Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Los Angeles, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w aglomeracji Los Angeles.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do „miasta Aniołów” - zwiedzanie Los Angeles, które rozpoczniemy od stacji kolejowej Union Station oraz starego miasta, czyli dawnej misji z czasów meksykańskich. Potem przystanek przy hali koncertowej Walta Disneya i przejazd na spacer słynną ulicą „Miasta Aniołów” – Rodeo Drive, znaną z ekskluzywnych sklepów. Zobaczymy również Beverly Hills i część L.A., gdzie usytuowane są domy gwiazd filmowych, takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox oraz Tobey Maguire (brak możliwości jazdy po wewnętrznych ulicach dzielnicy). Objazd skończymy przy słynnej alei gwiazd – Hollywood Boulevard z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji. Dalej przejdziemy do Dolby Theatre, miejsca corocznej gali wręczania Oscarów, gdzie na czerwonym dywanie spotkają się najsłynniejsze osobistości kina oraz przejdziemy pod Grauman’s Chinese Theatre gdzie znaleźć można odciski stóp i rąk kinowych sław, a także Kaczora Donalda oraz Hotel Roosevelt, miejsce gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej i Nocleg w aglomeracji Los Angeles. (trasa ok. 100 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po późnym śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu oraz przejazd na spacer nadmorską promenadą słynnej miejscowości Santa Monica, gdzie kończy się słynna Route 66 i gdzie można odpocząć na ławeczce z filmu Forest Gump. Zatrzymamy się także na krótki spacer po nadmorskim deptaku w ekscentrycznej Venice Beach. Po południu przejazd do San Diego – położonego na granicy z Meksykiem. Zakwaterowanie w hotelu w San Diego. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie kolonialnej starówki miasta, a także spacer po plaży koło słynnego Hotelu Del Coronado. Następnie proponujemy kilka godzin na odpoczynek na pięknej plaży przy hotelu, a dla chętnych przejedziemy na zwiedzanie Sea World, czyli parku dla miłośników morskich głębin (dodatkowo płatne ok. 97 USD)! Na wielu pokazach można poczuć się jak prawdziwy Kapitan Nemo, zobaczyć orki i delfiny, a także skorzystać z kolejek takich jak Shipwreck Rapids, zaginiona Atlantyda czy Manta. Wielu wrażeń dostarczy też symulacja lotu na stację w Arktyce, pokaz delfinów i orki Shamu. Po południu, przejazd z San Diego przez pustynię porośniętą olbrzymimi kaktusami saguaro do Arizony. Następnie zatrzymamy się w miejscowości Yuma, która wg Księgi Rekordów Guinnessa jest najbardziej słonecznym miejscem na świecie. Zwiedzimy tutaj więzienie uwiecznione w westernie „15.10 do Yumy". Nocleg w hotelu w okolicy Yumy. (Trasa ok. 290 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do stolicy Arizony, Phoenix. Zobaczymy (z zewnątrz) Kapitol Stanowy, Urząd Miasta, a także imponującą halę sportowej drużyny grającej w lidze NBA – Phoenix Suns. Następnie przejazd przez pustynię Sonora do ostoi pięknych i bogatych – niewielkiego miasta Sedona. Położone w dolinie pośród monumentalnych czerwonych skał, tzw. Red Rocks, przyciąga nie tylko turystów, ale także gwiazdy kina – swoje domy mają tutaj Johnny Depp czy Nicolas Cage. Dzień zakończymy we Flagstaff, uroczym mieście znajdującym się na historycznym szlaku „Route 66”. Nocleg w hotelu w okolicy Flagstaff. (Trasa ok. 540 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Udamy się na zwiedzanie jednego z największych cudów natury na świecie: Wielkiego Kanionu Kolorado. To jeden z najbardziej spektakularnych, wstrzymujących dech widoków na świecie: gigantyczna „szczelina w ziemi”, którą wyżłobiła rzeka Colorado. Dla chętnych lot helikopterem nad Wielkim Kanionem (dodatkowo płatne, koszt ok. 219 USD za ok. 25-minutowy lot). Popołudniem zatrzymamy się w najładniejszych punktach z panoramą na Kanion Kolorado, aby móc nacieszyć oczy niezwykłymi widokami. Wieczorem przejazd do „jaskini zła, miasta grzechu” – legendarnego Las Vegas. Nocleg w hotelu w Las Vegas. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd nad majestatyczną tamę Hoovera. Krótki postój na „sesję fotograficzną” oraz spacer na punkt widokowy na moście łączącym Nevadę i Arizonę, przerzuconym nad kanionem rzeki Kolorado na wysokości 0,5 km ponad lustrem wody. Później czas wolny na wizytę w outletach w Las Vegas - na poświątecznych wyprzedażach można upolować fantastyczne okazje! Po południu zwiedzanie miasta podczas którego zaprosimy Państwa do odwiedzenia najsłynniejszych kasyn Las Vegas, gdzie każdy czuje się jak milioner. Zobaczymy tu kanały Wenecji oraz uliczki Rzymu wraz z fontanną di Trevi, kasyna i wiele innych! Wspaniałe City Center - najnowszą gwiazdę architektury, gigantyczny futurystyczny kompleks kasyn i hoteli, zaprojektowany przez zespół najwybitniejszych architektów świata i ozdobiony rzeźbami i dziełami sztuki najsłynniejszych, światowej sławy artystów. Koszt realizacji tego śmiałego pomysłu wyniósł 8,5 miliarda dolarów! Przy odrobinie szczęścia zobaczymy m.in. spektakularny wybuch wulkanu przy hotelu Mirage i zapierającą dech tańczącą fontannę przy hotelu Bellagio. Nocleg w Las Vegas. (Trasa ok. 100 km). Dla chętnych (dodatkowo płatna) kolacja sylwestrowa.

Dzień 8

Dzień 8

Po późnym śniadaniu, wyjazd w kierunku Los Angeles. Po drodze lunch w typowej restauracji lat 50tych – Peggy Sue Diner. Wstąpimy również do miasteczka duchów – Calico, gdzie zachowano budynki dawnego miasteczka górniczego – które dziś opuszczone jest doskonałym przykładem rozwoju Kalifornii jako raju dla kopaczy złota po których zostały „ghost towns”. Dojazd do Los Angeles. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w aglomeracji Los Angeles. Trasa ok 450 km

Dzień 9

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Griffith Observatory, skąd można zobaczyć słynne, stojące na zboczu pobliskiego wzgórza, bielejące litery "Hollywood" oraz pomnik James’a Deana. Następnie tylko kilka minut jazdy dzieli nas od Universal Studios, gdzie spędzimy cały dzień, aby przyjrzeć się bliżej przemysłowi filmowemu. To prawie niemożliwe, aby odwiedzić Los Angeles bez zabawy z filmem! Podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. Dobra zabawa gwarantowana! Przejazd na lotnisko - Los Angeles. Wylot do Warszawy (Trasa ok. 100 km).

Dzień 10

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

- Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich). - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Godziny wylotów i powrotów mogą ulec zmianie.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Zakwaterowanie

Hotele ***wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); zwykle położone poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych: w Los Angeles – 2, San Diego – 1, w Yuma – 1, Flagstaff - 1, w Las Vegas – 2).

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

UWAGA!

ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę.

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

Gotowe ESTA Klienci odbierają na stanowisku Rainbow na lotnisku.

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z Los Angeles do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje:  kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków - ok. 315 USD/os; przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna)
Zorganizowana w restauracji w pobliżu centrum miasta: przekąski, dania ciepłe, sałatki, deser. Kawa, herbata, woda i lampka wina musującego na osobę o północy. Pozostałe napoje dodatkowo płatne. Muzyka i niewielki parkiet do tańca. Dokładny program kolacji sylwestrowej podany zostanie w listopadzie w osobnym komunikacie, który dostępny będzie w biurach agencyjnych i własnych Rainbow oraz na stronie internetowej: R.pl.

Sylwester w Californii i Las Vegas

6.0/6 (2 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Sylwester w Californii i Las Vegas
Galeria (3)
Sylwester w Californii i Las Vegas
Sylwester w Californii i Las Vegas
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z Los Angeles do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje:  kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków - ok. 315 USD/os; przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna)
Zorganizowana w restauracji w pobliżu centrum miasta: przekąski, dania ciepłe, sałatki, deser. Kawa, herbata, woda i lampka wina musującego na osobę o północy. Pozostałe napoje dodatkowo płatne. Muzyka i niewielki parkiet do tańca. Dokładny program kolacji sylwestrowej podany zostanie w listopadzie w osobnym komunikacie, który dostępny będzie w biurach agencyjnych i własnych Rainbow oraz na stronie internetowej: R.pl.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
trwa wczytywanie

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

Opinie klientów

Intensywność programu
4.0
Pilot
6.0
Program wycieczki
6.0
Transport
6.0
Wyżywienie
4.3
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Teresa, WARSZAWA 14.01.2018

Bajeczny Sylwester w Las Vegas

Niezapomniany Sylwester w Las Vegas, nie ma lepszego miejsca na spędzenie tego szczególnego dnia w roku, jak tylko tam; w Las Vegas jest tyle atrakcji, że trudność polega tylko na tym, co wybrać. Wspaniała atmosfera sylwestrowa, zresztą zgodnie z mottem wypisanym na ścianach naszego hotelu Circus Circus w Las Vegas: LIFE IS A CIRCUS-LET'S PLAY. Również pozostałe dni były bardzo atrakcyjne, z przelotem helikopterem nad Wielkim Kanionem, w programie były też inne ciekawe miejsca, rzadziej zwiedzane, np. więzienie w Yumie. Był też czas na rozrywkę w Universal Studios, a w San Diego-na poznawanie fascynującego życia w oceanach.

6.0/6

MAŁGORZATA, POZNAŃ 19.01.2018
Termin pobytu: grudzień 2017

Sylwester w Californii i Las Vegas

Świetna wycieczka, świetny pilot, miejsce kolacji Sylwestrowej z widokiem na cały Las Vegas Strip. Jestem zachwycona na pewno to nie jest moja ostatnia wycieczka objazdowa z Waszym biurem :)
Pokaż wszystkie opinie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem