Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

  • Rainbow
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie
trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Zjednoczone Emiraty Arabskie wakacje

Sortuj: od najniższej ceny

Znaleziono 40 ofert

Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Objazd + wypoczynek • Zjednoczone Emiraty Arabskie: Abu Dhabi
Przedłuż wakacje o pobyt w hotelu
06.03.2025 (8 dni / 7 noclegów)inne terminy
Katowice
Śniadania
4 133zł/os.
5.5/6  (12 ocen)
Royal Central The Palm
Wypoczynek • Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj
07.05.2025 (8 dni / 7 noclegów)inne terminy
Kraków
Śniadania
4 323zł/os.
Cena regularna: 4 748 Najniższa cena z 30 dni: 4 308 zł
6.0/6  (1 ocena)
C Central The Palm
Wypoczynek • Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj
07.05.2025 (8 dni / 7 noclegów)inne terminy
Kraków
Śniadania
4 323zł/os.
Cena regularna: 4 748 Najniższa cena z 30 dni: 4 308 zł
5.6/6  (39 ocen)
Last Minute!
Vida Beach Resort
Wypoczynek • Zjednoczone Emiraty Arabskie: Umm Al Quwain
13.12.2024 (9 dni / 7 noclegów)inne terminy
Katowice
All inclusive
4 380zł/os.
5.5/6  (11 ocen)
Sheraton Abu Dhabi Hotel and Resort
Wypoczynek • Zjednoczone Emiraty Arabskie: Abu Dhabi
27.08.2025 (8 dni / 7 noclegów)inne terminy
Kraków
Śniadania
4 389zł/os.
Cena regularna: 4 814 Najniższa cena z 30 dni: 4 349 zł
5.5/6  (9 ocen)
Ekscentryczny Dubaj i oddech pustyni
Objazd • Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj - Abu Dhabi
Przedłuż wakacje o pobyt w hotelu
02.04.2025 (8 dni / 7 noclegów)inne terminy
Kraków
Śniadania
4 495zł/os.
5.3/6  (19 ocen)
Al Raha Beach Hotel
Wypoczynek • Zjednoczone Emiraty Arabskie: Abu Dhabi
27.08.2025 (8 dni / 7 noclegów)inne terminy
Kraków
Śniadania
4 539zł/os.
Cena regularna: 4 964 Najniższa cena z 30 dni: 4 508 zł
5.5/6  (2 oceny)
Sheraton Jumeirah
Wypoczynek • Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj
27.08.2025 (8 dni / 7 noclegów)inne terminy
Kraków
Śniadania
4 785zł/os.
Cena regularna: 5 235 Najniższa cena z 30 dni: 4 742 zł
5.8/6  (13 ocen)
Ajman Saray
Wypoczynek • Zjednoczone Emiraty Arabskie: Adżman
07.05.2025 (8 dni / 7 noclegów)inne terminy
Kraków
Śniadania
4 826zł/os.
Cena regularna: 5 276 Najniższa cena z 30 dni: 4 804 zł
5.1/6  (33 oceny)
Radisson Blu Fujairah
Wypoczynek • Zjednoczone Emiraty Arabskie: Fujairah
27.08.2025 (8 dni / 7 noclegów)inne terminy
Kraków
All inclusive
4 885zł/os.
Cena regularna: 5 335 Najniższa cena z 30 dni: 4 837 zł
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Stolica: Abu Zabi

Waluta: AED

Powierzchnia: 83 600 km 2

Liczba ludności: ‍5 927 482

Dlaczego warto pojechać na wczasy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Zjednoczone Emiraty Arabskie są przykładem kraju, w którym w ciągu zaledwie 70 lat nastąpił błyskawiczny proces modernizacji. Kraj, w którym jeszcze w latach 50 ub. wieku nie było dróg, elektryczności, szpitali czy szkół, dziś jest jednym z najbardziej rozwiniętych państw na świecie i udowadnia, że mając pieniądze oraz wyobraźnię, nie ma rzeczy niemożliwych. Emiraty nie przestają zadziwiać – wyspy w kształcie palmy, mega-projekty budowlane (w tym najwyższy budynek na świecie), luksusowe butiki i samochody – wszystko musi być tu NAJ: największe, najpiękniejsze, najbardziej spektakularne. Znajdziemy tu liczne majstersztyki architektury współczesnej, ekskluzywne sklepy, fenomenalne restauracje serwujące kuchnię z całego świata, jak również piaszczyste plaże i zróżnicowane krajobrazy. W Emiratach, a szczególnie podczas wakacji all inclusive w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na pewno nikt nie będzie się nudził!

Co warto wiedzieć przed wakacjami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? – praktyczny przewodnik

  • Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj o powierzchni 836000 km² leżący na Półwyspie Arabskim. Jest to państwo federalne składające się z 7 emiratów: Abu Dhabi, Dubaju, Szardży, Adżmanu, Ras al-Chajmy, Umm al-Kuwajn i Fudżajry. Poszczególne emiraty różnią się od siebie zarówno zamożnością, jak i ustawodawstwem (szczególnie w kwestiach cywilno-prawnych).
  • Stolicą kraju i zarazem najbogatszym emiratem jest Abu Dhabi.
  • Emiratczycy stanowią mniejszość we własnym kraju, stanowią jedynie 11,48 proc. (1,5 mln) ogółu mieszkańców. Większość populacji – posiadająca status rezydenta – to przybysze praktycznie z całego świata.
  • Kontakty w ZEA są typu angielskiego (trzy prostokątne bolce). Mimo że w większości hoteli kontakty są już uniwersalne, dostosowane do różnych typów wtyczek, warto na wszelki wypadek, zabrać ze sobą przejściówkę.
  • Obowiązuje absolutny zakaz fotografowania obiektów wojskowych i przemysłowych (portów, miejsc wydobycia, rafinacji i magazynowania ropy), oraz lokalnych mieszkańców bez ich zgody.
  • Językiem urzędowym kraju jest arabski, ale podczas wakacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich można bez problemu porozumieć się po angielsku.
  • Połączenia głosowe przez bezpłatne komunikatory typu Whatsapp i Messenger są zablokowane, ale można z nich wysyłać wiadomości tekstowe, głosowe i zdjęcia.

Czujesz się zaintrygowany? Poznaj również inne ciekawostki Zjednoczonych Emiratów Arabskich na naszym blogu. Jeszcze bardziej nie będzie mógł się doczekać nadchodzącego urlopu!

Pogoda w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Sezon turystyczny w ZEA trwa od jesieni do wiosny, wtedy temperatury są najbardziej odpowiednie zarówno do zwiedzania, jak i do plażowania. 

Najchłodniejszymi miesiącami są grudzień, styczeń i luty (temperatury wahają się wtedy od 23 do 26°C w dzień i od 15 do 17°C w nocy). Pod koniec marca słupki rtęci zaczynają pokazywać już ok. 30°C, a temperatura zaczyna rosnąć, osiągając w dzień w lipcu i sierpniu średnio 39°C w Dubaju, Abu Dhabi i Fudżajrze oraz ponad 40°C w Adżmanie, Ras al.-Chajmie i Szardży.

W ZEA pada bardzo sporadycznie, 2-3 deszczowe dni mogą zdarzyć się w grudniu, styczniu, bądź lutym.

Temperatura wody jest przyjemna w zasadzie przez cały rok – w miesiącach zimowych wynosi od 21 do 24°C i wzrasta aż do 33°C latem.

Waluta

Walutą kraju jest dirham ZEA (AED), który dzieli się na 100 filsów. Najlepiej wziąć ze sobą dolary i wymienić na miejscu. Kantory znajdują się zarówno na lotniskach, w hotelach, jak i w centrach handlowych. Kartą można zapłacić w większości sklepów i restauracji. Bankomaty są powszechnie dostępne.

1 EUR = 4,47 AED

1 USD = 3,67 AED

1 PLN = 1 AED

Co zobaczyć w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Kipiące dobrostanem miasta, jedne z najwyższych budynków świata, a także majestatyczne meczety i muzea – właśnie takich atrakcji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich możesz się spodziewać. Podziel swój turystyczny plan na kilka punktów. Na pewno warto zobaczyć:

Dubaj:

  • Burj Khalifa – najwyższy budynek na świecie mierzący 828 m, a obok słynne centrum handlowe Dubai Mall z codziennymi pokazami fontann.
  • Palm Jumeirah – słynna wyspa w kształcie palmy, na której znajduje się między innymi akwarium Lost Chambers i taras widokowy na wysokości 240 m – The View at the Palm.
  • Creek – wąska zatoka wrzynająca się z ląd, nad którą znajduje się wiele atrakcji: zabytkowa dzielnica Al Fahidi, rekreacyjna Al Seef, Złoty Souk, bazar z przyprawami i fort.
  • Burj Al Arab – najsłynniejszy hotel świata, kształtem przypominający żagiel.
  • Marina – niegdyś największa marina zbudowana ręką człowieka, pełna drapaczy chmur, restauracji, barów i hoteli.
  • Ain Dubai – najwyższe koło młyńskie na świecie, gdzie z klimatyzowanych kabin można podziwiać panoramę miasta z wysokości 250 m.
  • Museum Of The Future (Muzeum Przyszłości) - ekspozycje przedstawiające możliwy rozwój technologii w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat, usytuowane w futurystycznym, elipsowatym budynku.

Abu Dhabi:

  • Meczet Sheikha Zayeda – jeden z najbardziej spektakularnych meczetów świata nazwany na cześć pierwszego prezydenta ZEA.

Szardża:

  • Muzeum Cywilizacji Islamu – bardzo ciekawe muzeum przybliżające zwiedzającym religię, naukę i sztukę muzułmańską.

Fujairah:

  • wycieczka historyczno-kulturowa – meczet Bidya, fort Fujairah, fort Bitnah, którą warto połączyć z eskapadą jeepami w Góry Hadżar.

Od zawsze marzy Ci się jeep safari po upalnej pustyni? A może wolisz spokojniejszy city tour, gdzie któremu poznasz tajemnice największych miast ZEU? Wycieczki fakultatywne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z polskojęzycznym przewodnikiem z pewnością urozmaicą twój wyjazd.

Loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Każdy z Emiratów z wyjątkiem Adżmanu i Umm al-Kuwajn posiada lotnisko międzynarodowe. Największymi portami lotniczymi są Abu Dhabi International Airport (AUH) i Dubai International Airport (DXB). Innym dubajskim lotniskiem, na którym lądują samoloty tanich linii, jest Dubai al Maktoum (DWC).

Do Dubaju możemy dolecieć bezpośrednio z Warszawy, Katowic i Krakowa (lot trwa ok. 5 h 45 min), do Abu Dhabi zaś z Katowic (lot trwa 5 h 35 min). Biura podróży, w tym Rainbow, w sezonie nieraz decydują się na uruchomienie lotów czarterowych do ZEA – do Dubaju, Fudżajry lub Ras al-Chajmy.

Krótka historia Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Tereny dzisiejszych Zjednoczonych Emiratów Arabskich są zamieszkiwane już od czasów neolitu. Dopiero jednak po odkryciu morskiej drogi do Indii, północna część Półwyspu Arabskiego zyskała na znaczeniu. Na początku XVI wieku tereny te podbili Portugalczycy, później na krótko Holendrzy, aż w końcu dostały się pod kontrolę Brytyjczyków (pocz. XVIII w.). Wielką Brytanię interesowało głównie zapewnienie sobie bezpiecznej drogi morskiej do swoich kolonii w Indiach. Władza pozostawała w rękach lokalnych plemion, jednak polityka zagraniczna była całkowicie kontrolowana przez Londyn. Wielka Brytania podpisywała traktaty morskie z wybranymi władcami (faworyzując niektóre rodziny, jak al Nahajan i al Maktoum, a zwalczając inne, jak al Qasimi), stąd te tereny znane były jako Traktatowe Wybrzeże. Lokalna ludność żyła na bardzo niskim poziomie – zajmowano się głównie pasterstwem, rolnictwem i połowem pereł, nie było dróg, szpitali i elektryczności. W 1958 roku odkryto pierwsze złoża ropy.

Kiedy Wielka Brytania zaczęła wycofywać się ze swoich posiadłości zamorskich, szejkowie poszczególnych emiratów zaczęli rozważać utworzenie jednego państwa (ogromną rolę w tym procesie odegrał władca Abu Dhabi i przyszły prezydent ZEA – szejk Zayed). 2 grudnia 1971 roku doszło do podpisania traktatu zjednoczeniowego i powstania wspólnego państwa (początkowo w jego skład weszło sześć emiratów, Ras al Chajma dołączyła kilka miesięcy później). Od tego czasu kraj zaczął błyskawicznie się modernizować, aż stał się jednym z najbogatszych i najnowocześniejszych krajów świata.

Co zjeść w Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Tradycyjna emiracka kuchnia jest połączeniem kuchni beduińskiej (opartej na jagnięcinie i mleku z wielbłąda), rybaków (jej podstawą są ryby i owoce morza występujące w wodach Zatoki Perskiej) oraz farmerów (opartej głównie na daktylach). Znalezienie restauracji, gdzie serwowane są tradycyjne potrawy, nie jest jednak proste – w kraju dominują restauracje serwujące dania indyjskie, włoskie, libańskie, chińskie, pakistańskie, wietnamskie itp. Komu jednak uda się znaleźć tradycyjną emiracką restaurację powinien spróbować:

  • al Harees – potrawa z gotowanej pszenicy z mięsem.
  • Khuzi – jagnięcina lub baranina podana na pikantnym ryżu z dodatkiem rodzynek, orzechów i warzyw.
  • Al Majboos – ryż z mięsem lub rybą przyprawiony kminem, kardamonem, cynamonem, gałką muszkatołową, szafranem i goździkami.
  • al Salona – gulasz warzywny z kurczakiem lub jagnięciną.
  • Balaleet – makaron vermicelli z cukrem, orzechami, szafranem, wodą różaną, kardamonem, cynamonem i orzechami z omletem na wierzchu.
  • Al Madrooba – danie z ryb z przyprawami i gęstym sosem.
  • Luqaimat – małe pączki posypane sezamem i polane syropem z daktyli.
  • Mahalabiya – pudding z dodatkiem wody różanej posypany pistacjami.
  • Chabab – naleśniki z cukru, jaj, mąki, szafranu i kardamonu polane syropem z daktyli.

W ZEA bardzo popularne są również dania Lewantu (fattoush – sałatka warzywna z sumakiem i syropem z granatów, manakish – placek z serem, falafel – kulki z ciecierzycy, tabbouleh – sałatka z kaszą bulgur oraz shawarma), jak i kuchni indyjskiej i pakistańskiej (koniecznie trzeba spróbować karak chai – aromatycznej czarnej herbaty z kardamonem i mlekiem, najczęściej skondensowanym).

Przepisy celne

Do ZEA nie wolno wwozić: materiałów pornograficznych, narkotyków, niektórych leków (m.in. zawierających tramadol, kodeinę, morfinę i opium), chyba że posiadamy na nie receptę w języku angielskim lub arabskim, publikacji krytykujących islam i o rewolucyjnym charakterze, gier hazardowych, broni, nadajników radiowych, sztucznych ogni.

Do kraju można wwieźć 400 sztuk papierosów, 4 litry alkoholu oraz prezenty, perfumy i bagaż osobisty o wartości nieprzekraczającej łącznie 3000 AED.

Nie ma natomiast ograniczeń dotyczących wwozu pieniędzy – sumy powyżej 10 tys. euro należy zadeklarować podczas kontroli.

Ceny w Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Ceny w supermarketach: butelka wody 1,5-2,5 AED, puszka coli 2,25 AED, mleko z wielbłąda 0,5l 9 AED, baklava 400g 36 AED, daktyle w czekoladzie 250g 32 AED, mały jogurt 2 AED, litr soku pomarańczowego 5-6 AED.

Ceny w kawiarniach i restauracjach: kawa 10-15 AED, lunch typu fast food (np. hamburger z frytkami, ale też i porcja „chińczyka” czy kebab) 35-50 AED, piwo 35 AED.

Co zabrać na wakacje do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Do ZEA należy wziąć paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Emiratów i potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego.

Jeśli planujemy odwiedzić meczet Szejka Zayeda w Abu Dhabi, należy zabrać odpowiedni strój, ponieważ kontrola przy wejściu jest bardzo restrykcyjna. Dla pań będzie to chusta na głowę, spodnie lub spódnica zakrywające kostki oraz bluzka bez dekoltu sięgająca za nadgarstki. Powyższe elementy garderoby nie mogą być obcisłe, przezroczyste, białe ani nie mogą zawierać wizerunku ludzi, zwierząt ani napisów. Stosownym strojem dla kobiet będzie również abaja, jednak należy pamiętać, by była ona odpowiedniej długości oraz o tym, by się nie prześwitywała. W przypadku panów najlepsze będą długie spodnie i T-shirt do łokci lub koszula, jednak tak jak w przypadku stroju pań, trzeba uważać na wzory na ubiorze.

Przy pakowaniu warto pamiętać również, że w emirackich centrach handlowych obowiązują zasady dotyczące ubioru – zabronione są szorty, sukienki i spódnice krótsze niż do kolan i bluzki na ramiączkach. Za nieprzestrzeganie powyższych zasad grożą mandaty (choć zdarzają się niezmiernie rzadko). Skromniejszy strój jest również wymagany w najbardziej konserwatywnym z emiratów – Szardży.

Pamiętajmy też o kremie z filtrem UV, nakryciu głowy, podstawowym zestawie leków (tabletki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwbiegunkowe, plastry, woda utleniona, pianka na poparzenia słoneczne) i okularach przeciwsłonecznych.

Jakie pamiątki przywieźć z Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Produkty spożywcze: daktyle (zarówno same, jak i w czekoladzie nadziewane orzechem), kawa, chałwa, przyprawy (szafran, kardamon, kumin, curry, kurkuma), wyroby z mleka wielbłądziego (czekolada, cukierki).

Przedmioty codziennego użytku: kosmetyki arabskie (m.in., kahal – czarna kredka do oczu), perfumy (w formie olejków, perfumy z oudem), markowe ubrania, buty i dodatki.

Przedmioty dekoracyjne: ozdobna kadzielnica i kadzidło, ornamentalne lampy, złota biżuteria, sztylet handżar, fajka wodna, tradycyjne stroje (męska kandura, damska abaja).

Różnice kulturowe

Najważniejsze wydarzenie religijne to ramadan – miesiąc postu, który jest ruchomy względem naszego kalendarza (w 2022 przypada od 2.04 do 1.05, w 2023 od 23.03 do 20.04). Nie wolno wówczas jeść, pić i palić w miejscach publicznych od wschodu do zachodu słońca (wyjątkiem jest Dubaj).

Spożywanie alkoholu jest dozwolone od 21 roku życia, nie wolno jednak pić napojów wyskokowych w miejscach publicznych (z wyjątkiem barów i restauracji). Niedozwolone jest również chodzenie „na podwójnym gazie”. W Emiracie Szardża posiadanie, sprzedaż i spożywanie alkoholu są zabronione.

Okazywanie sobie czułości i całowanie się w miejscach publicznych jest nielegalne, podobnie jak związki homoseksualne.

Absolutnie zabronione jest krytykowanie władz ZEA, polityki kraju oraz religii (zakaz dotyczy każdej religii, nie tylko islamu). Grożą za to surowe kary, włącznie z więzieniem.

Poznaj również inne, ważne informacje dla turystów ZEA w naszym wpisie blogowym.

Najlepsze artykuły o Zjednoczonych Emiratach Arabskich:

Zjednoczone Emiraty Arabskie – 7 najważniejszych atrakcji

Zjednoczone Emiraty Arabskie – 7 najważniejszych atrakcji

Największe atrakcje ZEA powstały w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Podobnych architektonicznych cudów próżno jednak szukać w innym miejscu na świecie.

Wyspy Palmowe w Dubaju – perełka ZEA

Wyspy Palmowe w Dubaju – perełka ZEA

Wyspy Palmowe to projekt, który na stałe zmienił kształt linii brzegowej Dubaju. Poznaj ich historię i dowiedz się, co mają do zaoferowania.

TOP 10 - Największych atrakcji w Dubaju

TOP 10 - Największych atrakcji w Dubaju

Wybierasz się na wakacje w Dubaju? Sprawdź nasze top 10 atrakcji, które musisz zobaczyć. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

10 ciekawostek o Zjednoczonych Emiratach Arabskich

10 ciekawostek o Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj pełen niespodzianek. Przeczytaj 10 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć, a warto znać przed podróżą do ZEA. Zapraszamy na blog r.pl

Niezwykły świat Emiratów Arabskich

Niezwykły świat Emiratów Arabskich

Wybierz się na wycieczkę do Emiratów Arabskich i poznaj świat nie tylko futurystycznych metropolii, ale również niezwykłych krajobrazów rozległej pustyni.

Dubaj i Abu Zabi – kiedy jechać na wakacje do ZEA i jak się do nich przygotować?

Dubaj i Abu Zabi – kiedy jechać na wakacje do ZEA i jak się do nich przygotować?

Dubaj – miasto tajemnicze, ekskluzywne i intrygujące. Optymalną porą do zwiedzania Dubaju jest okres od września do kwietnia. Zobacz jak przygotować się do wakacji w ZEA.

Śladami starożytnej Mezopotamii. Z wizytą w Iranie i ZEA

Śladami starożytnej Mezopotamii. Z wizytą w Iranie i ZEA

Wśród wielu podróży, w które chciałam wyruszyć, podróż śladami przeszłości cywilizacji Persów wiodła zdecydowany prym. Ach, stanąć w miejscu odnalezienia legendarnej steli z Kodeksem Hammurabiego! Wejść do perły Szirazu z urzekającymi mozaikami, by zobaczyć zalane różowym słońcem wnętrze meczetu Nasir ol-Molk.

Poznaj regiony Zjednoczonych Emiratów Arabskich:

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem