Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: przelot do Katmandu

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Kulturowe serce Nepalu: Katmandu

Przylot do Katmandu. Po przylocie i formalnościach wizowo-paszportowych przejazd na zwiedzanie Boudhanath – największej stupy, również jednego z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego na terenie Nepalu. Następnie zobaczymy największy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, gdzie odbywają się kremacje zwłok. Nocleg i obiadokolacja w Katmandu. (Trasa ok. 20 km, wysokość ok. 1400 m n.p.m.).

Dzień 3
Dzień 3

Himalaje z bliska

Po śniadaniu - dla chętnych - poranny lot nad Himalajami (płatny dodatkowo około 350 USD) lub przy sprzyjających okolicznościach możliwość lotu helikopterem w pobliże bazy pod Mount Everest – dodatkowo płatne około 1650 USD. Wykwaterowanie i przejazd malowniczą drogą wijącą się po przedgórzach Himalajów do Pokhary (ok. 9 godz.). Pokhara jest drugim najważniejszym ośrodkiem turystycznym w Nepalu, jednocześnie najpopularniejszą bazą wypadową dla grup trekkingowych na masyw Annapurny. Jezioro Phewa stanowiące serce miasta, jest zwierciadłem, w którego lustrze przy dobrej widoczności odbijają się ośnieżone himalajskie szczyty, a przede wszystkim z tej perspektywy wyjątkowo piękna święta góra Machhapuchhare (6993 m n.p.m.), co stwarza atmosferę spokoju i magii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 220 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.).

Dzień 4
Dzień 4

Podróż do magicznej Pokhary

Dla chętnych wycieczka do Sarangkot na zapalanie szczytów (płatna dodatkowo) lub przelot helikopterem do Annapurna Base Camp (płatne dodatkowo). Po wycieczce powrót do hotelu na śniadanie. Następnie zwiedzanie Pokhary. Wizyta na wzgórzu przy Pagodzie Pokoju, skad podziwiać będziemy wspaniała panoramę. Kolejnym punktem programu jest obóz dla uchodźców tybetańskich nazywany Małym Tybetem, gdzie Tybetańczycy swobodnie kultywują swoje obyczaje, religię, tradycję, zajmują się też rękodzielnictwem, głównie wyplataniem wełnianych dywanów. Po południu możliwość spędzenia spokojnej chwili na łódce na jeziorze, krótki spacer lub oddanie się zakupowemu szaleństwu przy głównej handlowej uliczce Pokhary. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 20 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.). W czasie wolnym możliwość przelotu paralotnią (płatne dodatkowo).

Dzień 5
Dzień 5

Podróż przez malownicze wzgórze Kalabang

Śniadanie i dzień w Pokhara. Poranny opcjonalny lot helikopterem (jeśli nie odbył się dnia poprzedniego). Przejazd poza miasto, gdzie rozpoczniemy 4 godzinny treking na wzgórze Kalabang. Na wysokości 1500 m. n.p.m. odwiedzimy wioskę o tej samej nazwie. Mieszkańcy to głównie Gurungowie, jedna z etnicznych grup zamieszkujących centralną część Nepalu. Wizyta w Kalabang będzie okazją do poznania słynących z gościnności Gurunków. Zobaczymy proces produkcji domowego wina ryżowego, będzie także okazja do skosztowania wypalanej na miejscu i uprawianej przez nich kawy. Wszystko to we wspaniałej scenerii masywu Annapurny, panoramy na jezioro i Pokharę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6
Dzień 6

Podróż do Parku Narodowego Chitwan

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan, który jest najlepszym miejscem na safari w Nepalu. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys. km2 żyją: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Spacer do punktu widokowego nad rzekę, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Lunch i obiadokolacja oraz nocleg w lodgy. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 7
Dzień 7

Dzika strona Nepalu: Safari w Parku Narodowym Chitwan

Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzony na aktywnym wypoczynku wśród zieleni Parku Narodowego Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: jeep safari, spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. Lunch, obiadokolacja i nocleg w lodgy. Wieczorny pokaz tańca grupy etnicznej Tharu.

Dzień 8
Dzień 8

Zwiedzanie stupy Svayambhunath

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Kathmandu. Zwiedzanie jednego z ważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na terenie Kotliny Khatmadu – stupy Svayambhunath, przepięknie położonej na wzgórzu, z którego rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. To również ulubiony punkt wieczornych wypadów dla mieszkańców stolicy Nepalu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Khatmadu (trasa ok. 160 km, ok. 6 godzin wysokość do 1400 m n.p.m.).

Dzień 9
Dzień 9

Podróż przez magiczne miasta Doliny Katmandu: Patan, Bhaktapur i Katmandu

Po śniadaniu zwiedzanie newarskiego miasto Patan, zwane także Lalitpur, czyli Miasto Piękna. Następnie przejazd do Bhaktapur, nazywanego również Bhadgaon (miasto wyznawców), trzeciego co do wielkości leżącego w Dolinie Katmandu newarskiego miasta. Bhaktapur znajduje się ok. 14 km od stolicy Nepalu i położone jest na wysokości ok. 1400 m n.p.m. Zostało założone w IX w. i do dziś odznacza się drewniano-ceglaną architekturą średniowiecza. Podczas spaceru po mieście zobaczymy Durbar Square – główny plac miasta, na którym znajduje się Pałac 55 Okien wybudowany za czasów króla Bhupatendra Malla, świątynię Nyatapola – wspaniałą pięciokondygnacyjną świątynię w stylu architektonicznym Pagody, poświęconą Siddhi żeńskiemu bóstwu kojarzonego ze szczęściem i dobrobytem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kotlinie Katmandu. (Trasa ok. 40 km, wysokość ok. 1500 m n.p.m.).

Dzień 10
Dzień 10

Magiczne Kirtipur i historyczne Katmandu: podróż przez nepalską historię

Po śniadaniu przejazd do Kirtipur. To historyczne newarskie miasteczko malowniczo położone na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na całą Dolinę Katmandu. Powstało w XII w. i dawniej otoczone było ogromnym murem z 12 bramami. To właśnie od tego dawnego królestwa Prithivi Narayan Shaha rozpoczął swój podbój doliny ostatecznie unifikując Nepal w 1769 r. Spacerując po Kirtipur zobaczyć można spokojne miasto z oryginalną siatką ulic, stare ceglane domy oraz świątynie budowane w typowym dla Newarów stylu. Następnie przejazd na zwiedzanie centrum Katmandu - administracyjnej i kulturalnej stolicy Nepalu. Zobaczymy Durbar Square, na którym m.in. podziwiać będziemy niezliczoną ilość świątyń w różnych stylach architektonicznych oraz bogato zdobiony pałac Żywej Boginki Kumari – sprawującej opiekę nad całym miastem. Następnie kilka chwil na ostatnie zakupy i transfer na lotnisko. Wieczorny wylot z Katmandu i przelot samolotem rejsowym (z przesiadką) do Warszawy. (Trasa ok. 50 km, wysokość ok. 1500 m n.p.m.).

Dzień 11

Powrót do domu

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Uwaga! w zależności od aktualnego rozkładu lotu wylot z Katmandu do Warszawy możliwy w dniu 11 imprezy (wówczas przylot do Warszawy również w dniu 11 imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (”stare” 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu ”nowe” banknoty 500 rupii i 2000 rupii.
Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2006 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.
W dniach 24-27.01 część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.
Limity bagażu na przelotach wewnętrznych wynoszą: 15 kg (bagaż główny) i 7 kg (bagaż wewnętrzny).
Należy pamiętać, iż drogi w Nepalu nie są najlepszej jakości, a dodatkowo często są mocno zakorkowane. Stąd przejazdy rzędu 150-200 km mogą zajmować ok. 5-6 godz.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Lot nad Himalajami: Około godzinny przelot samolotem wzdłuż najwyższej partii Himalajów, zwieńczony widokiem na Mount Everest (8848 m n.p.m.). Wylot i powrót z/do Katmandu. Sprzedawane są jedynie miejsca przy oknach. Lot realizowany wyłącznie przy dogodnych warunkach atmosferycznych i dobrej widoczności na ośnieżone siedmio- i ośmiotysięczniki. Cena ok. 350 USD/os.

Annapurna Base Camp: Niezapomniany poranny przelot helikopterem do najbardziej znanej bazy wypadowej w Himalaje u stóp Annapurny na wysokość ok. 4130 m n.p.pm. Ze względu na warunki atmosferyczne (silny wiatr, możliwy śnieg) i temperaturę (poniżej 0 st. C) konieczny odpowiedni ubiór. Ok. 30 minut czasu wolnego na podziwianie najwyższych himalajskich szczytów „na wyciągnięcie ręki”. Wylot i powrót z/do Pokhary. Cena ok. 440 USD/os.

Zapalanie szczytów: Jest to wczesnoporanna wycieczka do punktu widokowego na wysokie Himalaje. Wioska Sarangkot położona jest ok. 1600 m n.p.m., kilkanaście kilometrów od Pokhary (ok. 1 godz. jazdy autokarem), skąd przy dobrej widoczności zobaczyć można masyw Annapurny (Annapurna II, 7937 m n.p.m.), Dhaulagiri (8167 m n.p.m.), Machhapuchhare (6993 m n.p.m.). Jest to jedno z najładniejszych widokowo miejsc na terenie Nepalu do podziwiania spektaklu, jakim jest zapalanie szczytów - mającego miejsce chwilkę przed wschodem słońca, kiedy tarcza słońca jeszcze nie jest widoczna na horyzoncie, a najwyższe szczyty już łapią jego pierwsze promienie. Powodzenie wyprawy jest całkowicie zależne od pogody. Cena ok. 30 USD/os.

Kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 65 USD/os.).

Paralotnie Pokhara (ok. 140 USD/os.).

Rafting na rzece Trisuli (ok. 70 USD/os.).

Lot helikopterem w pobliże bazy pod Mt Everest  (ok. 1650 USD),

Uwaga! Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

 

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach *** wg kategorii lokalnej i lodgach. 8 rozpoczętych dób hotelowych: Katmandu (3), Dhulikhel (1), Pokhara (2), Chitwan (2), Pokoje: brak możliwości dostawek. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, 2 lunche.

Wizy

Wiza nepalska. Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok. 30 USD/os. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z ambasadą Nepalu.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż, pakiet Sport).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 265 USD/os. płatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Nepalu (ok. 30 USD/os.), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) i wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: lot nad Himalajami (ok. 350 USD/os.), przelot helikopterem do bazy wypadowej na Annapurne (ok. 440 USD/os.), możliwość lotu helikopterem w pobliże bazy pod Mt Everest  (ok. 1650 USD), zapalanie szczytów (ok. 30 USD/os.), Kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 65 USD/os.), paralotnie Pokhara (ok. 140 USD/os.), rafting (ok. 70 USD/os.).

Uwaga! Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 27.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (”stare” 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu ”nowe” banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2006 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.

W dniach 24-27.01 część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

Limity bagażu na przelotach wewnętrznych wynoszą: 15 kg (bagaż główny) i 7 kg (bagaż wewnętrzny).

Należy pamiętać, iż drogi w Nepalu nie są najlepszej jakości, a dodatkowo często są mocno zakorkowane. Stąd przejazdy rzędu 150-200 km mogą zajmować ok. 5-6 godz.

U podnóża Himalajów
U podnóża Himalajów
U podnóża Himalajów
U podnóża Himalajów
U podnóża Himalajów
U podnóża Himalajów
U podnóża Himalajów
U podnóża Himalajów
U podnóża Himalajów
1 / 9

5.1/6 (114 opinie)

U podnóża Himalajów

Za osobę8 166
Razem
16 333 zł
Zaliczka 10% 1 630 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż, pakiet Sport).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 265 USD/os. płatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Nepalu (ok. 30 USD/os.), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) i wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: lot nad Himalajami (ok. 350 USD/os.), przelot helikopterem do bazy wypadowej na Annapurne (ok. 440 USD/os.), możliwość lotu helikopterem w pobliże bazy pod Mt Everest  (ok. 1650 USD), zapalanie szczytów (ok. 30 USD/os.), Kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 65 USD/os.), paralotnie Pokhara (ok. 140 USD/os.), rafting (ok. 70 USD/os.).

Uwaga! Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 27.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Katmandu i Dach Świata • newarskie miasta i wioski – Bhaktapur• panorama Himalajów w Dhulikhel• Patan – Miasto Piękna • Pokhara • Mały Tybet • safari w Parku Narodowym Chitwan • niebosiężne Himalaje
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.5
Pilot
5.0
Program wycieczki
5.0
Transport
4.7
Wyżywienie
4.7
Zakwaterowanie
4.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Tadeusz Zdzislaw, GDAŃSK 12.03.2019

Gorąco polecam

wyjazd na wycieczkę U podnóża Himalajów. Magiczne miejsce, które moim zdaniem trzeba koniecznie odwiedzić.
Pokaż więcej opinii (113)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem