wypoczynek

Wczasy na Słowacji - co musisz wiedzieć?

  • O Słowacji
  • Opinie
  • Pogoda
Flaga Słowacji

Słowacja

Stolica:
Bratysława
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
49 035 km2
Liczba ludności:
5 445 802

Wakacje po sąsiedzku – urlop na Słowacji

Czasem najpiękniejsze miejsca kryją się tuż za rogiem…lub po drugiej stronie granicy. Nie trzeba wcale podróżować na drugi koniec świata, aby świetnie się bawić i przeżyć niezapomniane wakacje. Leżąca za naszą południową granicą, Słowacja oferuje moc atrakcji, na czele ze wspaniałymi trasami narciarskimi, Bratysławą i parkiem rozrywki – Tatralandia. Wszystko w zasięgu ręki i naszego portfela, gdyż Słowacja, choć należy do strefy Euro, posiada ceny podobne do tych, które znamy z polskich sklepów czy lokali. Czy trzeba się dłużej zastanawiać?

Moc wrażeń – wczasy na Słowacji
Wakacje na Słowacji to przede wszystkim gratka dla wszystkich lubiących góry i piesze wycieczki. Malownicze wyżyny otoczone są tu przez pasma górskie, dlatego też na Słowacji znajdziemy sporo świetnych tras rowerowych, jak i trekkingowych. Panują tu również świetne warunki do zjeżdżania na nartach i uprawiania sportów zimowych. Słowackie krajobrazy to także krystalicznie czyste rzeki, potoki i jeziora. Słowacy mają też swój raj. Národný park Slovenský raj (Park Narodowy Słowacki Raj) to nic innego jak przepiękny park narodowy, chroniący m.in. jedną z największych jaskiń lodowych na świecie, jak również malowniczą krainę krasowych płaskowyżów, wąwozów czy wodospadów.

W krainie zabytków – Wakacje na Słowacji
Słowacja to także kraj pełen zabytków. Na jej niewielkim obszarze znajdziemy aż 6 miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Są to przede wszystkim słynny zamek Spiski wraz z okolicą, Bańska Szczawnica oraz Wlkoliniec. Obiekty te znalazły się na liście UNESCO najwcześniej, bo już w 1993 roku. W następnych latach dołączały do niej miasteczko Bardziejów (Bardejov), drewniane kościoły Łuku Karpackiego oraz historyczne miasto Lewocza (Levoča). Wczasy na Słowacji to także szansa, aby zobaczyć zamek w Bojnicach, który obok Zamku Spiskiego stanowi jeden z najczęściej odwiedzanych tego typu obiektów w Europie Środkowej. Niezwykle malowniczo wygląda również Zamek Trenczyński, górujący nad miastem ze skalistego zbocza. Jeśli od surowych zamczysk, wolicie ozdobne pałace, udajcie się chociażby do Pałacu w Betliar, Bytče, Dolnej Krupie czy Mojmirovcach.

Opinie o Słowacji

Słowacji
6.0 /6

Słowacja

Słowacja to niesamowite góry i parki narodowe, niezliczona ilość źródeł termalnych i jaskiń oraz klimatyczne zamki
Dodał(a):
Joanna, Warszawa, 31.08.2021
6.0 /6

Mały kraj - duże możliwości

Zupełnie nieznany kraj sąsiedzki. Zachwycił mnie różnorodnością odwiedzanych miejsc, przepięknymi Tatrami i niesamowitymi zamkami.
Dodał(a):
Magda, Gdańsk, 01.09.2019
6.0 /6

Poznaj sąsiada

Kraj bardzo przyjazny turystom, z pięknymi zabytkami i cuuudownymi górami. Po prostu bajka!!!! Najlepszy mój wyjazd z Rainbow!!!
Dodał(a):
Elżbieta, 22.08.2019
6.0 /6

Wrażenia że Słowacji.

Słowacja to bardzo ciekawy kraj i namy do niego blisko. Wspaniała architektura, wiele zabytków i piękne krajobrazy.
Dodał(a):
Krystyna, 28.07.2019
4.0 /6

Wykorzystajcie swoje szanse na umocnienie swojej pozycji wśród narodów świata

Kraj, z którego nasi obywatele mogliby korzystać z niektórych wzorców pod względem polityki historycznej.

Dodał(a):
RYSZARD, BYDGOSZCZ, 22.10.2018
6.0 /6

Słowacja

Malowniczy kraj ale bardzo drogi. Przyjaźnie nastawieni ludzie.

Dodał(a):
Katarzyna, CIESZYN, 28.07.2018
4.5 /6

Kraj pięknych widoków

Piękne krajobrazy przeplatają się z życzliwymi ludźmi i ciekawym jedzeniem.

Dodał(a):
Sylwia, 22.07.2018
5.0 /6

Słowacja

Kraj wart odwiedzenia. Niezasadnie pomijany, bo wydaje się taki bliski i podobny. Jest równie atrakcyjny, jak bardziej uczęszczane kierunki. 

Dodał(a):
Stanisław, Puńców, 29.05.2018
5.5/6 Ocena ogólna Słowacji

Pogoda w Słowacji

Klimat w Słowacji to typowy klimat umiarkowany. Pogoda w tym kraju jest zbliżona do pogody występującej w Polsce i bez trudu można wyróżnić zmieniające się pory roku. Latem występują upały, gdy temperatura sięga ponad 30°C. Zimą natomiast termometry nierzadko wskazują -20°C. W okresie zimowym często występują także opady śniegu, którego pokrywa utrzymuje się szczególnie długo w wysokich partiach gór.