Obiekt

Pokoje

Hotel posiada 200 pokoi położonych na 3 piętrach, wszystkie z widokiem na ocean.
- Pokoje superior - (pow. ok. 39 m2) dla 2 os. dorosłych i 1 os. na dostawce (w formie rozkładanego łóżka). Pokoje są eleganckie i komfortowo urządzone. Wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, centralnie sterowaną klimatyzację z możliwością indywidualnej regulacji temperatury, bezpłatny sejf, TV Sat., telefon, minibar (konsumpcja za opłatą), zestaw do przygotowania kawy i herbaty, umeblowany balkon lub taras.
- Pokoje deluxe - (pow. ok. 49 m2) - 28 pokoi położonych w prawym skrzydle hotelu, wyposażone jak pokoje superior, dodatkowo: wanna, szlafrok i klapki kąpielowe, zestaw do prasowania i możliwość odtwarzania filmów DVD na życzenie.
- Pokoje typu suite - (pow. ok. 133 m2) - 2 pokoje położone na 3 piętrze w budynku głównym, w stosunku do pokoi superior posiadają dodatkowo: prywatny basen, salonik wypoczynkowy, możliwość odtwarzania filmów DVD i zestaw do prasowania.

Internet

Internet Wi-Fi bezpłatny na terenie całego hotelu.

Kategoria lokalna

Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli.

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu w restauracji głównej, napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Pozostałe restauracje za opłatą. Za dopłatą All Inclusive: śniadanie, lunch, obiadokolacja w formie bufetu w restauracji głównej, lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz wino serwowane w ICE Lounge (11:00-24:00), konsumpcja po 24:00 płatna dodatkowo. Raz na pobyt możliwość skorzystania z restauracji a la carte, wymagana rezerwacja na recepcji.

Program sportowy i animacyjny

Skromne animacje hotelowe m.in. muzyka na żywo i wieczory tematyczne. Ponadto: siłownia, siatkówka, sala do ćwiczeń jogi, rzutki, badminton. Za opłatą: centrum SPA oraz sporty wodne w siostrzanym obiekcie.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 349 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

Wszystkie osoby podróżujące na Sri Lankę zobowiązane są do przestrzegania poniższych wytycznych:

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.

Uwaga! Poniższe warunki zostały podane na dzień 10.05.2024 i mogą ulec zmianie.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Sri Lanka - informacje ogólne

Waluta
1 rupia lankijska (LKR) = 100 centów. Aktualny przelicznik: 100 LKR = 1,17 PLN; 1 USD = 362 LKR. Ważniejsze karty kredytowe są powszechnie akceptowane. Na Sri Lance nie są akceptowane dolary wydane przed 2009 rokiem i/lub zniszczone, naddarte itp.

Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.

Transport
Pomimo, iż odległości są niewielkie, pokonuje się je nieproporcjonalnie długo do liczby przejechanych kilometrów z uwagi na chaotyczny ruchu drogowy na Sri Lance. Na drogach panuje duży tłok (piesi, rowerzyści, tuk tuki, lokalne autobusy), a przepisy traktowane są raczej umownie. Jednak mimo chaosu na drogach jest bezpiecznie. Średnia prędkość podróżowania to ok. 35 km/ h. Obowiązuje ruch lewostronny.

Godziny pracy
Godziny otwarcia sklepów: 10:00-20:00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Banki czynne są od poniedziałku do piątku 9:00-15:00.

Święta
Dzień Poya - przypada raz w miesiącu, w pełnię księżyca. To buddyjskie święto upamiętniające oświecenie Buddy. Obowiązuje wtedy zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych. W sezonie Zima 2024/2025 Poya przypada m.in: 15.11.2024, 14.12.2024, 13.01.2025, 12.02.2025, 13.03.2025, 12.04.2025. Zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych obowiązuje również w święta państwowe i religijne.

Czas

+ 4,5 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.

Orientacyjne ceny
Obiad - ok. 10 USD. Woda w sklepie - ok. 0,5 USD. Piwo - ok. 2 USD. Wino - ok. 4 USD. Kawa - ok. 2 USD.

Napiwki
Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom ok. 10 do 15% wartości usługi. Bagażowy powinien otrzymać nie mniej niż 50 LKR za jedną sztukę bagażu, pokojówka ok. 500 LKR tygodniowo.

Elektryczność
220 V/ 50 Hz standard angielsko-hinduski. Na Sri Lance i Malediwach używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Telefony
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta. Z Polski 00 94 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.

Ważne telefony i adresy:
Ambasada RP: Brak placówki dyplomatycznej na terenie Sri Lanki. Najbliższy Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również w Demokratycznej Socjalistycznej Republice Sri Lanki. Ambasada RP w Indiach. 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110021 New Delhi tel. 0-09111 688 92 11, 467 91 61, 467 91 58.

Honorowy Konsulat Generalny RP w Kolombo, Honorowy Konsul Generalny: Krishan Balendra, adres: N0 -10, Malalasekara place, Colombo 07, Sri Lanka, osoba do kontaktu: Senora Ekanayake nr tel. +94 773 585997 e-mail: senora.jkh@keells.com

Przelot
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa (przelot bezpośredni), 

W regionie

Negombo: tętniąca życiem turystyczna miejscowość, która dawniej była typową wioską rybacką. O niegdysiejszym charakterze miasta przypominają targi rybne, kolorowe łodzie rybackie oraz menu lokalnych restauracji pełne wyśmienitych potraw z owoców morza.

Kalutara: Urocze, turystyczne miasteczko z szerokim wyborem barów, lokalnych restauracji oraz sklepików. Na osoby zainteresowane historią czeka stupa Gangatilaka, która jest jedną z największych stup na Sri lance oraz zamek Richmond inspirowany architekturą pałaców Maharadżów.

Bentota: niewielkie, turystyczne miasteczko, będące lankijską stolicą sportów wodnych. Malowniczo rozciąga się nad niewielką zatoką, nad którą znajduje się wiele barów i restauracji kuszących zapachami lokalnej kuchni.

Tangalla: To jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, zlokalizowana na południowym wybrzeżu wyspy. Jest bramą do bezkresnych wód oceanu gdzie skrywa się podwodne życie. Region znany z obecności wielu wspaniałych zwierząt morskich  np. delfiny lub wieloryby które można podziwiać w tkacie rejsów.


 

 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Sri Lance, trwa od początku listopada do końca marca.

Cinnamon Bay

5.5/6 (22 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Cinnamon Bay
Galeria (24)
Cinnamon Bay
Cinnamon Bay
Cinnamon Bay
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Wyjątkowo elegancki hotel należący do sieci Cinnamon, co jest gwarancją standardu i jakości świadczonych usług. Hotel wyróżnia się smaczną i różnorodną kuchnią, a dodatkowym atutem jest fantastyczne położenie tuż przy piaszczystej plaży i w pobliżu znanego targu rybnego. Szczególnie polecamy wymagającym Gościom, ceniącym wypoczynek w komfortowym otoczeniu.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Położenie

Ten wyjątkowo przestronny i komfortowy hotel, zatopiony w ogrodzie z tropikalną roślinnością, położony jest w miejscowości Beruwala, ok. 58 km od Colombo oraz ok. 88 km do lotniska.

Mapa

Plaża

Bezpośrednio przy piaszczystej, publicznej plaży, której sięga rafa koralowa. W celu skorzystania z kąpieli morskich należy oddalić się o ok. 50 m. Brak serwisu plażowego.

Do dyspozycji gości

Recepcja, 6 restauracji, czynnych (19:30-22:00): główna Bufe serwująca międzynarodowe oraz dania kuchni lokalnej w formie bufetu, Raw - sushi oraz świeże owoce morza, Mezz2 - posiłki w stylu arabskim, Rock Salt – kuchnia azjatycka Fusion, potrawy przygotowywane są z samodzielnie dobranych składników na gorących kamieniach lub tacach solnych, Fire- serwująca potrawy z grilla, owoce morza, sałatki oraz pizzę z pieca opalanego drewnem (czynna dodatkowo 12:30-14:30). Ponaddto restauracja 800 derwująca sałatki i przekąski (10:00-18:00). O ilości otwartych restauracji decyduje hotel. 2 bary: Ice bar serwujący lody, mrożone jogurty i przekąski (10:00-24:00), Grain Lounge (16:00-24:00). Na terenie hotelu znajduje się duży basen zewnętrzny oraz basen dla dzieci, otoczone tarasem słonecznym. Bezpłatne ręczniki basenowe, leżaki i parasole przy basenie i w ogrodzie przy plaży. Za dodatkową opłatą usługi pralnicze oraz lekarz.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

zaslepka zdjecia pokoju

Pokój superior

Max: 2 dorosłych

bez dopłaty

zaslepka zdjecia pokoju

Pokój superior z widokiem na ocean

Max: 2 dorosłych

Ostatnie 2 pokoje

+832

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Pokój superior)

Zmień
Za osobę7 775
Razem
15 551 zł
Zaliczka 10% 1 550 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Cinnamon Bay

5.5 / 6(22 opinie)
Atrakcje dla dzieci
3.6
Obsługa hotelowa
5.6
Plaża
4.7
Pokój
5.4
Położenie i okolica
5.1
Rezydent
4.9
Sport i rozrywka
4.1
Wyżywienie
5.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

aga i darek 05.02.2017

świetny hotel

po tym objeżdzie nieudanym wreszcie miejsce godne wypczynku jakbym mogła cofnąc czas to wykupiłabym dwa tygodnie w tym hotelu zamiast objazdu .piękny ogród , duże widne i czyste pokoje z suszarką deską do prasowania i tarasem . przesmaczne i zróżnicowane jedzenie

6.0/6

ANNA, GDYNIA 29.03.2018
Termin pobytu: luty 2018

Nie ma się do czego przyczepić, polecam z ręku na sercu

Głównym atutem Cinnamon Bay jest jedzenie. Powiedzieć, że bufet jest obfity byłoby niedopowiedzeniem roku. W czasie kolacji można poprubować nie tylko lokalnej kuchni, ale także kuchni indyjskiej, japońskiej, chińskiej, mongolskiej, dań z grilla, przeróżnych owoców morza i typowej kuchni międzynarodowej i wszystko jest przepyszne. Samych deserów w czasie kolacji było około 50 rodzajów. Śniadania są równie smakowite jak kolacje. Jedynie trzeba się pilnować, żeby z przejedzenia nie utopić się w basenie, który swoją drogą jest wystarczająco duży by nie było na nim tłoku w godzinach szczytu. Pokoje przyjemne i czyste, typowe pokoje hotelowe jak wszędzie na świecie w hotelach o takim standardzie chodź w wystroju można trochę poczuć wpływów lokalnych. Budynek jest tak zaprojektowany, że faktycznie wszystkie pokoje mają widok na Ocean. Plaża przy hotelu jest czysta, co na Sri Lance nie jest oczywiste, i położona równolegle do rafykolarowej. Ale polecałabym ją bardziej na spacery niż na leżenie plackiem bo tubylcy mogą zamęczyć na śmierć próbując co pięć minut sprzedać jakiś nowy towar. Dla zwolenników leżenia i smażenia w hotelowym ogrodzie leżaków jest do wyboru do koloru, z widokiem na ocean lub na basen. No i z obsługą chętną przynieść na zawołannie drinka z parasolką. Raczej nie dla rodzin z dziećmi bo nie ma tam zabardzo atrakcji typowych dla najmłodszych. Jedyny minus to Pani rezydent, która nie pojawiła się na umówionym spotkaniu i nie dała znaku życia. Generalnie bardzo polecam, spędziłam tu bardzo przyjemnie część pobytową mojej wycieczki.
Pokaż więcej opinii (20)

Pogoda

Średnie temperatury w grudniu

31

/23

°C

Temperatura dzień/noc

28

°C

Temperatura wody

8

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem