Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: przelot do Colombo

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Przelot do Colombo liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2

Kolory i kultura Colombo: od kolonialnej przeszłości do nowoczesności

Przylot do Colombo, odprawa paszportowo-wizowa i spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu na śniadanie i odpoczynek po podróży. Następnie udamy się na zwiedzanie Colombo – barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in.: świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, Ogrody Cynamonowe – ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”. Powrót do hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 3

Pinnawala: w sercu sierocińca dla słoni

Po śniadaniu odwiedzimy sierociniec dla słoni w Pinnawali, gdzie nowy dom znalazły zwierzęta porzucone przez swoje stada lub zranione. Będziemy także świadkami codziennej kąpieli słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Po południu możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych do wyboru (dodatkowo płatne) – safari w Parku Narodowym Minneriya (możliwe parki Kaudulla lub Hurulu Eco – w zależności od tego, gdzie przemieszczą się słonie), który zamieszkuje ponad 200 dzikich słoni, a także bawoły, dziki, niedźwiedzie, lamparty, krokodyle oraz ponad 160 gatunków ptaków lub masaż ayurwedyjski lub wizyta w wiosce lankijskiej. Obiadokolacja w hotelu w ok. Dambulla/Pollonnaruwa/Sigiriya/Giritale (Trasa ok. 270 km).

Dzień 4

Poznajemy buddyjskie serce Sri Lanki: Sigiriya i Kandy

Po śniadaniu wyjazd w kierunku miasta Sigiriya. Skalna Forteca Sigiriya (lista UNESCO) jest siedzibą królewską z V w. n.e. zbudowaną na szczycie 200-metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, do którego dostępu bronią wąskie schody, wiodące pomiędzy rzeźbionymi lwimi łapami, a także ogrody pałacowe i słynne freski przedstawiające niebiańskie dziewice, znajdujące się na ścianach skalnej jaskini. W drodze do Kandy odwiedzimy ogród przypraw w ok. Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy przypraw i ich zastosowanie Następnie udamy się do Kandy, miasta w którym najbardziej można odczuć wpływy buddyjskie na wyspie. Kandy położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora Kandy, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance – Świątynia Zęba (lista UNESCO), najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Zęba Buddy. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Kandy. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 5

Świątynie Gampoli i dziki rafting na rzece Kelani

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Gampoli – dawnej stolicy Sri Lanki z XIV w., obecnie prowincjonalnego miasteczka, położonego ok. 20 km na południe od Kandy. W tych okolicach na wzgórzu Ambuluwawa znajdują się świątynie głównych religii Sri Lanki, a wśród nich budowla, wzorowana na buddyjskich stupach o imponującej architekturze, owinięta jak wstęgą schodami, wiodącymi do samego jej szczytu. Będzie okazja wspiąć się na nią i z wysokości podziwiać krajobrazy. Następnie udamy się do miejscowości Kithugalla, z której rozpoczniemy pasjonujący rafting rzeką Kelani. Podczas tej niezapomnianej wyprawy będzie okazja do podziwiania tropikalnej flory, ciągnącej się wzdłuż brzegów – ta niezwykła sceneria posłużyła jako tło do filmu „Most na rzece Kwai”. Przejazd w kierunku Nuwara Eliya, poprzez malownicze wzgórza porośnięte krzewami herbacianymi (droga z Kandy pokonuje 1400 m przewyższenia i wiedzie licznymi serpentynami). Odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty, gdzie weźmiemy udział w pokazie produkcji słynnej na całym świecie herbaty cejlońskiej, będzie także okazja do degustacji i zrobienia zakupów. Obiadokolacja w hotelu w ok. Nuwara Eliya/Bandarawela/Haputale. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 6

Safari w Parku Narodowym Yala: spotkanie ze dziką naturą Sri Lanki

Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Yala. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym, z którego podziwiać będziemy Ella Gap – górską rozpadlinę oraz przepiękną panoramę na okoliczne wzgórza, kolejnym przystankiem będzie wodospad Ravana. Po dotarciu do Yala weźmiemy udział w popołudniowym jeep safari, podczas którego poznamy jego zróżnicowane krajobrazy – sawanny, formacje skalne, laguny. Przy odrobinie szczęścia być może uda się nam zobaczyć jedne z największych zwierząt występujące na wyspie, czyli słonia, lamparta, niedźwiedzia, bawoła lub krokodyla. Okres między listopadem a kwietniem jest również najlepszy do obserwacji ptaków - pelikanów, ibisów i kormoranów. Obiadokolacja w hotelu w ok. Tissamaharama lub Hambantota. (Trasa ok. 160 km).

Dzień 7

Galle i rybacy na palach: urokliwe oblicza Sri Lanki

Po śniadaniu odwiedzimy Fort Holenderski w Galle, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno fort jak i stara część Galle zachowały wyjątkowy, kolonialny urok, który kontrastuje z współczesną gwarną częścią miasta, typową dla miast południowej Azji. Po drodze zatrzymamy się przy słynnych lankijskich rybakach, łowiących siedząc na palach wystających z dna oceanu. (Trasa ok. 160 km). Obiadokolacja w hotelu w okolicach Koggala lub Negombo. Zakwaterowanie w hotelu o standardzie odpowiadającym 3* w ocenie organizatora. Pokoje klimatyzowane, z łazienkami, hotel położony przy plaży, z basenem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Dzień relaksu i lokalnych odkryć

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. W zależności od położenia hotelu możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych. Obiadokolacja. Wieczorne wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko.

Dzień 9

Powrót do domu: podróż z Colombo do Warszawy

Śniadanie w postaci pakietów podróżnych. Przelot samolotem rejsowym na trasie Colombo-Warszawa. Przylot do Warszawy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. W zależności od godzin przelotu wykwaterowanie z hotelu odbywa się przedostatniego dnia wieczorem, lub ostatniego w nocy. Sri Lanka to kraj buddyjski, w trakcie zwiedzania świątyń obowiązuje skromy stój (zakryte ramiona i kolana), świątynie zwiedza się na boso.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Safari w Parku Narodowym Minneryia

Park Narodowy Minneriya zamieszkuje ponad 200 dzikich słoni, a także bawoły, dziki, niedźwiedzie, lamparty, krokodyle oraz ponad 160 gatunków ptaków. To najbardziej znany Park Narodowy na Sri Lance, który chroni słonie cejlońskie. Tylko tutaj można je zobaczyć w tak dużych stadach, żyjące w naturalnych warunkach. Po parku poruszamy się w otwartych jeepach, tak aby móc swobodnie obserwować i fotografować przyrodę i dzikie zwierzęta. Cena ok. 80 USD/os.

Masaż ayurwedyjski
Ayurweda - jako koncepcja zdrowia i terapii jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia. Narodziła się w Indiach w starożytności, a na Sri Lance jest niezwykle popularna i stosowana w codziennym życiu. Do masaży wykonywanych tą techniką stosowane są specjalne olejki na bazie unikatowych mieszanek ziół. Masaż trwa ok. 1 godz., obejmuje głowę i całe ciało. Cena ok. 50 USD.

Lankijska wioska

Wioska rządzi się swoimi prawami, dni płyną tam bardzo pracowicie swoim unikatowym rytmem. Woły pracują na roli, mieszkańcy wioski pracują wraz z nimi, kobiety dodatkowo zajmują się domem i świetnie gotują. Do miasta trzeba udać tam tuk tukiem. I ty możesz zakosztować lokalnych klimatów jeśli udasz się z nami do typowej lankijskiej wioski – przejdziesz się wozem zaprzęgniętym w silne woły, odwiedzisz mieszkańców w ich domu, skosztujesz lokalnych specjałów, a w drogę powrotną udasz się tuk tukiem. Niezapomniana przygoda. Cena ok. 50 USD/os.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

8 rozpoczętych dób hotelowych (6 rozpoczętych dób hotelowych na objeździe w hotelach o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora, 2 rozpoczęte doby w hotelu *** w ocenie organizatora, przy plaży. Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV. Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w większości hoteli także basen i Internet.

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 349 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.

Uwaga! Poniższe warunki zostały podane na dzień 10.05.2024 i mogą ulec zmianie.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa (przelot bezpośredni),  opłaty lotniskowe, 6 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, 6 śniadań, 5 obiadokolacji, 2 rozpoczęte doby w hotelu *** w ocenie organizatora, przy plaży, śniadania i obiadokolacje, transfery klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas wypoczynku, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż, pakiet sport).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 270 USD/os., płatna pilotowi imprezy), wizy lankijskiej, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: wioska lankijska (ok. 50 USD/os.) safari w Parku Narodowym Minneriya (ok. 80 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Sri Lance, trwa od początku listopada do końca marca.
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem
1 / 13

6.0/6 (3 opinie)

Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem

Za osobę7 420
Razem
14 840 zł
Zaliczka 30% 4 450 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa (przelot bezpośredni),  opłaty lotniskowe, 6 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, 6 śniadań, 5 obiadokolacji, 2 rozpoczęte doby w hotelu *** w ocenie organizatora, przy plaży, śniadania i obiadokolacje, transfery klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas wypoczynku, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż, pakiet sport).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 270 USD/os., płatna pilotowi imprezy), wizy lankijskiej, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: wioska lankijska (ok. 50 USD/os.) safari w Parku Narodowym Minneriya (ok. 80 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Sierociniec dla słoni • rafting na rzece Kelani • safari w Parku Narodowym Yala i Minneriya • skalna forteca Sigiriya • plantacja i fabryka herbaty • wodospad Ravana • ubezpieczenie pakiet sport w cenie
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
6.0
Pilot
6.0
Program wycieczki
6.0
Transport
6.0
Wyżywienie
5.0
Zakwaterowanie
5.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

ELIZA, SLAWA 22.05.2024

Sri lanka

Wyjazd zorganizowany perfekcyjnie , przemiła i pomocna obsługa. Pani Ewa pilot wycieczki cechująca się ogromną wiedzą i znajomością przepięknej Sri Lanki. Wrażenia nie zapomniane . Tubylcy mocno przyjaźni dbający o bezpieczenstwo turystów. Wiadomo że trzeba ich wesprzeć finans. , ale w pełni na to zasługuja. Polecam ten kierunek. przyroda i zwierzęta przecudne .
Pokaż więcej opinii (2)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem