Wczasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - co musisz wiedzieć?

  • O Zjednoczonych Emiratach Arabskich
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Stolica:
Abu Zabi
Waluta:
AED
Powierzchnia:
83 600 km2
Liczba ludności:
5 927 482

Egzotyczny luksus – wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Piękne wybrzeże, pełne rozłożystych palm, eleganckich restauracji i nowoczesnych hoteli, a w tle zbudowana z ogromnym rozmachem metropolia. Zjednoczone Emiraty Arabskie to krajobraz, jakiego próżno szukać gdzie indziej na świecie. Wakacje tutaj to podróż do kraju, gdzie marzenia się spełniają, a nowoczesność harmonijnie koegzystuje z tradycją. Wszystko za sprawą ropy naftowej, która pozwoliła na gigantyczne inwestycje i rozwój regionu. Ciężko wyobrazić sobe, że jeszcze 50-60 lat temu był to kraj pustynny. Teraz w miejscu ogromnych piaskowych płaskowyżów ciągną się ogromne bulwary, wokół których wyrastają nowoczesne biurowce, galerie handlowe, hotele czy drogie restauracje.

Nieoczywista stolica – wczasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Gdy myślimy o ZEA, naszym pierwszym skojarzeniem jest nieodzownie Dubaj. Dlatego też to właśnie to miasto jest wymieniane przez wielu jako stolica Emiratów. Tymczasem to błąd. Zjednoczone Emiraty Arabskie mają swą stolicę w Abu Dhabi. I to właśnie od tego miasta warto zacząć zwiedzanie kraju. Najsłynniejszym budynkiem jest jeden z prestiżowych hoteli: Emirates Palace. Równie znany i imponujący jest meczet Szejka Zayeda (trzeci pod względem wielkości na świecie). Może on zgromadzić na mszy 40.000 wiernych. Wczasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to również szansa, aby zobaczyć wiele niecodziennych miejsc, jak np. park poświęcony powstały , otwarty na wyspie Yas. Kilka lat wcześniej (w 2009 r.) oddano tu do użytku międzynarodowy tor wyścigowy.

Najsłynniejszy z Emiratów – wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Spośród 7 emiratów wchodzących w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to właśnie Dubaj jest najsłynniejszym z nich. Będący oczkiem w głowie wielu szejków, stał się niezwykle dynamicznym, fascynującym miastem, gdzie realizuje się najbardziej spektakularne pomysły. Wczasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to szansa, aby zobaczyć na żywo najwyższy budynek na świecie: Hotel Burj-Khalifa. Warto też choć na chwilę udać się na plażę Jumairah, skupiającą najbardziej luksusowe hotele i restauracje świata. Miejscem spotkań wielu osób jest promenada The Walk, główny deptak handlowy miasta. Znajdziemy tu przeróżne centra handlowe, kawiarnie, a nawet stok narciarski.

Zobacz również oferty w innych regionach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich: Abu Dhabi Dubaj Fujairah Ras al Khaimah

Opinie o Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczonych Emiratach Arabskich
6.0 /6

Piękny, bezpieczny kraj

Kraj bardzo nowoczesny, w pełni bezpieczny, różnorodny i ciekawy. Ciekawy dla rodzin z dziećmi jak i dorosłych.
Dodał(a):
Jan, Warszawa, 16.01.2021
6.0 /6

Niezapomniane chwile.

Zjednoczone Emiraty Arabskie - warto zobaczyć, warto odwiedzić, warto przeżyć! Polecam gorąco!!!!!!
Dodał(a):
Dorota , 17.09.2020
6.0 /6

Polecam

.Świetny Wyjazd same plusy, hotel czysty jedzenie bardzo dobre, pilot znający miasto i ciekawostki :):)
Dodał(a):
Anna, Strzyżowice, 12.06.2020
6.0 /6

Rajskie Emiraty

Piękne miejsca, piękne chwile, niezapomniane wrażenia. Poczucie bezpieczeństwa, porządek, organizacja wszechobecne w tym kraju. Cudny zakątek świata wart obejrzenia.
Dodał(a):
Patrycja, 25.04.2020
6.0 /6

Opinia o Zjednoczonych Emiratach Arbaskich

Super więcej nie da się napisać :) Kraj zróżnicowany pod kątem przyrody, rozbudowujący się . Pozytywnie nastawiony do turystów.
Dodał(a):
JOANNA, KRAKÓW, 22.03.2020
5.0 /6

Piękny kraj

Nowoczesność przeplata się z miejscami starymi, historycznymi. Dubaj warto zobaczyć, tam wszystko jest naj.......
Dodał(a):
Maria Jolanta, Opole, 20.03.2020
6.0 /6

zea

piękne zadbane kraje i bezpieczne dla turystów, dobre hotele, plaże/w niektórych emiratach/, kapitalne miejsca na zimowy wypoczynek
Dodał(a):
Irena, SUCHA BESKIDZKA, 16.03.2020
6.0 /6

Świetne!

Bardzo polecam! Kraj nas zachwycił i zaskoczył. Niezwykły, przyciągający, bezpieczny i ciekawy. Absolutnie warto odwiedzić. Na pewno wrócimy.
Dodał(a):
Małgorzata, Warszawa, 13.03.2020
5.5 /6

Dubaj

Nie przebywałyśmy poza Dubajem, w związku z czym trudno nam jest się odnieść do innych miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Dodał(a):
Grażyna, lodz, 12.03.2020
4.0 /6

Wieżowce i ogrody na pustyni... tu musi być wszystko naj naj naj

Nie wiesz co zrobić z pieniędzmi i jak przyciągnąć turystów i oczy całego świata: najwyższy budynek świata, największe centra handlowe, stok narciarski obok albo nawet dwa, wstaw wybieg dla delfinów, wyspy sztuczne na morzu, mega hotele a w jednym z nich ogromne akwarium. Ok, fajne plaże i ciepła woda: polecam wakacje, wypoczynek na tydzień a przy tym w dwa dni zobaczyć główne atrakcje ZEA: meczet w Abu Dhabi i Burj Kalifa.
Dodał(a):
Karolina, 11.03.2020
6.0 /6

Dubaj jest naj

Dubaj jest obłędny , piękny , zaskakujący , wszystko jest naj , największe , najlepsze . Ogromny plus dla tolerancję.
Dodał(a):
Anna,, 11.03.2020
6.0 /6

Weekend w Dubaju

Nowoczesność 22 wieku i baśń "Tysiąca i jednej nocy" oraz bogactwo to kwintesencja ZEA. Do tego restrykcyjne zasady życia według zasad Koranu stwarzają niezapomnianą atmosferę tego kraju.
Dodał(a):
Mirosława, WARSZAWA, 06.03.2020
6.0 /6

Abu Dhabi i Dubaj

Opinia na podstawie odwiedzenia Abu Dhabi i Dubaju - państwo jest bardzo bezpieczne, wszędzie jest bardzo czysto. Ludzie są przemili, wszędzie można dogadać się po angielsku bez problemu. To inny świat, który trzeba zobaczyć - tam ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.
Dodał(a):
Renata, Warszawa, 05.03.2020
4.5 /6

Egzotyka light

Bardzo bezpieczny region. Kultura kierowców nie odbiega od europejskiej. Możliwość porozumiewania się w języku angielskim. Ceny zbliżone do polskich.
Dodał(a):
Ewa i Krzysztof, WARSZAWA, 01.03.2020
4.5 /6

ZEA light

ZEA nie odbiega poziomem życia i kultury (kierowcy) od krajów europejskich, a nawet momentami przewyższa. Wysoki poziom bezpieczeństwa, wszędzie można porozumieć się po angielsku. Ceny zbliżone do polskich.
Dodał(a):
Ewa i Krzysztof, WARSZAWA, 01.03.2020
6.0 /6

Pozytywna opinia

Kraj nastawiony na turystykę, Atrakcje turystyczne są przygotowane na wysokim poziomie, wysoki poziom bezpieczeństwa.
Dodał(a):
Marek Stanislaw, Kraków, 01.03.2020
5.7/6 Ocena ogólna Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Pogoda w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Klimat Zjednoczonych Emiratów Arabskich sprawia, że doskonała pogoda utrzymuje się tutaj właściwie przez cały rok. Najprzyjemniejsze temperatury panują od listopada do kwietnia, gdy słupek rtęci oscyluje na poziomie 23-31°C. W pozostałe miesiące temperatura może sięgać nawet 50°C, a latem nierzadko występuje także szamal – gwałtowny wiatr wywołujący burze piaskowe.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – 7 najważniejszych atrakcji

Największe atrakcje ZEA powstały w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Podobnych architektonicznych cudów próżno jednak szukać w innym miejscu na świecie.

Wyspy Palmowe w Dubaju – perełka ZEA

Wyspy Palmowe to projekt, który na stałe zmienił kształt linii brzegowej Dubaju. Poznaj ich historię i dowiedz się, co mają do zaoferowania.

TOP 10 - Największych atrakcji w Dubaju

Wybierasz się na wakacje w Dubaju? Sprawdź nasze top 10 atrakcji, które musisz zobaczyć. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

10 ciekawostek o Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj pełen niespodzianek. Przeczytaj 10 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć, a warto znać przed podróżą do ZEA. Zapraszamy na blog r.pl

Niezwykły świat Emiratów Arabskich

Wybierz się na wycieczkę do Emiratów Arabskich i poznaj świat nie tylko futurystycznych metropolii, ale również niezwykłych krajobrazów rozległej pustyni.

Dubaj i Abu Zabi – kiedy jechać na wakacje do ZEA i jak się do nich przygotować?

Dubaj – miasto tajemnicze, ekskluzywne i intrygujące. Optymalną porą do zwiedzania Dubaju jest okres od września do kwietnia. Zobacz jak przygotować się do wakacji w ZEA.

Śladami starożytnej Mezopotamii. Z wizytą w Iranie i ZEA

Wśród wielu podróży, w które chciałam wyruszyć, podróż śladami przeszłości cywilizacji Persów wiodła zdecydowany prym. Ach, stanąć w miejscu odnalezienia legendarnej steli z Kodeksem Hammurabiego! Wejść do perły Szirazu z urzekającymi mozaikami, by zobaczyć zalane różowym słońcem wnętrze meczetu Nasir ol-Molk.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon