Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot do Omanu i nocleg w Salali

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Omanu (lotnisko w Salali, możliwe międzylądowanie). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Salali. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Salali lub okolicy. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji)

Dzień 2

Odkrywanie tajemnic kadzidła: od Taqa do Mirbatu

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się w stronę znanego od wieków z suszonych sardynek rybackiego portu Taqa. Zatrzymamy się pod położoną na wzgórzu twierdzą zarządcy miasta, z perspektywy której będziemy podziwiać widok na okolicę. Po zwiedzeniu miasta wyruszymy do Mirbatu, dawnej stolicy regionu Zofar- początku Szlaku Kadzidlanego. Zwiedzimy tam muzeum w twierdzy Mirbat prezentujące tradycje regionu oraz zobaczymy pozostałości po starej zabudowie miasta. Stamtąd udamy się do Chor Rori skrywającego ruiny starożytnego miasta Sumharam – jednego z największych portów na Szlaku Kadzidlanym. Miasto znajdowało się na szlaku łączącym Lewant i Persję z Indiami. Niektóre źródła podają, że bywała tu władczyni Królestwa Saby. Na koniec pojedziemy na spacer do Ayn Razat - zaskakującego lazurową wodą i bujną zielenią koryta jednej z omańskich rzek okresowych. Przejazd na lotnisko w Sallali i przelot do Dubaju/Szardży. Przejazd do hotelu w Dubaju/Szardży, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok.

Dzień 3
Dzień 3

Dubaj: między drapaczami chmur

Po śniadaniu przejedziemy do nowych części Dubaju. Odwiedzimy dzielnicę najwyższych apartamentowców świata, Marinę. Dla chętnych możliwość rejsu jachtem kanałami pomiędzy drapaczami chmur - najlepsza sposobność do podziwiania tej dzielnicy (płatne dodatkowo na miejscu ok. 30 USD/os). Zatrzymamy się także przy supermodnej plaży JBR, z której widać jeden z najnowszych cudów miasta - wyspę Bluewaters i stojący na niej najwyższy diabelski młyn świata, Ain Dubai. Kolejno udamy się na słynny archipelag sztucznie usypanych wysp Palm Jumeirah, na którego końcu usytuowany jest luksusowy hotel Atlantis. Odwiedzimy w nim gigantyczne akwarium „Lost Chambers” zamieszkiwane przez około 65000 zwierząt. Na ląd wrócimy kolejką magnetyczną Mono Rail, z której wyraźnie widać panoramę wyspy „ The Palm” i jej zabudowę. Przejedziemy także na plażę Jumeirah, gdzie nie tylko będzie okazja sprawdzić temperaturę wody w Zatoce Perskiej, ale również sfotografować jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta - nawiązujący kształtem do żagla, nieoficjalnie 7-gwiazdkowy hotel Burj Al-Arab. Odwiedzimy także kompleks Madinat Jumeirah, nazywany Dubajską Wenecją. Przejedziemy wreszcie do Dubai Mall, największego centrum handlowego świata, w którym przespacerujemy się obok jego największych atrakcji: m.in. akwarium, szkieletu dinozaura, wodospadu ze skoczkami, zobaczymy także słynne dubajskie „tańczące” fontanny oraz wjedziemy na taras widokowy najwyższego wieżowca świata - Burdż Chalify. Powrót do hotelu w Dubaju/Szardży; obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 4
Dzień 4

Abu Zabi: skarby islamskiej architektury i emirackiego przepychu

Po śniadaniu przejazd do Abu Zabi, położonej na wyspach stolicy ZEA. Zwiedzimy obowiązkowy punkt każdej wizyty w tym mieście - arcydzieło islamskiej architektury, lśniący bielą marmurów i mieniący się kolorami kamieni szlachetnych Wielki Meczet Szejka Zajeda. Następnie dojedziemy do przyprawiającego o zawrót głowy, pełnego przepychu pałacu prezydenckiego Qasr Al Watan, będącego odzwierciedleniem emirackiego blichtru i jednocześnie hołdem dla arabskiego dziedzictwa. Po zwiedzaniu przejedziemy promenadą Corniche, mijając wzorowo prowadzone ogrody i spektakularne wieżowce stojące w miejscu, gdzie jeszcze pół wieku temu ludność zamieszkiwała w namiotach. Odwiedzimy popularny targ z daktylami i zatrzymamy się przy słynnym Louvre Abu Dhabi, największym muzeum na Półwyspie Arabskim, którego bryła zachwyca śmiałymi rozwiązaniami i lekkością konstrukcji. Następnie przejazd do hotelu Al. Ain na obiadokolację (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 300 km).
Uwaga! Qasr al Watan jest oficjalnym pałacem Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oznacza to, że czasami z powodów niezależnych od Biura może być niedostępny dla zwiedzających. W tej sytuacji oferujemy zwiedzanie innego obiektu. W tym dniu istnieje możliwość skorzystania za dodatkową opłatą (ok. 95 USD/os.) z atrakcji Ferrari World. Korzystający z tej opcji nie biorą udziału w zwiedzaniu miasta; dojazd do atrakcji i powrót do hotelu z grupą.

Dzień 5
Dzień 5

Podróż po Omanie

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do centrum na zwiedzanie miasta gdzie zobaczymy naturalną oazę palm daktylowych oraz odwiedzimy targ wielbłądów. Następnie przejazd do granicy emiracko – omańskiej. Po przekroczeniu granicy podróż przez region Az-Zahira do zamku Jabreen. Ten doskonale zachowany obiekt słynie ze swojego piękna i ciekawych wnętrz: zwiedzimy zarówno apartamenty prywatne władcy, pomieszczenia gospodarcze, jak i elementy służące obronności. Po zwiedzaniu zamku zatrzymamy się na zdjęcia przy imponujących rozmiarów zamku w Bahli (UNESCO). Następnie dojazd do miasta Nizwa - zwiedzanie miasta, będącego stolicą Omanu jeszcze przed przybyciem islamu. Zobaczymy tu jeden z najstarszych w kraju fortów, o siedmiu studniach i olbrzymiej okrągłej wieży, z której roztacza się panorama na zieloną okolicę. Odwiedzimy także znany z rzemiosła lokalny bazar (czas wolny). Następnie wyruszymy w drogę do Maskatu. Zanim dojedziemy, zatrzymamy się na krótki spacer po zbudowanej z suszonej gliny wiosce Birkat Al-Mawz. Nocleg w Maskat lub okolicy. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 320 km).

Dzień 6
Dzień 6

Maskat: miasto sultanów i islamu

Po śniadaniu przejedziemy przepięknymi dzielnicami Maskatu do Wielkiego Meczetu Sułtana Qabusa – centrum religijnego miasta i jednego z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim obiektów architektury islamu (przy wejściu do meczetu obowiązuje skromny strój, nakrycie głowy oraz długie spodnie i zakryte ramiona). Następnie odwiedzimy wybudowaną na polecenie Sułtana Qabusa Królewską Operę w Maskacie - utrzymana w stylistyce arabskiej architektury i złoto-czerwonej kolorystyce budowla jest jednym z najbardziej technologicznie zaawansowanych teatrów na świecie. Zajrzymy również do słynnego Muzeum Bait Al-Zubair ze zbiorami przedstawiającymi kulturę i dziedzictwo Omanu i podejdziemy pod Pałac Sułtana Qasr Al-Alam. W dalszej kolejności przeniesiemy się do jednej z najładniejszych dzielnic Maskatu – Muttrah, przejdziemy tam promenadą, przy której zlokalizowane są największe butiki i markowe sklepy, po czym udamy się na lokalny souk, obfitujący w rozmaite produkty od warzyw, owoców i przypraw po skóry, biżuterię, perfumy, kadzidło i dywany. Będąc na promenadzie przy Starym Mieście można dostrzec portugalskie forty Jalali i Mirani, a także jacht Sułtana Omanu. Powrót do hotelu w Maskacie lub okolicy, nocleg. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 200 km).

Dzień 7
Dzień 7

Od Maskatu do Salali: odkrywanie Omanu

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na lotnisko w Maskacie, przelot do Salali. Po przylocie przejedziemy na plażę Mughsail, na której nie tylko sfotografujemy spektakularną panoramę skał stromo wyrastających z Oceanu Indyjskiego, ale i będzie okazja zobaczenia niezwykłych gejzerów wybijających morską wodę. Następnie powrót do hotelu w Salali; czas wolny; obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 8

Powrót do Polski lub opcja przedłużenia pobytu w Salali

Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00); transfer na lotnisko w Salali, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Polski. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniowy pobyt w hotelach w Salali. Opisy hoteli w sekcji „Wypoczynek Oman” i w systemie rezerwacyjnym.

Uwagi!

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady.
- Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane są banknoty wydane po 2014 r.- kolorowe i z paskiem zabezpieczającym.
- Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera.
- Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet
- Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan  28.02 -29.03.2025)) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
 - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

na terenie hotelu najczęściej: restauracja, bar, recepcja, sejf.

Wyżywienie

Śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych); napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym ***/**** w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. 

Przy wjeździe do Omanu w celu turystycznym. na okres nie przekraczający 14 dni nie ma obowiązku wizowego.

Dla obywateli innych państw niż RP mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: opłaty lotniskowe, przeloty samolotem czarterowym: Warszawa – Salala – Warszawa oraz samolotem rejsowym Salala – Dubaj i Maskat - Salala, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: wiz do Omanu (płatne wg cennika; konieczne 2 wizy ze względu na wyjazd do ZEA), opłat administracyjnych obowiązkowo płatnych przy przekroczeniu granicy lądowej Emiraty – Oman - ok. 25 USD/os (opłata wyjazdowa z ZEA); obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, Tour Guide System oraz napiwków dla obsługi, itp. (kwota ok. 295 USD/os płatna pilotowi na miejscu), wycieczek fakultatywnych  oraz  innych wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

Sułtanaty i Emiraty
Sułtanaty i Emiraty
Sułtanaty i Emiraty
Sułtanaty i Emiraty
Sułtanaty i Emiraty
Sułtanaty i Emiraty
Sułtanaty i Emiraty
Sułtanaty i Emiraty
Sułtanaty i Emiraty
Sułtanaty i Emiraty
Sułtanaty i Emiraty
1 / 11

Sułtanaty i Emiraty

Za osobę5 954
Razem
11 908 zł
Zaliczka 10% 1 190 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: opłaty lotniskowe, przeloty samolotem czarterowym: Warszawa – Salala – Warszawa oraz samolotem rejsowym Salala – Dubaj i Maskat - Salala, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: wiz do Omanu (płatne wg cennika; konieczne 2 wizy ze względu na wyjazd do ZEA), opłat administracyjnych obowiązkowo płatnych przy przekroczeniu granicy lądowej Emiraty – Oman - ok. 25 USD/os (opłata wyjazdowa z ZEA); obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, Tour Guide System oraz napiwków dla obsługi, itp. (kwota ok. 295 USD/os płatna pilotowi na miejscu), wycieczek fakultatywnych  oraz  innych wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

Atuty oferty

● Dubaj – spektakularne budowle świata • Abu Zabi - stolica Emiratów i największy meczet ● Salala – miasto oaza ●Burdż Chalifa - najwyższy drapacz chmur na świecie ● Zaginiona komnata – gigantyczne akwarium w hotelu Atlantis • Wyspa „Palma” – architektoniczne marzenie • Dubai Mall – największe centrum handlowe świata • Nizwa - potężny fort w oazie • Maskat - zabytki stolicy Omanu ● Szlak Kadzidlany ● plaża Mughsail - oceaniczny gejzer ● opcjonalnie tydzień wypoczynku nad morzem w Salali
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (8 opinii)
Belad Bont Resort
Oman: Dhofar
Zdjęcie Hotelu
5.2/6 (3 opinie)
Samharam Village Resort
Oman: Dhofar
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (17 opinii)
Millennium Resort Salalah
Oman: Dhofar
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (37 opinii)
Wyndham Garden Salalah Mirbat (ex.Mirbat Resort)
Oman: Dhofar - Salalah

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem