Sylwester w Koszycach

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.5 /6 ( 3 opinii ) Sylwester 2019
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Koszyce – Europejska Stolica Kultury • Preszów z zabytkowym centrum • Bardejów z listy UNESCO • Bardejovskie Kupele – słynne lecznicze źródła i termy • Zamek Spiski i zabytki Lewoczy (UNESCO)• Kolacja Sylwestrowa w koszyckiej Filharmonii (za dopłatą)

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1 - 30.12

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy Europa Środkowa dla wygodnych. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do Koszyc. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 2 - 31.12

Po śniadaniu przejazd do Preszowa. Miasto z bogatą przeszłością i dynamiczną teraźniejszością, które łączy w sposób wyjątkowy kulturę Słowaków, Polaków, Ukraińców i Łemków (Rusinów). Zabytki znajdujące się w historycznym centrum Preszowa wchodzą w skład miejskiego rezerwatu zabytkowego. Na głównej ulicy mającej wrzecionowaty kształt dominuje monumentalny rzymsko-katolicki Kościół farny św. Mikołaja. Spacerując zobaczymy czteroskrzydłowy Pałac Klobuszickiego, Pałac Rokoczego (z zewnątrz), a także fontannę Neptuna i budynek ratusza, w którym to znajduje się muzeum win. Zobaczymy również ciekawą katedrę greckokatolicką św. Jana Chrzciciela wraz z okalającym ją budynkiem pałacu biskupów. Następnie wrócimy do Koszyc, Europejskiej Stolicy Kultury 2013 r. Jest to obszar z największym skupiskiem zabytków na Słowacji oraz stolica najważniejszego złotego skarbu w Europie, a także miejsce najstarszego europejskiego maratonu. Warto odkryć Koszyce Sakralne, Żydowskie i Średniowieczne lub kroczyć śladami jednego z najważniejszych pisarzy - Sándora Máraiho - koszyckiego „Franza Kafki“. Powrót do hotelu. Wieczorem kolacja sylwestrowa (dla tych, którzy dopłacili do tego świadczenia). Pozostałym Klientom proponujemy spędzenie nocy sylwestrowej na rynku Starego Miasta, w licznych kafejkach i barach. Koszyce to wizytówka rozrywkowo-kulturalna Słowacji. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie aby przywitać Nowy Rok. (Trasa ok. 80 km).

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel Centrum*** kategorii turystycznej (lub podobny) - położony blisko centrum Koszyc, z łatwym dostępem do najważniejszych zabytków i atrakcji miasta.
Do dyspozycji gości
recepcja, restauracja i bar.
Pokoje
2-osobowe z łazienką i WC. W każdym pokoju TV-sat i telefon.
Wyżywienie
śniadania w formie bufetu.
Internet
bezpłatny dostęp do internetu - WiFi.
Świadczenia
Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, bar, video i WC), zakwaterowanie w hotelu (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j. w., opiekę pilota, ubezpieczenie TU EUROPA (KL, NNW i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (w tym do term Bardejova), usług lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi, Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup): ok. 65 EUR/os. płatne na miejscu oraz taksy klimatycznej ok. 5 EUR/os płatne na miejscu. Atrakcje fakultatywne dodatkowo płatne - ceny jak w programie. Za dodatkową dopłatą kolacja sylwestrowa.
KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna)
Zorganizowana w budynku filharmonii koszyckiej. Kolacja z 3 dań, przekąski na stole oraz lampka wina musującego o północy. Pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka na żywo oraz elektroniczna (DJ).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/sylwester-w-koszycach/zakwaterowanie-svs

Dodaj opinię

5.5

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon