Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 lub 3 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Abu Zabi. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Abu Zabi (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Abu Zabi, położonej na wyspach stolicy ZEA. Zwiedzimy obowiązkowy punkt każdej wizyty w tym mieście - arcydzieło islamskiej architektury, lśniący bielą marmurów i mieniący się kolorami kamieni szlachetnych Wielki Meczet Szejka Zajeda. Następnie dojedziemy do przyprawiającego o zawrót głowy, pełnego przepychu pałacu prezydenckiego Qasr Al Watan, będącego odzwierciedleniem emirackiego blichtru i jednocześnie hołdem dla arabskiego dziedzictwa. Po zwiedzaniu przejedziemy promenadą Corniche, mijając wzorowo prowadzone ogrody i spektakularne wieżowce stojące w miejscu, gdzie jeszcze pół wieku temu ludność zamieszkiwała w namiotach. Odwiedzimy słynny targ z daktylami i zatrzymamy się przy słynnym Louvre Abu Dhabi, największym muzeum na Półwyspie Arabskim, którego bryła zachwyca śmiałymi rozwiązaniami i lekkością konstrukcji. (Trasa ok. 300 km). Uwaga: Qasr al Watan jest oficjalnym pałacem Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oznacza to, że czasami z powodów niezależnych od Biura może być niedostępny dla zwiedzających. W tej sytuacji oferujemy zwiedzanie innego obiektu. Po południu czas wolny; dla chętnych proponujemy półdniową wycieczkę na pustynne safari (6-os. samochody terenowe, z napędem na 4 koła). W ramach safari m.in.: przejazd samochodami po wydmach, przejażdżka wielbłądem, tatuaże z henny, pokaz tańca brzucha, kolacja z daniami z grilla. Koszt ok. 90 USD/os. Wieczorem powrót do hotelu w Abu Zabi lub okolicy na nocleg (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie kolejnych części Abu Zabi – rozpoczniemy od szczególnego rodzaju szpitala dla sokołów. Ptak ten jest symbolem wielu krajów Zatoki Perskiej a także używany w przeszłości do polowania. Podczas wizyty zapoznamy się z procedurami medycznymi i pomocy której udziela się tym dostojnym ptakom. Następnie przejazd do Etihad Tower aby z tarasu widokowego obejrzeć panoramę stolicy ZEA. W dalszej kolejności staniemy na wyspie Yas na której zbudowano tor wyścigów F1, na koniec przystanek w Mazdar City – który jest unikalnym projektem dzielnicy przyszłości zbudowanej według wzorów zielonej energii. W dzielnicy zminimalizowano ruch kołowy, uzyskuje się ze źródeł odnawialnych energię a także dokonuje się recyklingu wody. Po południu możliwość fakultatywnej wycieczki do Emirates Palace – Pałac otworzy przed nami podwoje. Podczas spaceru będziemy mogli zwiedzić publiczne części hotelu a na koniec w kawiarni hotelowej wypijemy „złote cappuccino” przyprawione prawdziwymi płatkami złota. Do kawy słodka przekąska. (Cena ok 70 USD). Wieczorem powrót do hotelu w Abu Zabi lub okolicy na nocleg (fakultatywnie kolacja w hotelu). (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie nowych części Dubaju. Odwiedzimy dzielnicę najwyższych apartamentowców świata, Marinę. Dla chętnych możliwość rejsu jachtem kanałami pomiędzy drapaczami chmur - najlepsza sposobność do podziwiania tej dzielnicy (płatne dodatkowo ok. 30 USD/os.). Kolejno przejedziemy na słynny archipelag sztucznie usypanych wysp Palm Jumeirah, na którego końcu usytuowany jest hotel Atlantis. Odwiedzimy w nim akwarium Lost Chambers zamieszkiwane przez około 65000 morskich zwierząt. Przejedziemy kolejką magnetyczną Monorail, z której wyraźnie widać założenie Palmy i jej zabudowę. Podczas przerwy w Nakheel Mall wyjedziemy na punkt widokowy „The View” skąd doskonale widać wyspę plamę oraz pobliską dzielnicę wysokościowców – Marinę (koszt ok. 45 USD). Odwiedzimy również kompleks Madinat Jumeirah, nazywany Dubajską Wenecją, skąd można sfotografować jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta - nawiązujący kształtem do żagla hotel Burj Al-Arab. Następnie przejedziemy do finansowej dzielnicy Dubaju. Odwiedzimy w niej największe centrum handlowe świata, Dubai Mall, gdzie przejdziemy obok jego głównych atrakcji: m.in. akwarium, lodowiska oraz wodospadów ze skoczkami, następnie wjedziemy na taras widokowy najwyższego budynku świata, Burdż Chalify (fakultatywnie – opłata 70 USD). Wieczorem powrót do hotelu w Abu Zabi lub okolicy na nocleg (fakultatywnie kolacja w hotelu). (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Al Ain – pięknej, zielonej oazy pośrodku pustyni, z której pochodził pierwszy prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejk Zayed. Zwiedzanie miasta gdzie zobaczymy naturalną oazę palm daktylowych oraz odwiedzimy targ wielbłądów. Odwiedzimy także miejsca związane z założycielem ZEA – AL. Ain Palace, Qasr al. Muwaji i Fort Al. Jahilili. Przejazd do hotelu w emiracie Fudżajra przez emiraty Szardża i Ras al Chajma, zakwaterowanie (miejscowości Al Aqah lub Al Faqeet). Obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszymy na krótką wycieczkę wzdłuż brzegu Oceanu Indyjskiego. Zatrzymamy się przy najstarszym w kraju niewielkim meczecie Badiyah, a następnie dotrzemy do miasta Chor Fakkan, które władze emirackie planują zmienić na swoją flagową atrakcję turystyczną. Zobaczymy nawiązujący do rzymskiej architektury amfiteatr, jak również zajrzymy na lokalną promenadę, wzdłuż której urządzono przyjemny park. Następnym punktem będzie miasto Fudżajra, w którym odwiedzimy pięknie położony na szczycie skały fort, a także wzorowany na Hagia Sopia - Meczet Szejka Zayeda. Dalej po drodze zatrzymamy się jeszcze na zdjęcia jeziora utworzonego pośród gór dzięki tamie Rafisah. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 100 km). Powrót do hotelu na obiadokolację (opcjonalnie) i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu i czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne na plaży w Fudżajrze (w jedynym z siedmiu Emiratów w całości położonym nad Oceanem Indyjskim). Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej - rejsu wzdłuż omańskiego półwyspu Musandam - koszt ok. 100 USD/os. Nocleg w hotelu w Fudżajrze. Obiadokolacja (opcjonalnie).

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko w Abu Zabi lub transfer do wybranego hotelu dla Klientów przedłużających pobyt. W zależności od godziny wylotu śniadanie w hotelu lub suchy prowiant na drogę. Wylot do Polski. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniowy pobyt w hotelach w Emiratach Arabskich. Opisy hoteli w sekcji „Wypoczynek ZEA” i w systemie rezerwacyjnym.

Uwagi do programu

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady.
- Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane są banknoty wydane po 2009 r. (tzw. kolorowe)
- Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera.
- Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, wierzchnia część stroju z neutralnym wzorem dla mężczyzn oraz długie spódnice/spodnie (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet
- Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 10.03-08.04.2024) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy wejściu do Meczetu Szejka Zayeda w Abu Dhabi obowiązuje ubiór całkowicie zakrywający ciało, ubranie nie może być obcisłe, przezroczyste, również pod światło, najlepiej bez żadnych wzorów, nadruków. Kolor biały bez względu na odcień oraz fakturę materiału jest uznawany za przezroczysty i niedopuszczalny. Wchodząc do Meczetu nie wolno mieć widocznych tatuaży, a także oznak przynależności religijnej innej niż islam. Kobiety obowiązkowo muszą mieć zakryte włosy. Nie ma możliwości wypożyczenia odpowiedniego stroju a jedynie zakup za kwotę ok. 20-30 USD. Obuwie jest nieistotne, bo do Meczetu wchodzimy boso, można w skarpetach.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Na terenie hotelu restauracja, bar, recepcja.

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: wyposażone w łazienki z WC, klimatyzację, często TV.

Wyżywienie: śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych); napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Emiratów Arabskich.

Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (kwota ok. 290 USD/os. płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, taksy turystycznej w Abu Dhabi  (ok. 20 USD/pokój/objazd), oraz przy wyborze drugiego tygodnia pobytu (taksa i depozyt) - wysokość taksy oraz depozytu uzależniona od hotelu; innych wydatków osobistych.

W Emiratach (przy przedłużeniu imprezy w części pobytowej) obowiązuje taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3*- ok. 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok. 15 AED za pokój za dobę, w hotelach 5* ok. 20 AED za pokój za dobę.

Przygoda z szejkiem z Abu Dhabi

5.5/6 (10 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Przygoda z szejkiem z Abu Dhabi
Last Minute!
Galeria (14)
Przygoda z szejkiem z Abu Dhabi
Przygoda z szejkiem z Abu Dhabi
Przygoda z szejkiem z Abu Dhabi
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Dubaj – najdroższe budowle świata • Burj Khalifa - najwyższy drapacz chmur na świecie • Abu Zabi – imponujący Meczet Szejka Zayeda i pałac prezydencki Qasr Al. Wattan • Ocean Indyjski
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (kwota ok. 290 USD/os. płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, taksy turystycznej w Abu Dhabi  (ok. 20 USD/pokój/objazd), oraz przy wyborze drugiego tygodnia pobytu (taksa i depozyt) - wysokość taksy oraz depozytu uzależniona od hotelu; innych wydatków osobistych.

W Emiratach (przy przedłużeniu imprezy w części pobytowej) obowiązuje taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3*- ok. 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok. 15 AED za pokój za dobę, w hotelach 5* ok. 20 AED za pokój za dobę.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
6.0/6 (1 opinia)
Vida Beach Resort
Zjednoczone Emiraty Arabskie: Umm Al Quwain
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (18 opinii)
Al Raha Beach Hotel
Zjednoczone Emiraty Arabskie: Abu Dhabi
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (10 opinii)
Sheraton Abu Dhabi Hotel and Resort
Zjednoczone Emiraty Arabskie: Abu Dhabi
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (150 opinii)
JA Lake View Hotel
Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 646
Razem
7 293 zł
Zaliczka 30% 2 180 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.6
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.3
Transport
5.8
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Bernard 03.12.2023
Termin pobytu: listopad 2023

Polecam serdecznie 🙂

Serdecznie polecam wycieczkę, póki co była to nasz podróż życia. Zróżnicowany program w którym poznaliśmy historię i tradycje jak również nowoczesność i blichtr Emiratów.

6.0/6

BARBARA, JEJKOWICE 04.12.2023
Termin pobytu: listopad 2023

Wspaniała przygoda

Cudowna wycieczka, pełna wrażeń i niesamowitych przeżyć, bardzo dobra organizacja, piękne hotele, bardzo dobre jedzenie poprostu nie ma sie czego doczepić. Polecam bo naprawdę warto, to nasza kolejna podróż z reinbow I napewno nie ostatnia.
Pokaż więcej opinii (8)

Abu dhabi - pogoda

Styczeń

19

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Zjednoczonych Emiratach Arabskich na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem