Wczasy w Sudanie - co musisz wiedzieć?

  • O Sudanie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Sudanie

Sudan

Stolica:
Chartum
Waluta:
SDG
Powierzchnia:
1 861 484 km2
Liczba ludności:
36 729 501

Choć Sudan jest odwiedzany przez turystów dość rzadko, to kraj, który ma do zaoferowania całą moc wrażeń. Nazywany „Królestwem Czarnych Faraonów”, nieraz Cię zaskoczy. Wycieczka objazdowa po Sudanie pozwoli Ci spojrzeć na to miejsce na mapie zachodniej Afryki zupełnie inaczej. Chartum i Omdurman z monumentalnym grobowcem Mahdiego (znanego m.in. z kart „W pustyni i w puszczy”), Jebel Barkal – święta góra Nubijczyków, piramidy Czarnych Faraonów, niewiele ustępujące tym egipskim i piaski saharyjskiej pustyni… Sudan nieraz Cię zaskoczy! Tu warto się wybrać – nawet, jeśli wyprawę planujesz na last minute. Z nami czekają na Ciebie niezapomniane wspomnienia!

Pogoda w Sudanie

Klimat Sudanu jest dość zróżnicowany. Na północy jest sucho, zaś na południu panuje klimat wilgotny. To właśnie tam w czerwcu termometry pokazują ok. 30°C, a w lutym temperatura wzrasta do 38-40°C.
Na północy i w sercu Sudanu temperatura latem wynosi często ponad 40°C, zaś zimą oscyluje na poziomie 24°C. W górnej części kraju występują także bardzo niskie opady, a na pustyniach pojawia się habubu – gwałtowny wiatr pustynny.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon