Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Środkowa wygodni. Przejazd na terytorium Republiki Słowackiej. Wizyta w zamku Trenczyn, jednym z największych na Słowacji. Potężny system fortyfikacji do dnia dzisiejszego jest pamiątką twierdzy przygranicznej, która odgrywała ważną rolę w czasach antyhabsburskich powstań węgierskiej szlachty. Przejazd w okolice Trnawy, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 250 km od granic Polski)

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do centrum Trnawy na zwiedzanie słowackiego Rzymu - starówki w Trnawie. W trakcie spaceru zobaczymy między innymi kościół św. Mikołaja, klasztor Klarysek, dawny pałac arcybiskupi, budynki uniwersyteckie, pozostałości murów miejskich i liczne zabytkowe domy. Przejazd w kierunku Bratysławy i tamtejszego zamku. Z zamkowego wzgórza rozciąga się wspaniały widok na miasto i okolicę. Następnie odbędziemy pieszy spacer po starówce, zobaczymy między innymi katedrę św. Marcina, która przez ponad 2 stulecia była miejscem koronacji węgierskich królów, fontannę Rolandową, gotycki ratusz, pałac prymasowski. Przejdziemy ulicą Venturską, gdzie zobaczymy pałace i Akademię Istropolitana. Michalska brama, kościół Jezuitów i wiele innych zabytków starego miasta także znajdą się na trasie naszego spaceru. Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego. Następnie udamy się do Dewina, kiedyś samodzielnego miasta (obecnie dzielnicy Bratysławy) znanego jako rzymski posterunek graniczny w okresie starożytnym. Po upadku państwa wielkomorawskiego zamek zmieniał właścicieli głównie z kręgów magnaterii węgierskiej. W wieku XVI mieszkała tu rodzina Batorych, w XX w. zamek przeszedł w ręce Słowaków. W dzisiejszych ruinach zamku odbywają się uroczystości ku czci świętych Cyryla i Metodego. Powrót do Bratysławy i wizyta w jednej z winnic na szlaku winnym Bratysławy, gdzie spróbujemy tutejszych wyrobów. W trakcie zwiedzania dla chętnych posiłek w restauracji (dodatkowo płatny ok. 22 EUR/os )Przejazd do hotelu w okolicach Bratysławy, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Bańskiej Szczawnicy (lista UNESCO), gdzie zobaczymy zamek, okazałe kościoły, średniowieczne kamienice i brukowane zaułki przypominające czasy, gdy miasto było jednym z najznamienitszych europejskich ośrodków wydobycia szlachetnych kruszców. Największą atrakcją turystyczną miasta pozostają pamiątki po górniczej świetności. Odwiedzimy zatem skansen górnictwa, gdzie można zobaczyć autentyczną kopalnię, do której zjeżdża się szybem Bartłomieja w ochronnym ubraniu, kasku i z lampą elektryczną. Tak „uzbrojeni” będziemy wprowadzeni w labirynt chodników, który daje wyobrażenie o warunkach pracy średniowiecznych górników. Kolejnym punktem będzie krótka wizyta w miejscowości Hronsek z kościółem artykularnym z 1725 roku. Wraz ze znajdującą się w pobliżu barokową dzwonnicą został w dniu 7 lipca 2008 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obok kościoła rosną cztery 200-250-letnie lipy drobnolistne, wysokie na 20-25 m, o obwodach pni w pierśnicy od 230 do 480 cm. Dzień zakończymy w Bańskiej Bystrzycy. Do atrakcji miasta należy rynek, budynek dawnego kolegium jezuickiego, katedra św. Franciszka Ksawerego, dom Macieja, barbakan, ratusz i trzy baszty. Dla chętnych obiadokolacja (dodatkowo płatna ok. 22 EUR/os). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bańskiej Bystrzycy, nocleg. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie. Dla chętnych proponujemy wjazd kolejką na zbocza góry Malinne i spacer wśród sielskich krajobrazów do najpiękniejszej wioski Słowacji, Vlkolinca (UNESCO) (dodatkowo płatne ok. 18 EUR). Nazwa wsi pochodzi od licznie występujących tu w przeszłości wilków. Dla osób nie korzystających z tej atrakcji proponujemy czas wolny w Rużomberku. Przejazd do Orawskiego Zamku, wybudowanego na sposób „orlego gniazda“ na skale. Zamek był żupnym grodem i siedzibą orawskich właścicieli posiadłości, do których należała prawie cała Orawa. Gród skalny pierwotnie zbudowany w stylu romańskim i gotyckim, został później przebudowany na renesansowy i neogotycki. Dzisiaj kompleks zamkowy składa się z dolnego, średniego i górnego zamku, pałaców, fortyfikacji i wież. Połączenie trzech bram wejściowych z tunelem, pod którym znajdują się podziemne mroczne korytarze, stanowiło doskonałe tło do filmu "Nosferatu - symfonia grozy", nakręconego tu w 1921 r przez Fredricha Murnau'a i nie był to jedyny film nakręcony w tym zamku. Na koniec, po trudach wycieczki, przyjdzie czas na relaks – przejedziemy do Rajeckich Teplic. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej znanych uzdrowisk na Słowacji. Spacer i możliwość skorzystania z kąpieli w basenach termalnych (dodatkowo płatne w kasie na miejscu ok. 25 EUR/2 godz./os). Wyjazd do Polski ok. 22.00 (Trasa ok. 260 km)

Dzień 5

Przyjazd do Polski (Woszczyce ok. 00.30)

Uwagi do programu

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja

Wyżywienie

śniadania kontynentalne lub w formie bufetu

Zakwaterowanie

Hotele **/***- położone zazwyczaj na obrzeżach miast (3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicach Trnavy, Bratysławy i Bańskiej Bystrzycy).

Pokoje: 1- i 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.

Świadczenia

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (3 rozpoczęte doby hotelowe: Trnawa- 1, Bratysława- 1, Bańska Bystrzyca- 1), 3 śniadania, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, systemu TOUR GUIDE (kwota ok. 145 EUR/os (płatne u pilota na miejscu), taksy klimatycznej ok. 9 EUR/os (płatne w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych): 2 obiadokolacje – ok. 22 EUR/1 kolacja/os, wjazd na Vlkolinec – ok. 18 EUR/os, termy Teplice – ok. 25 EUR/2 godz./os – płatne w kasie obiektu

Poznaj sąsiada

5.8/6 (8 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Poznaj sąsiada
Last Minute!
Galeria (8)
Poznaj sąsiada
Poznaj sąsiada
Poznaj sąsiada
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Twierdza w Trenczynie • Trnava – słowacki Rzym • Bratysława – bliska, nieznana stolica • Nitra i najstarsza słowacka warownia • Bańska Szczawnica – poczuj się jak średniowieczny górnik • Zamek Orawski i rejs tratwami • termy w Teplicach (dla chętnych)
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (3 rozpoczęte doby hotelowe: Trnawa- 1, Bratysława- 1, Bańska Bystrzyca- 1), 3 śniadania, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, systemu TOUR GUIDE (kwota ok. 145 EUR/os (płatne u pilota na miejscu), taksy klimatycznej ok. 9 EUR/os (płatne w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych): 2 obiadokolacje – ok. 22 EUR/1 kolacja/os, wjazd na Vlkolinec – ok. 18 EUR/os, termy Teplice – ok. 25 EUR/2 godz./os – płatne w kasie obiektu

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę1 153
Razem
2 306 zł
Zaliczka 30% 690 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Poznaj sąsiada

5.8 / 6(8 opinii)
Intensywność programu
5.9
Pilot
5.9
Program wycieczki
5.8
Transport
5.9
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

millordzik 18.06.2023

Poznaj Sąsiadkę :)

Super opcja na weekend czerwcowy. Roznorodność odwiedzanych miejsc, krótkie przejazdy, dużo wrażeń. Pyszne piwo rżane i słowackie haluszki. W bańskiej najlepsza golonka/kolanko jakie w życiu jadłam. Wyluzowany pilot ;)

6.0/6

Ewa, Warszawa 14.05.2023
Termin pobytu: kwiecień 2023

Słowacja - idealne miejsce na krótki urlop

Po raz pierwszy wyjeżdżaliśmy z Rainbow, ale polecam. Wycieczka dobrze zorganizowana, pilot (pan Michał) rewelacyjny, dowcipny, spokojny i dobrze zorganizowany. Posiadał też dużą wiedzę o Słowacji, opowiadał dużo i ciekawie. Na urlopie właśnie to doceniam: spokojne tempo zwiedzania i dobrze zorganizowanego opiekuna wycieczki, posiadającego dużą wiedzę o zwiedzanych miejscach. Pan Michał wiedział, gdzie smacznie zjeść, gdzie warto zajrzeć przy kupowaniu pamiątek i jak degustować słowackie wino. Cały autokar został w tym temacie profesjonalnie przeszkolony :) Może dlatego wszyscy nakupowali słowackich win do domu... Jedynymi minusami przy organizacji tej wycieczki były przesiadki z autobusów dowożących do docelowych i odwrotnie. Takiego bałaganu, chaosu i kompletnej dezinformacji dawno nie widziałam. Najtrudniej miały osoby starsze, które z obłędem w oczach, w środku nocy szukały swoich autokarów. Nawet wrzaski organizatora przez megafon miały średni efekt, bo w zamieszaniu nikt nic nie słyszał. Osoby wyjeżdżające powinny być wcześniej poinformowane, do którego autobusu należy wsiąść, a autokary tak oznaczone, że nikt nie powinien mieć wątpliwości, do którego wejść. Na dworzec w Warszawie podjechały trzy autobusy Rainbow, żadem nie był oznaczony i nie wiadomo było, kto ma nim jechać. Ludzie biegali po dworcu z walizkami w tę i z powrotem o 3.00 w nocy, a piloci zniecierpliwieni wrzeszczeli na dopytujących się ludzi... Paranoja!
Pokaż więcej opinii (6)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem