Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 lub 3 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Dubaju. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Dubaju (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu skierujemy się ku starym częściom miasta, gdzie przespacerujemy się po pieczołowicie odrestaurowanej dzielnicy Al Fahidi. Wąskimi uliczkami dojdziemy do Muzeum Kawy (możliwość spróbowania parzonej lokalnym sposobem kawy arabskiej), fragmentów murów miejskich oraz odwiedzimy jeden z tradycyjnych domów. Przejdziemy także wzdłuż dubajskiej zatoki do przystani łódek abra, którymi przeprawimy się na przeciwległy brzeg, oglądając miasto od strony wody. Tym samym znajdziemy się na słynnych dubajskich targach ze złotem i przyprawami. Następnie przejazd do Dubai Frame – potocznie zwanej „Ramką”, skąd obejrzymy piękną panoramę na stary i nowy Dubaj. Po południu czas wolny, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. Wieczorem (dla chętnych, cena ok. 120 USD/os) proponujemy wieczorny spektakl „La Perle” - połączenie gry światła i wody - budzącej podziw scenografii (z ruchomą sceną) oraz nadzwyczajnymi umiejętnościami kaskaderów, akrobatów i aktorów. Przedstawienie przenosi nas w krainę wodospadów, które płyną kilka metrów od miejsc na widowni a także w tętniące życiem miasto będące tłem do imponującego występu motocyklowych kaskaderów w ogromnej metalowej perle. Całość oprawiona doskonale dobraną muzyką co gwarantuje niezapomniane wrażenia. Powrót do hotelu w Dubaju lub okolicy na nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do finansowej dzielnicy Dubaju. Odwiedzimy w niej największe centrum handlowe świata, Dubai Mall, gdzie przejdziemy obok jego głównych atrakcji: m.in. akwarium, lodowiska oraz wodospadów ze skoczkami i wjedziemy na taras widokowy najwyższego budynku świata, Burdż Chalify. Następnie przejedziemy do Szardży, znanej z licznych obiektów kulturalnych. Zatrzymamy się przy położonym w centrum miasta nabrzeżu Al Madżaz, oferującym fantastyczną scenerię z widokiem na wieżowce przy lagunie Chaled. Następnie miniemy nawiązujący do połowu pereł Pomnik Zjednoczenia i centralny targ, Blue Souk, docierając w ten sposób do dzielnicy Heart od Sharjah, zrewitalizowanego starego serca miasta z rynkiem Al Arsa - znakomitego miejsca na zakup pamiątek. Odwiedzimy także Muzeum Cywilizacji Islamskiej, gdzie ciekawie przedstawiono wkład tej kultury w światową naukę czy sztukę. Następnie powrót do hotelu w Dubaju; obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 100 km). Po południu (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 85 USD/os.) przejazd do klubu plażowego w Dubaju, gdzie w luksusowym stylu można spędzić czas na plaży z pakietem napoi w cenie (korzystanie z plaży i basenu, ręcznik, leżaki i parasole oraz 2 napoje bezalkoholowe).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie nowych części Dubaju. Odwiedzimy dzielnicę najwyższych apartamentowców świata, Marinę. Dla chętnych możliwość rejsu jachtem kanałami pomiędzy drapaczami chmur - najlepsza sposobność do podziwiania tej dzielnicy (płatne dodatkowo ok. 30 USD/os.). Kolejno przejedziemy na słynny archipelag sztucznie usypanych wysp Palm Jumeirah, na którego końcu usytuowany jest hotel Atlantis. Odwiedzimy w nim akwarium Lost Chambers zamieszkiwane przez około 65000 morskich zwierząt. Przejedziemy kolejką magnetyczną Monorail, z której wyraźnie widać założenie Palmy i jej zabudowę. Podczas przerwy w Nakheel Mall możliwość fakultatywnego wyjazdu na punkt widokowy „The View” skąd doskonale widać wyspę plamę oraz pobliską dzielnicę wysokościowców – Marinę (koszt ok. 45 USD). Odwiedzimy również kompleks Madinat Jumeirah, nazywany Dubajską Wenecją, skąd można sfotografować jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta - nawiązujący kształtem do żagla hotel Burj Al-Arab.. Następnie przejedziemy do pobliskiego centrum handlowego Mall of the Emirates, w którym znajduje się m.in. pierwszy na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski, a na koniec odwiedzimy ogrody Dubai Miracle Gardens (czynne sezonowo, zwykle od przełomu listopada i grudnia). W przypadku zamknięcia ogrodu kwiatowego przejedziemy do innej atrakcji przyrodniczej – rezerwatu Ras Al. Khor będącego ostoją dzikiego ptactwa min. czapli i flamingów, a także z pięknym widokiem na wysokościowce Dubaju. Powrót do hotelu na nocleg i obiadokolacje (opcjonalnie) (Trasa ok. 100 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Abu Zabi, położonej na wyspach stolicy ZEA. Zwiedzimy obowiązkowy punkt każdej wizyty w tym mieście - arcydzieło islamskiej architektury, lśniący bielą marmurów i mieniący się kolorami kamieni szlachetnych Wielki Meczet Szejka Zajeda. Następnie dojedziemy do przyprawiającego o zawrót głowy, pełnego przepychu pałacu prezydenckiego Qasr Al Watan, będącego odzwierciedleniem emirackiego blichtru i jednocześnie hołdem dla arabskiego dziedzictwa. Po zwiedzaniu przejedziemy promenadą Corniche, mijając wzorowo prowadzone ogrody i spektakularne wieżowce stojące w miejscu, gdzie jeszcze pół wieku temu ludność zamieszkiwała w namiotach. Odwiedzimy słynny targ z daktylami i zatrzymamy się przy słynnym Louvre Abu Dhabi, największym muzeum na Półwyspie Arabskim, którego bryła zachwyca śmiałymi rozwiązaniami i lekkością konstrukcji. Następnie przejazd do hotelu na pustynię na obiadokolację (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 300 km). Uwaga: Qasr al Watan jest oficjalnym pałacem Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oznacza to, że czasami z powodów niezależnych od Biura może być niedostępny dla zwiedzających. W tej sytuacji oferujemy zwiedzanie innego obiektu.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu odpoczynek w pustynnym resorcie. Możliwość kąpieli w basenie lub atrakcji typu pustynne safari (dla chętnych, koszt ok. 80 USD/os) - półdniowa wycieczka 6-os. samochodami terenowymi z napędem na 4 koła. Poczujemy „oddech” pustyni, która otoczy nas niezliczonymi złotymi połaciami piasku przechodzącymi w ogromne wydmy, po których będziemy szarżować jeepami niczym na rajdzie Dakar! Na koniec odpoczniemy podziwiając zachód słońca na pustyni i wsłuchując się w jej bezmierną ciszę. Powrót do hotelu na obiadokolację (opcjonalnie) i nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

O świcie (przed śniadaniem), możliwość obserwacji jedynego w swym rodzaju wschodu słońca nad pustynią. Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Dubaju, gdzie będzie czas wolny na samodzielną eksplorację miasta wygodnie skomunikowanego metrem. Obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 300 km). Dla chętnych wizyta w parku rozrywki „Motion Gate” - oddamy się tu rozrywkom w iście hollywoodzkim stylu, inspirowanym filmami wytwórni Dreamworks, Columbia, Lions Gate (za dodatkową opłatą ok. 100 USD/os).

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10:00) i transfer na lotnisko w Dubaju (lub transfer do wybranego hotelu dla Klientów przedłużających pobyt). W zależności od godziny wylotu śniadanie w hotelu lub suchy prowiant na drogę. Wylot do Polski.
Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniowy pobyt w hotelach w Emiratach Arabskich. Opisy hoteli w sekcji „Wypoczynek ZEA” i w systemie rezerwacyjnym.

Uwagi do programu

- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady.
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane są banknoty wydane po 2009 r. (tzw. kolorowe)
- Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok. 3-5 USD).
- Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet.
- Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 10.03-08.04.2024) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy wejściu do Meczetu Szejka Zayeda w Abu Dhabi obowiązuje ubiór całkowicie zakrywający ciało, ubranie nie może być obcisłe, przezroczyste, również pod światło, najlepiej bez żadnych wzorów, nadruków. Kolor biały bez względu na odcień oraz fakturę materiału jest uznawany za przezroczysty i niedopuszczalny. Wchodząc do Meczetów nie wolno mieć widocznych tatuaży a także oznak przynależności religijnej innej niż Islam. Kobiety obowiązkowo muszą mieć zakryte włosy. Nie ma możliwości wypożyczenia odpowiedniego stroju a jedynie zakup za kwotę ok. 20-30 USD. Obuwie jest nieistotne, bo do Meczetu wchodzimy boso; można w skarpetach.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym **** w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).

Do dyspozycji gości na terenie hotelu: restauracja, bar, recepcja, sejf.

Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone w łazienki z WC, klimatyzację, często TV.

Wyżywienie: Śniadania. Za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych); napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Hotel w Dubaju - Novotel Al Barsha 4* (lub podobny)

Położenie:Usytuowany w sercu Dubaju, blisko centrum miasta i Mall of Emirates oraz wielu innych atrakcji. W pobliżu hotelu znajduje się stacja metra.

Plaża:Oddalony o ok. 8 km do najbliższej piaszczystej publicznej plaży Al Sofouh. W ciągu dnia bezpłatny transfer z hotelu na publiczną plażę (w określonych godzinach). Serwis plażowy płatny dodatkowo.

Do dyspozycji gości:24-godz. recepcja, lobby, windy, 2 restauracje i 2 bary (płatne dodatkowo), basen zewnętrzny i brodzik otoczone tarasem słonecznym z leżakami, parasolami i ręcznikami bez opłat. Dodatkowo (płatne): centrum konferencyjne, sklepik z pamiątkami, pralnia, SPA.

Pokoje:Ponad 460 komfortowych pokoi. Standardowe 2-os. wyposażone w łazienkę (wanna lub prysznic, WC, suszarka do włosów), TV sat., telefon, zestaw do parzenia kawy/herbaty, sejf, mini bar (płatny) i klimatyzację. Wyżywienie: śniadania w restauracji głównej w formie bufetu.

Program sportowy i animacyjny:Bezpłatnie: siłownia, basen zewnętrzny, sauna, a dla dzieci brodzik i zajęcia w mini klubie. Za opłatą: zabiegi w Spa, a w sąsiedztwie wypożyczalnia rowerów i kort tenisowy.

Internet:Bezpłatny dostęp do Wi-Fi na terenie hotelu.

Kategoria lokalna:****

Strona www: www.accorhotels.com/pl/hotel-6535-novotel-dubai-al-barsha/index.shtml#origin=accorhotels

Hotel na pustyni - Tilal Liwa Hotel 4* (lub podobny)

Położenie:Klimatyczny hotel zbudowany w stylu pustynnego fortu, należy do znanej w ZEA sieci hotelowej Danat Hotels. Położony w sercu Emiratu Abu Dhabi, niczym oaza pośród piaszczystej pustyni, w sąsiedztwie nielicznych zabudowań. Do stolicy ZEA – Abu Dhabi – ok. 170 km.

Plaża:Hotel nie posiada dostępu do plaży.

Do dyspozycji gości:Recepcja 24-godz., lobby, restauracja główna Al Badlya oraz 2 bary (dodatkowo płatne), nieduży basen zewnętrzny (podgrzewany sezonowo) otoczony tarasem słonecznym (parasole, leżaki i ręczniki plażowe w cenie). Ponadto: sklepik z pamiątkami, pralnia, centrum konferencyjne, centrum fitness, sauna.

Pokoje:W arabskich wnętrzach tego jednopiętrowego hotelu znajduje się 111 komfortowych pokoi 2-os. (pow. ok. 32 m2) wyposażonych w: łazienkę (wanna lub prysznic, WC, suszarka do włosów), TV sat., zestaw do parzenia kawy/ herbaty, sejf, mini bar (płatny), klimatyzację. Większość pokoi posiada balkon lub taras.

Program sportowy i animacyjny:Bezpłatnie: basen zewnętrzny, centrum fitness, aerobik, sauna, rzutki, gigantyczne szachy, kącik zabaw dla dzieci. Za opłatą: masaże i zabiegi pielęgnacyjne, quady, przejażdżki na wielbłądach, sand boarding, jazda konna.

Internet: Wi-Fi na terenie hotelu bez opłat.

Kategoria lokalna:****

Strona www:www.danathotels.com

Uwaga:wyżej wymienione hotele są przykładowe i istnieje możliwość wymiany ich na inne hotele o podym standardzie.

Wizy

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Emiratów Arabskich. Do wjazdu na teren Emiratów Arabskich wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki (powrotu).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (kwota ok. 325 USD/os.  płatna pilotowi imprezy); zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie; taksy turystycznej w Dubaju i w Abu Dhabi (ok. 35 USD/pokój/objazd - płatne w hotelach) oraz przy wyborze drugiego tygodnia pobytu (taksa i depozyt) - wysokość taksy oraz depozytu uzależniona od hotelu; innych wydatków osobistych.

W Emiratach (przy przedłużeniu imprezy w części pobytowej) obowiązuje taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3*- ok. 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok. 15 AED za pokój za dobę, w hotelach 5* ok. 20 AED za pokój za dobę.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Inne

Depozyty w hotelach (dot. części pobytowej)

Wiele hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.

Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:

  1. Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.
  2. Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.
  3. Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwa od początku listopada do połowy kwietnia.

Ekscentryczny Dubaj i oddech pustyni

5.1/6 (4 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Ekscentryczny Dubaj i oddech pustyni
Last Minute!
Galeria (16)
Ekscentryczny Dubaj i oddech pustyni
Ekscentryczny Dubaj i oddech pustyni
Ekscentryczny Dubaj i oddech pustyni
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Dubaj – drapacze chmur i spektakularna architektura • Abu Zabi - stolica Emiratów - największy meczet i pałac prezydencki Qasr Al Watan• Dubaj Frame – zdumiewająca „rama” miasta • Emirat Szardża - perła zatoki • Zachód i wschód słońca na pustyni • Pustynne safari – szalony rajd po wydmach • Kawa z płatkami złota w Emirates Palace • imponujący spektakl „La Perle” • Park rozrywki „Motion Gate” – rozrywka w hollywoodzkim stylu • relaks w klubie plażowym w Dubaju • opcjonalnie tydzień wypoczynku w Emiratach Arabskich
Długość lotu

5 godz. 55 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (kwota ok. 325 USD/os.  płatna pilotowi imprezy); zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie; taksy turystycznej w Dubaju i w Abu Dhabi (ok. 35 USD/pokój/objazd - płatne w hotelach) oraz przy wyborze drugiego tygodnia pobytu (taksa i depozyt) - wysokość taksy oraz depozytu uzależniona od hotelu; innych wydatków osobistych.

W Emiratach (przy przedłużeniu imprezy w części pobytowej) obowiązuje taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3*- ok. 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok. 15 AED za pokój za dobę, w hotelach 5* ok. 20 AED za pokój za dobę.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.2/6 (51 opinii)
Ibis Deira
Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (17 opinii)
Novotel Deira City Centre
Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (48 opinii)
Holiday Inn Al Barsha
Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj
Zdjęcie Hotelu
5.8/6 (19 opinii)
Millenium Place Marina
Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę4 630
Razem
9 260 zł
Zaliczka 30% 2 770 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.5
Pilot
5.8
Program wycieczki
5.3
Transport
5.8
Wyżywienie
4.0
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Izabela, Tomaszów Mazowiecki 17.12.2023
Termin pobytu: grudzień 2023

Niesamowita pełna wrażeń podróż

Polecam wycieczkę objazdową ekscentryczny Dubaj i oddech pustyni, przewodnik Pan Krzysztof rewelacyjny przewodnik, zwiedziliśmy najciekawsze miejsca w Dubaju, Rainbow świetnie zorganizowało wyjazd, każdy dzień pełen niesamowitych wrażeń.

6.0/6

Elżbieta, Warszawa 07.05.2023
Termin pobytu: marzec 2023

Ekstrentyczny Dubaj

Jeżeli nie zależy Wam na leżeniu na plaży. To proponuję ta wycieczkę objazdową. Chcesz poznać zupełnie inny świat , kulturę , niezapomniane widoki z najwyższego budynku na świecie w Dubaju, zobaczyć największy hotel na świecie Atlantic , palmę w Dubaju, hotel Żagiel , przepłynąć się po marinie dubajskiej w pobliżu ogromnych wieżowców. Na deser pojechać na pustynię , zobaczyć wielbłądy, podziwiać wschód i zachód słońca oraz przeżyć burzę piaskową . To wszystko w jednej wycieczce. Polecam gorąco.
Pokaż więcej opinii (2)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem