów, który skutecznie opiera się turystycznym modom, posiadając grono wiernych fanów i inspirując kolejne pokolenia. Nieznany, tajemniczy, majestatyczny, łączący pradawną kulturę, wierzenia i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Takie właśnie jest królestwo Nepalu – królestwo „na dachu świata”. To w Nepalu właśnie znajduje się 8 z 10 najwyższych szczytów górskich świata. Pomiędzy wielkimi ośmiotysięcznikami skryte są głębokie doliny i jeziora lodowcowe, malownicze tarasy ryżowe i rwące rzeki, które na długo zostają w pamięci. Nepal będzie idealnym miejscem dla miłośników wycieczek. Kraj bowiem oferuje nieskończoną wręcz ilość górskich szlaków.

Wczasy w Nepalu – niezwykle barwna kultura

Wakacje w Nepalu to także spotkanie z niesamowitą kulturą, skrywającą dziedzictwo tysięcy lat. Od stuleci mieszały się tu wpływy indyjskie i tybetańskie, buddyjskie i hinduistyczne. Wszystko w niebywałym spokoju i harmonii, tworząc malownicze krajobrazy Nepalskich miast i wiosek. Urzekająca drewniana architektura Katmandu, Patan czy Bhaktapur urzeka i inspiruje turystów, zagranicznych gości, reżyserów kina czy dokumentalistów. Podczas wczasów w Nepalu musicie koniecznie odwiedzić słynne stupy – budowle sakralne będące relikwiarzami, zdobione z zewnątrz parami magicznych oczu. Niemniej imponujące są hinduistyczne sikhary – świątynie z wieżą nad głównym sanktuarium. Będąc w Katmandu, Bhadgaun czy Patanie, zobaczycie również wspaniale zdobione pałace.

Wakacje w Nepalu – zaskakująca przyroda

Nizinna część kraju – Teraj, zamieszkana głownie przez Hindusów, skrywa wiele atrakcji. Pogranicze indyjsko-nepalskie to nie tylko rolnicze zaplecze kraju, ale również jeden z najliczniej zamieszkanych obszarów przez nosorożce. Występuje tu również słynny tygrys bengalski czy zagrożone wyginięciem delfiny słodkowodne. Wszystkie te niesamowite zwierzęta zobaczycie w Parku Narodowym Chitwan. Wczasy w Nepalu to niepowtarzalna okazja, by spędzić trochę czasu na łonie natury, podziwiać jej różnorodność i naturalne piękno. Wiele miejsc jest tu bowiem dziewiczych, nieskażonych działalnością człowieka.

Opinie o Nepalu

5.5/6

Magiczny Nepal

Ten kraj warty jest zobaczenie po raz kolejny.

Dodał(a):
Agnieszka i Błażej, 09.04.2018

6.0/6

Zachwyt

Jestem oczarowana Nepalem: Himalaje, przyroda,  buddyzm tybetański, hinduizm, ulice, różnorodność, place, ulice, mandale, gwar, pył, kolory, jedzenie, 

Dodał(a):
Ciekawa Świata, 14.02.2018

5.7/6 Ocena ogólna o Nepalu

Pogoda w Nepalu

Z powodu ukształtowania terenu, klimat w Nepalu jest bardzo zróżnicowany i wyróżnia się tam aż 5 stref klimatycznych. Najcieplej jest na południu, gdzie latem termometry wskazują ponad 30°C, a zimą temperatura nie spada poniżej 15°C. Na północy kraju, gdzie panuje klimat alpejski, jest znacznie zimniej, a najniższe temperatury występują w wysokich partiach gór. Tutaj także zmienia się szata roślinna, a wilgotne lasy zastępuje wieczna zmarzlina.

Kuchnia Nepalu - najpopularniejsze dania i składniki

Nepal jest krajem śródlądowym w Azji Południowej, położonym w środkowych Himalajach, który graniczy na południu, wschodzie i zachodzie z Indiami oraz z Chinami na północy. Około 80% kraju stanowią góry. Znajduje się tu aż osiem szczytów o wysokości powyżej 8000 m, w tym najwyższy szczyt Ziemi – Mount Everest. Na południu kraju, wzdłuż granicy z Indiami znajduje się równina Taraj. Ponadto Nepal ma gęstą sieć rzeczną, której większość rzek bierze początek w lodowcach Wysokich Himalajów i płynie południkowo w głębokich dolinach. Takie ukształtowanie terenu oraz dość surowy klimat miały przez wieki olbrzymi wpływ na kształtowanie kulinarnych przyzwyczajeń Nepalczyków.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.