Obiekt

Pokoje

Hotel dysponuje 56 pokojami standardowycmi - (pow. ok. 28 m2) - większość z widokiem na morze, wyposażonymi są w: łazienkę z prysznicem lub wanną i suszarką do włosów, sejf, TV-sat., centralną klimatyzację z możliwością indywidualnej regulacji temperatury, telefon, zestaw do przygotowywania kawy i herbaty, mini bar (konsumpcja dodatkowo płatna), balkon lub taras z widokiem na morze. Pokoje mogą zakwaterować max. 3 osoby dorosłe lub 2 dorosłe i 2 dzieci.

Za dopłatą 32 pokoje deluxe - (pow. ok. 31 m2) - usytuowane w nowodobudowanej części hotelu, wszystkie z bezpośrednim widokiem na morze.

Internet

W hotelowym lobby - bezpłatny internet Wi-Fi, zaś w pokojach - płatny dodatkowo (ok 10 USD/ dzień w zależności od szybkości transferu).

Kategoria lokalna

Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli.

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje serwowane w formie bufetu lub w niskim sezonie podawane do stolika (wybór z menu). Dania kuchni lankijskiej, międzynarodowej i owoce morza. Za dopłatą możliwy lunch. Napoje płatne dodatkowo.

Program sportowy i animacyjny

Hotel nie prowadzi animacji, rozrywki dostępne są w okolicy hotelu oraz w centrum miejscowości Hikkaduwa (ok.10 min. jazdy tuk-tukiem). Klimatyzowana sala konferencyjna, pralnia, bilard płatny dodatkowo. Za opłatą dostępne są także zabiegi w centrum SPA. Niedaleko hotelu wypożyczalnia rowerów, skuterów i samochodów.

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena obejmuje: bezpośredni przelot samolotem czarterowym PLL LOT Warszawa - Colombo -Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach na Sri Lance, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2014 r. i mogą ulec zmianie. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie,wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania.

Inne

Ważne informacje - Sri Lanka

Waluta
1 rupia lankijska (LKR) = 100 centów. Aktualny przelicznik: 100 LKR = 2,50 PLN; 1 USD = 120 LKR. W obiegu są zarówno monety, jak i banknoty. Nominały monet: 5, 10, 25 i 50 centów, 1, 2 i 5 rupii. Nominały banknotów: 10, 20, 50, 100, 200, 500 i 1000 rupii. Ważniejsze karty kredytowe są powszechnie akceptowane.

Wiza
Od dnia 01.01.2012 r. władze Republiki Sir Lanki wprowadziły obowiązek posiadania wizy wjazdowej przez obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow . Wiza obowiązuje przez 90 dni od daty zarejestrowania. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy.

Transport
Pomimo, iż odległości są niewielkie pokonuje się je nieproporcjonalnie długo do liczby przejechanych kilometrów z uwagi na chaotyczny ruchu drogowy na Sri Lance. Na drogach panuje duży tłok (piesi, rowerzyści, tuk tuki, lokalne autobusy), a przepisy traktowane są raczej umownie. Jednak mimo chaosu na drogach jest bezpiecznie. Średnia prędkość podróżowania to ok. 35 km/ h. Obowiązuje ruch lewostronny.

Godziny pracy
Godziny otwarcia sklepów: 10:00-20:00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Banki czynne są od poniedziałku do piątku 9:00-15:00.

Święta
Dzień Poya - przypada raz w miesiącu, w pełnię księżyca. To buddyjskie święto upamiętniające oświecenie Buddy. Obowiązuje wtedy zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych. W sezonie Zima 2014/ 2015 Poya przypada: 6.11, 6.12, 4.01, 3.02, 5.03, 4.04.

Czas
+ 4,5 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy

Orientacyjne ceny
obiad - ok. 10 USD
woda w sklepie - ok. 0,5 USD
piwo - ok. 2 USD
wino - ok. 4 USD
kawa - ok. 2 USD

Poczta
Orientacyjne opłaty pocztowe: Karta lotnicza 14 LKR, List lotniczy 20 LKR.
Czas dostarczenia korespondencji do Europy wynosi 5-8 dni. Znaczki pocztowe można kupić w hotelach lub na poczcie. Główny Urząd Pocztowy (General Post Office) w Colombo Fort, Janadhipathi Mawatha, otwarty jest przez całą dobę. Na listach i kartkach trzeba koniecznie umieścić dopiski „Airmail” oraz „Poland”.

Napiwki
Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom ok. 10 do 15%. Bagażowy powinien otrzymać nie mniej niż 50 LKR za jedną sztukę bagażu, pokojówka - ok. 500 LKR tygodniowo.

Elektryczność
220 V/ 50 Hz standard angielsko - hinduski
Na Sri Lance i Malediwach używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptora (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze zaszczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.

Telefony
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.
Z Polski 00 94 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.

Ważne telefony i adresy:
- Ambasada RP
Brak placówki dyplomatycznej na ternie Sri Lanki. Najbliższy Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również w Demokratycznej Socjalistycznej Republice Sri Lanki.
Ambasada RP w Indiach
50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110021 New Delhi
tel. 0-09111 688 92 11, 467 91 61, 467 91 58

- Konsulat RP w Colombo
Konsul Honorowy: Mr Desamanya Kandiah Balendra (Ken)
adres: C/o Deputy Chairman's Office
Phoenix Ventures Ltd.
2nd Floor, 409 Galle Rd.
Colombo 03 Sri Lanka
nr tel. +94 112 565612, 693307
e-mail: kenbalendra@hotmail.com


Citrus

4.5/6 (2 opinie)

Citrus

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Cena obejmuje: bezpośredni przelot samolotem czarterowym PLL LOT Warszawa - Colombo -Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach na Sri Lance, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2014 r. i mogą ulec zmianie. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie,wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania.

Atuty oferty

Oferta skierowana głownie do młodych osób, nastawionych na plażownie w ciagu dnia i korzystanie z życia nocnego w centrum Hikkaduwy, a także dla wielbicieli sportów wodnych zwłaszcza surfingu, nurkowania i snorkelingu. Pobliska rafa z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Położenie

Hotel położony jest w barwnej miejscowości Hikkaduwa, 100 km od Colombo i 140 km od lotniska. Hikkaduwa, zwana mekką lankijskich surferów, wyrosła na turystyczną miejscowość dla młodych, rozrywkowych osób, z małym, ale zapewniającym rozrywki centrum. Jest także idealna dla wielbicieli sportów wodnych: surfingu, kitesurfingu, nurkowania, czy snorkelingu dzięki rafom znajdującym się u jej wybrzeży. Naprzeciwko hotelu supermarket.

Mapa

Plaża

Plaża jest dość wąska, hotel nie posiada serisu plażowego.

Do dyspozycji gości

Hotel został całkowicie wyremontowany w 2011 r. oraz dobudowano nowy, 3-piętrowym budynek na terenie ogrodu.

Recepcja, 2 windy (w nowodobudowanym skrzydle, obsługujące pokoje deluxe), punkt wymiany walut. Restauracja główna z widokiem na morze (częściowo niezadaszona), 2 bary. Basen z bezpłatnymi leżakami i materacami znajdującymi się także na hotelowym trawniku (przy plaży), brak brodzika dla dzieci, room service dostępny 18 godz. - płatny dodatkowo.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Opinie

Opinie o Citrus

4.5 / 62 opinie
Atrakcje dla dzieci
1.0
Obsługa hotelowa
5.5
Plaża
3.5
Pokój
5.0
Położenie i okolica
5.0
Rezydent
5.5
Sport i rozrywka
1.0
Wyżywienie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jadwiga, Warszawa 18.03.2015

Swietny wypoczynek

Swietny wypoczynek
Pokaż więcej opinii (1)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem