wypoczynek

Wczasy w Sudanie - co musisz wiedzieć?

  • O Sudanie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Sudanu

Sudan

Stolica:
Chartum
Waluta:
SDG
Powierzchnia:
1 861 484 km2
Liczba ludności:
36 729 501

Choć Sudan jest odwiedzany przez turystów dość rzadko, to kraj, który ma do zaoferowania całą moc wrażeń. Nazywany „Królestwem Czarnych Faraonów”, nieraz Cię zaskoczy. Wycieczka objazdowa po Sudanie pozwoli Ci spojrzeć na to miejsce na mapie zachodniej Afryki zupełnie inaczej. Chartum i Omdurman z monumentalnym grobowcem Mahdiego (znanego m.in. z kart „W pustyni i w puszczy”), Jebel Barkal – święta góra Nubijczyków, piramidy Czarnych Faraonów, niewiele ustępujące tym egipskim i piaski saharyjskiej pustyni… Sudan nieraz Cię zaskoczy! Tu warto się wybrać – nawet, jeśli wyprawę planujesz na last minute. Z nami czekają na Ciebie niezapomniane wspomnienia!

Pogoda w Sudanie

Klimat Sudanu jest dość zróżnicowany. Na północy jest sucho, zaś na południu panuje klimat wilgotny. To właśnie tam w czerwcu termometry pokazują ok. 30°C, a w lutym temperatura wzrasta do 38-40°C.
Na północy i w sercu Sudanu temperatura latem wynosi często ponad 40°C, zaś zimą oscyluje na poziomie 24°C. W górnej części kraju występują także bardzo niskie opady, a na pustyniach pojawia się habubu – gwałtowny wiatr pustynny.

Sudan – królestwo czarnych faraonów. Jakie atrakcje czekają na turystów?

Sudan – tu piękno afrykańskiego lądu tylko czeka, abyście je odkryli! Nie ukrywam, że na odwiedziny tej wyjątkowej krainy szykowałam się od kilku lat, aż w końcu moje marzenia ziściły się, i to z nawiązką! Królestwo czarnych faraonów uchyliło przede mną rąbka swojej pustynnej tajemnicy. Mistycyzm, ruiny starożytnych budowli, wyjątkowa kultura Sudańczyków – znajdziecie tu smak i zapach Afryki w całej okazałości.