wypoczynek

Wczasy w Bratysławie - co musisz wiedzieć?

  • O Bratysławie
  • Opinie
  • Pogoda

Bratysława

Tak blisko i tak daleko zarazem… Bratysława to stolica Słowacji, położona zaledwie kilkaset kilometrów od polskiej granicy. Dotrzeć tu łatwo, doświadczyć niezwykłych przygód – jeszcze prościej. Miasto urzeka bowiem historycznym klimatem, a poza tym, staje się doskonałą bazą wypadową, jeśli wycieczka objazdowa ma objąć także Wiedeń czy Budapeszt.
Położona nad Dunajem Bratysława jest warta zwiedzenia o każdej porze roku. Będąc tutaj, choćby na last minute, koniecznie zobacz malowniczy zamek, główny rynek z Muzeum Bratysławy mieszczącym się w dawnym ratuszu, Katedrę św. Marcina czy malownicze ruiny zamku Devin. Bratysława ma wiele odcieni. Które odkryjesz, gdy się tam wybierzesz?

Opinie o Bratysławie

Bratysławie
6.0 /6

Bratysława

Bratysława, pięknie położona nad Dunajem stolica Słowacji, żyje nieco w cieniu swoich dwóch bardziej popularnych sąsiadów: Wiednia oraz Budapesztu. A naprawdę ma się czym pochwalić!
Dodał(a):
Joanna, Warszawa, 31.08.2021
6.0 /6

Pięknie!

Miasto z ciekawą historią, piękną starówką, graniczące z dwoma krajami. W Bratysławie nie można się nudzić, każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Dodał(a):
Magda, Gdańsk, 01.09.2019
6.0 /6

Stolica

Ciekawe miasto, z pięknym zamkiem i innymi zabytkami; Na uliczkach bardzo dużo różnych figur i postaci z brązu, o każdej można usłyszeć jakąś interesującą historię.
Dodał(a):
Krystyna, 28.07.2019
4.0 /6

Jest nam do niego tak blisko.

Słowację przejechaliśmy wszerz i wzdłuż, co dało nam obraz regionu w pigułce. Doznane wrażenia zachęcają do ponownych odwiedzin.

Dodał(a):
RYSZARD, BYDGOSZCZ, 22.10.2018
6.0 /6

Bratysława

Pięknie odrestaurowane kamieniczki, dużo zieleni.

Dodał(a):
Katarzyna, CIESZYN, 28.07.2018
5.5 /6

Miasto o historycznej atmosferze

Piekne, czyste miasto o historycznej ale i artystycznej atmosferze.

Dodał(a):
Sylwia, 22.07.2018
5.6/6 Ocena ogólna Bratysławie

Pogoda w Bratysławie