ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Ilość dni

-

Typ wyjazdu

Odległość hotelu od lotniska

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Sezon

Udogodnienia

Narty

Dokumenty

Rodzaj hotelu

Pokoje

Tematyka

Promocje

Słowacja wakacje

Sortuj: od najniższej ceny

Znaleziono 1 ofertę

Słowacja
Słowacja

Słowacja

Stolica: Bratysława

Waluta: EUR

Powierzchnia: 49 035 km2

Liczba ludności: ‍5 445 802

Wakacje po sąsiedzku – urlop na Słowacji

Czasem najpiękniejsze miejsca kryją się tuż za rogiem…lub po drugiej stronie granicy. Nie trzeba wcale podróżować na drugi koniec świata, aby świetnie się bawić i przeżyć niezapomniane wakacje. Leżąca za naszą południową granicą, Słowacja oferuje moc atrakcji, na czele ze wspaniałymi trasami narciarskimi, Bratysławą i parkiem rozrywki – Tatralandia. Wszystko w zasięgu ręki i naszego portfela, gdyż Słowacja, choć należy do strefy Euro, posiada ceny podobne do tych, które znamy z polskich sklepów czy lokali. Czy trzeba się dłużej zastanawiać?

Moc wrażeń – wczasy na Słowacji
Wakacje na Słowacji to przede wszystkim gratka dla wszystkich lubiących góry i piesze wycieczki. Malownicze wyżyny otoczone są tu przez pasma górskie, dlatego też na Słowacji znajdziemy sporo świetnych tras rowerowych, jak i trekkingowych. Panują tu również świetne warunki do zjeżdżania na nartach i uprawiania sportów zimowych. Słowackie krajobrazy to także krystalicznie czyste rzeki, potoki i jeziora. Słowacy mają też swój raj. Národný park Slovenský raj (Park Narodowy Słowacki Raj) to nic innego jak przepiękny park narodowy, chroniący m.in. jedną z największych jaskiń lodowych na świecie, jak również malowniczą krainę krasowych płaskowyżów, wąwozów czy wodospadów.

W krainie zabytków – Wakacje na Słowacji
Słowacja to także kraj pełen zabytków. Na jej niewielkim obszarze znajdziemy aż 6 miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Są to przede wszystkim słynny zamek Spiski wraz z okolicą, Bańska Szczawnica oraz Wlkoliniec. Obiekty te znalazły się na liście UNESCO najwcześniej, bo już w 1993 roku. W następnych latach dołączały do niej miasteczko Bardziejów (Bardejov), drewniane kościoły Łuku Karpackiego oraz historyczne miasto Lewocza (Levoča). Wczasy na Słowacji to także szansa, aby zobaczyć zamek w Bojnicach, który obok Zamku Spiskiego stanowi jeden z najczęściej odwiedzanych tego typu obiektów w Europie Środkowej. Niezwykle malowniczo wygląda również Zamek Trenczyński, górujący nad miastem ze skalistego zbocza. Jeśli od surowych zamczysk, wolicie ozdobne pałace, udajcie się chociażby do Pałacu w Betliar, Bytče, Dolnej Krupie czy Mojmirovcach.

Opinie o Słowacji:

5.5/6

Ocena ogólna Słowacja

6.0 / 6
Słowacja

Słowacja to niesamowite góry i parki narodowe, niezliczona ilość źródeł termalnych i jaskiń oraz klimatyczne zamkiDodał(a):
Joanna, Warszawa, 2021.08.31
6.0 / 6
Mały kraj - duże możliwości

Zupełnie nieznany kraj sąsiedzki. Zachwycił mnie różnorodnością odwiedzanych miejsc, przepięknymi Tatrami i niesamowitymi zamkami.Dodał(a):
Magda, Gdańsk, 2019.09.01
6.0 / 6
Poznaj sąsiada

Kraj bardzo przyjazny turystom, z pięknymi zabytkami i cuuudownymi górami. Po prostu bajka!!!! Najlepszy mój wyjazd z Rainbow!!!Dodał(a):
Elżbieta, 2019.08.22
6.0 / 6
Wrażenia że Słowacji.

Słowacja to bardzo ciekawy kraj i namy do niego blisko. Wspaniała architektura, wiele zabytków i piękne krajobrazy.Dodał(a):
Ania, 2019.07.28
4.0 / 6
Wykorzystajcie swoje szanse na umocnienie swojej pozycji wśród narodów świata

Kraj, z którego nasi obywatele mogliby korzystać z niektórych wzorców pod względem polityki historycznej.Dodał(a):
RYSZARD, BYDGOSZCZ, 2018.10.22
6.0 / 6
Słowacja

Malowniczy kraj ale bardzo drogi. Przyjaźnie nastawieni ludzie.Dodał(a):
Katarzyna, CIESZYN, 2018.07.28
4.0 / 6
Kraj pięknych widoków

Piękne krajobrazy przeplatają się z życzliwymi ludźmi i ciekawym jedzeniem.Dodał(a):
Sylwia, 2018.07.22
5.0 / 6
Słowacja

Kraj wart odwiedzenia. Niezasadnie pomijany, bo wydaje się taki bliski i podobny. Jest równie atrakcyjny, jak bardziej uczęszczane kierunki. Dodał(a):
Stanisław, Puńców, 2018.05.29