Sylwester w Kijowie

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
Last minute Sylwester 2019
Wycieczka samolotem
Kijów - Spacer po Kreszczatiku • Sobór Sofijski – najważniejsza świątynia stolicy Ukrainy (UNESCO) • Współczesny pałac- rezydencja Wiktora Janukowycza w Międzygórzu • Kijowski Padoł• Wioska kozacka – skansen• Powitanie Nowego Roku na ulicach Kijowa lub kolacja w restauracji (dodatkowo płatna)

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1 - 29.12

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Kijowa. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu – zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2 - 30.12

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Ukrainy. Krótki przejazd głównymi ulicami miasta, podczas którego poznamy najbardziej charakterystyczne punkty orientacyjne Kijowa. Zobaczymy między innymi gmach Opery, Złote Wrota - dawną bramę miejską, którą legenda wiąże z Bolesławem Chrobrym i Szczerbcem. Zatrzymamy się przy pomniku Matki Ojczyzny skąd rozciąga się rozległa panorama dzielnic położonych nad Dnieprem. Następnie spacer po głównej ulicy miasta – Kreszczatiku. Kolejno przemieścimy się w okolice jednej z najstarszych świątyń miasta: Soboru Sofijskiego (UNESCO). Wg tradycji w tym miejscu Jarosław Mądry stoczył w 1036 r. zwycięską bitwę z Pieczyngami, którzy dotąd zagrażali miastu. Od tej pory świątynia miała miała pokazywać potęgę i bogactwo władców Rusi. Kilkakrotnie przebudowywana, mimo zniszczeń i grabieży w czasach komunizmu, uważana jest za jeden z najwspanialszych zabytków sakralnych miasta. W pobliżu świątyni zobaczymy dwa pomniki: konną postać Bohdana Chmielnickiego i przejmujący choć prosty w formie pomnik ofiar Wielkiego Głodu. Z Soboru Sofiskiego, mijając katedrę św. Michała Archanioła, udamy się na Wzgórze Włodzimierskie. Popularna legenda głosi, że właśnie w tym miejscu bracia Kij, Szczek , Choryw i ich siostra Łybedź założyli osadę, która była zalążkiem miasta. Obecnie znajduje się tu park, którego centralnym obiektem jest pomnik księcia Włodzimierza. Po południu zwiedzimy Ławrę Peczerską (UNESCO). Zespół świątynno – klasztorny założony został przez mnichów Antoniego i Teodozjusza. Miejsce szybko zasłynęło jako cudowne i oczyszczające z grzechów. Zaczęto też nazywać je ławrą (tytuł zastrzeżony dla najważnieszych ośrodków religijnych). Dla turystów największą atrakcją jest Ławra Dolna – zespół świątyń znajdujących się pod ziemią w naturalnych pieczarach. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji ( w zamian za kolacje w hotelu, której w tym dniu nie będzie). Powrót do hotelu w Kijowie lub okolicy, nocleg.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel *** klasy turystycznej - położony zwykle na obrzeżach miasta lub poza miastem.
Do dyspozycji gości
na miejscu restauracja i bar.
Pokoje
2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet (4) oraz posiłki wg programu (4) - zamiennie kolacja lub obiad lub poczęstunek w rez. biosfery) – bufet lub zestawy serwowane do stolików.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot do Kijowa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w Kijowie lub okolicy (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (4) oraz 4 posiłki wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad ), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 110 EUR (płatne na miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków, kolacji sylwestrowej (za dopłatą) oraz innych wydatków osobistych.
KOLACJA SYLWESTROWA (za dodatkową dopłatą) Organizowana w restauracji hotelu lub w pobliżu centrum miasta. W cenie uroczysta kolacja, przystawki, danie główne i deser; kawa i herbata oraz woda mineralna lub wino (pół litra na osobę); pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka mechaniczna i miejsce do tańca. O północy lampka wina musującego i ciepła przekąska. Uwaga! Powrót do hotelu we własnym zakresie.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon