Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa/Katowice-Colombo. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2

Przylot do Colombo, odprawa paszportowo-wizowa, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Pinnawali, gdzie odwiedzimy sierociniec dla słoni. Tutaj nowy dom znalazły zwierzęta porzucone przez swoje stada lub zranione. Będziemy także świadkami codziennej kąpieli słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Obiadokolacja w hotelu w ok. Sigiriyi lub Habarany. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Polonnaruwy, średniowiecznej stolicy kraju. Odwiedzimy ruiny Pałacu Królewskiego, tzw. Czworobok: Dalada Maluwa – kompleks 12 zabytkowych budowli i świątyń, których historia sięga XI w. oraz Gal Vihara – monumentalną skałę, w której wyrzeźbione są cztery posagi Buddy, z których jeden jest dość kontrowersyjny i jego mudra do teraz jest przedmiotem sporów. Następnie wybierzemy się na safari w Parku Narodowym Minneriya (możliwe parki Kaudulla lub Hurulu Eco – w zależności od tego, gdzie przemieszczą się słonie), który zamieszkuje ponad 200 dzikich słoni, a także bawoły, dziki, niedźwiedzie, lamparty, krokodyle oraz ponad 160 gatunków ptaków. To najbardziej znany Park Narodowy na Sri Lance, który chroni słonie cejlońskie. Tylko tutaj można je zobaczyć w tak dużych stadach, żyjące w naturalnych warunkach. Po parku poruszamy się w otwartych jeepach, tak aby móc swobodnie obserwować i fotografować przyrodę i dzikie zwierzęta. Następnie odwiedzimy wioskę lankijską, w której dni płyną pracowicie, swoim unikatowym rytmem. Dotrzemy do niej tuk tukami. Na miejscu zobaczymy jak woły pomagają mieszkańcom w codziennej pracy na roli, będziemy mieli okazję przejechać się wozem ciągniętym przez te silne zwierzęta. Odwiedzimy mieszkańców w ich domu, aby zobaczyć jak żyją. Weźmiemy udział we wspólnym przygotowywaniu tradycyjnego posiłku, aby po powrocie móc skosztować lokalnej lankijskiej kuchni we własnym domu. To z pewnością będzie niezapomniana przygoda i fantastyczna lekcja gotowania! Po południu dla chętnych możliwość zrelaksowania się podczas masażu ayurwedyjskiego (dodatkowo płatne ok. 40 USD/os.). Nocleg w hotelu w okolicy Sigiriyi lub Habarany, obiadokolacja. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Sigiriyi. Skalna Forteca Sigiriya (obiekt na liście UNESCO) jest siedzibą królewską z V w. n.e. zbudowaną na szczycie 200 metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, ogrody pałacowe i słynne freski przedstawiające niebiańskie dziewice. Następnie udamy się do pięciu świątyń jaskiniowych w Dambulli (obiekt na liście UNESCO), jednego z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance. Świątynie to wykute w skale groty, w których znajdują się posągi Buddy. Po drodze do Kandy zatrzymamy się w ogrodzie przypraw w ok. Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy roślin, które znajdują swoje zastosowanie w tradycyjnej, ayurwedyjskiej medycynie. Kandy położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance – Świątynia Zęba, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Zęba Buddy. Zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu w Kandy. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu odwiedzimy Muzeum Kamieni Szlachetnych, gdzie zapoznamy się ze szczegółami ich wydobycia i obróbki. Sri Lanka słynie z wydobycia kamieni szlachetnych i pół szlachetnych. To stąd pochodzą słynne błękitne szafiry, rubiny oraz kamień księżycowy. Następnie udamy się w kierunku malowniczych wzgórz porośniętych krzewami herbacianymi, gdzie droga z Kandy wiedzie licznymi serpentynami. Odwiedzimy plantację herbaty i fabrykę, gdzie weźmiemy udział w pokazie produkcji słynnej na całym świecie herbaty cejlońskiej, będzie także okazja do degustacji i zrobienia zakupów. Przejazd do Colombo. W tym dniu uroczysta obiadokolacja w lokalnej restauracji połączona z muzyką na żywo oraz tradycyjną lankijską kuchnią. Nocleg w hotelu w okolicach Colombo. (Trasa ok. 110 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu Zwiedzanie Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in.: świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”. We wczesnych godzinach popołudniowych przejazd na wypoczynek do wybranego hotelu na Sri lance.

Dzień 8 -11 lub 8 -12

Pobyt w wybranym hotelu. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 12 lub 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Colombo. Przelot samolotem czarterowym na trasie Colombo-Warszawa/Katowice. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. W zależności od godzin przelotu wykwaterowanie z hotelu odbywa się przedostatniego dnia wieczorem lub ostatniego w nocy. Sri Lanka to kraj buddyjski, w trakcie zwiedzania świątyń obowiązuje skromy stój (zakryte ramiona i kolana), świątynie zwiedza się na boso.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Masaż ayurwedyjski Ayurweda - jako koncepcja zdrowia i terapii jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia. Narodziła się w Indiach w starożytności, a na Sri Lance jest niezwykle popularna i stosowana w codziennym życiu. Do masaży wykonywanych tą techniką stosowane są specjalne olejki na bazie unikatowych mieszanek ziół. Masaż trwa ok. 1 godz., obejmuje głowę i całe ciało. Cena ok. 55 USD/os.

Wioska lankijska rządzi się swoimi prawami, dni płyną tam bardzo pracowicie swoim unikatowym rytmem. Woły pracują na roli, mieszkańcy wioski pracują wraz z nimi, kobiety dodatkowo zajmują się domem i świetnie gotują. Do miasta trzeba udać tam tuk tukiem. I ty możesz zakosztować lokalnych klimatów jeśli udasz się z nami do typowej lankijskiej wioski – przejdziesz się wozem zaprzęgniętym w silne woły, odwiedzisz mieszkańców w ich domu, skosztujesz lokalnych specjałów, a w drogę powrotną udasz się tuk tukiem. Niezapomniana przygoda. Cena ok. 55 USD/os.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele o standardzie odpowiadającym ****/***** w ocenie organizatora – (5 rozpoczętych dób hotelowych). Przykładowe hotele: Amaya Lake, Grand Kandyan, Ozo Colombo. Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV.

Część pobytowa

Hotele – (6 lub 7 rozpoczętych dób hotelowych) zakwaterowanie w hotelu wybranym z oferty „Pobyt na Sri Lance”

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 299 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.

- Karta Lokalizacji Podróżnego.

Regulacje dot. COVID-19

Brak obostrzeń. Zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na wypadek zachorowania na Covid-19.

Uwaga! Poniższe warunki zostały podane na dzień 03.02.2023 i mogą ulec zmianie.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, 5 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 5 lub 6 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym, wyżywienie jak w opisie hotelu, transfery klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas wypoczynku, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 250 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, wizy lankijskiej, dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski (ok. 55 USD/os.), wioska lankijska (ok. 55 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Sri Lance, trwa od początku listopada do końca marca.

Sri Lanka - Esencja Cejlonu Premium

4.0/6 (2 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Sri Lanka - Esencja Cejlonu Premium
Galeria (10)
Sri Lanka - Esencja Cejlonu Premium
Sri Lanka - Esencja Cejlonu Premium
Sri Lanka - Esencja Cejlonu Premium
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Colombo - barwna metropolia • Pinnawala - sierociniec dla słoni • Safari w parku Minneriya • Świątynia Zęba w Kandy • Matale - ogród przypraw • malowidła jaskiniowe w Sigiriyi i Dambulli • plantacje herbaty • wypoczynek na Sri Lance

Długość lotu

11 godz. 50 min.

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, 5 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 5 lub 6 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym, wyżywienie jak w opisie hotelu, transfery klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas wypoczynku, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 250 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, wizy lankijskiej, dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski (ok. 55 USD/os.), wioska lankijska (ok. 55 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 5 dni.
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (6 opinii)
Koggala Beach Resort
Sri Lanka
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (1 opinia)
Coco Royal Beach Resort
Sri Lanka: Zachodnia Sri Lanka
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (12 opinii)
The Long Beach Resort
Sri Lanka
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (24 opinie)
Camelot Beach
Sri Lanka: Zachodnia Sri Lanka

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Koggala Beach Resort
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
3.5
Pilot
6.0
Program wycieczki
4.8
Transport
2.5
Wyżywienie
5.8
Zakwaterowanie
4.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

4.5/6

Ewa , Piaseczno 03.02.2017
Termin pobytu: styczeń 2017

dobrze zaplanowany wypoczynek i zwiedzanie

samolot latajacy z WArszawy do Colombo nadaje sie tylko na trasy maxymalnie do 5 h .Trasa powinna byc obsługiwana przez samoloty posiadajace wieksza przestrzen na nogi , ewentulanie z mozliwoscią dokupu takiej opcji . Zdecydowanie aktualna flota nie nadaje sie na takie trasy rowniez ze wzgledu na ilosc toalet na pokladzie - zbyt mała ilosc powodowała ciągłe kolejki do toalet .

3.5/6

A&R 25.03.2017
Termin pobytu: listopad 2017

Podróż raczej nie de lux

Nie wiem czym kierował sie Rainbow wybierając przewożnika ale podróż boeningiem 737 to jakiś nieudany eksperyment, który powinien być przerwany po pierwszych zgłoszonych zastrzeżeniach klientów. 11 godzin w powietrzu, połowa w pasach ze wzgledu na ostrzeżenia o turbulencjach , kolejka do toalet i ludzie depczący sobie po stopach w wąskim przejściu. W jedną stronę nie było problemu z cateringiem ale w powrotnej na możliwość zakupienia czegokolwiek do jedzenie pasażerowie czekali 6 godzin. Tak się ludzi nie transportuje ! Sama wycieczka dobrze prowadzona przez Aleksandrę zwaną przez wszystkich Panią Olą. Przewodnik bardzo dobrze przekazujący informacje, dość dobrze zorientowany, odpowiadający wyczerpująco na pytania. Dobrze sprawdzał się też system odsłuchowy dający swobodę zwiedzania własnym tempem. Niestety, podwykonawca już nie tak dobry; safari było porażką, autobus wbrew opiniom nie posiadał wifi a klimatyzacja wydziałała przykry zapach w momentach gdy wyłączano chłodzenie. Na pochwałę zasługują hotele na objeździe. Pokoje czyste, obszerne i dobrze zaopatrzone. Problem tylko w tym, że z objazdu przyjeżdża się późno więc nie ma możliwości skorzystania z basenu. Jeśli chodzi o hotel pobytowy to już nie tak wysokiej klasy ale przyjemny (pod warunkiem, że mamy pokój z puli wyremontowanych a my musieliśmy w recepcji wyprosić zamianę pokoju ze względu na jego lokalizację,stan techniczny i stęchliznę. Ogólnie sam program ciekawy, skompresowano najważniejsze miejsca w centralnej Sri Lance ale jest to kwintesencja histori i kultury lankijskiej i doskonale ją obrazuje. Obiekty (za wyjątkiem Sigiriyi i 5 jaskiń Dambuli) nie wymagają szczególnej kondycji ani wysiłku. W programie chętnie zamienilibyśmy sklep z kamieniami szlachetnymi na animację kultury( np. taniec regionalny). Trzeba pamiętać o tym, ze do wielu świątyń wchodzi się bez butów i odowiednio przysłaniając ciało. Podsumowując zachęcamy do zwiedzenia Sri Lanki ale dobrze byłoby gdyby Rainbow zrewidował swoje podejście do przelotów.
Pokaż wszystkie opinie

Zachodnia sri lanka - pogoda

Grudzień

25

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Sri Lance na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem