Sylwester w Nowym Jorku

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.7 /6 ( 7 opinii ) Last minute Sylwester 2019
Wycieczka samolotem Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
Nowy Jork – Manhattan i Broadway • Statua Wolności na Liberty Island • Słynna Choinka przy Rockefeller Center • Memorial 9/11 • Washington i Biały Dom • Atlantic City i kasyna • Hotel na Manhattanie • Przywitanie Nowego Roku na Times Square! • bezposredni przelot PLL LOT

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

14:50 – zbiórka na Lotnisku im. Chopina w Warszawie
16:50 - wylot samolotem LOT do Nowego Jorku (lot bezpośredni).
20:30 - przylot do Nowego Jorku.
Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu na Manhattanie.

Dzień 2

Po śniadaniu, zwiedzanie Nowego Jorku - epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. Zobaczymy słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie – na który wejdziemy i zobaczymy panoramę na Manhattan od strony East River. Następnie wstąpimy do tętniącego życiem SoHo, eleganckiej dzielnicy zabytkowych budynków z żeliwnymi schodami, galerii sztuki i modnych restauracji. W dalszej kolejności wjazd na 86 piętro Empire State Building, jednego z głównych symboli Nowego Jorku, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta. Zobaczmy Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Wejdziemy do Katedry św.Patryka, odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną Broadway, dworzec Grand Central, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Dalej wstąpimy do Central Park, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Krótki spacer po Central Parku, m.in. Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką na cześć Johna Lennona (Imagine) i budynkiem Dacota, gdzie muzyk mieszkał wraz ze swoja żoną Yoko Ono. Po południu czas wolny na zakupy, spacery i samodzielne podziwianie uroków Nowego Jorku. Nocleg w hotelu na Manhattanie.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów). 6 rozpoczętych dób hotelowych: w Nowym Jorku – 4, w Waszyngtonie – 1, w Atlantic City – 1).
NOWY JORK
Hotel Holiday Inn Manhattan Financial District (lub podobny) - usytuowany na Manhattanie, niedaleko dzielnic Tribeca i SoHo, doskonale skomunikowany z pozostałą częścią Nowego.
WASZYNGTON
Hotel Comfort Inn Downtown (lub podobny) - ulokowany w centrum Waszyngtonu, około 10 minut spacerem od Białego Domu i około 5 minut od stacji metra.
ATLANTIC CITY Hotel Harrah's Atlantic City (lub podobny) - malowniczo położony nad zatoką, w odległości ok. 3,5 km od deptaku Boardwalk, skupiającego liczne kafejki i restauracje; łatwo stąd dotrzeć do outletów znanych projektantów mody.
Pokoje
2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”) . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie
Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.
Wizy
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.
UWAGA!
ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;
Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;
zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;
Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?
osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”
Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen.
W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.
Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.
Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.
Gotowe ESTA będą przesyłane na adres mailowy sprzedawcy oraz do punktu Rainbow na lotnisku. W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot bezpośrednim samolotem rejsowym z/do Nowego Jorku ( LOT), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 6 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok. 160 USD (płatne na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, kolacji sylwestrowej (za dopłatą), wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna)
Zorganizowana w restauracji w pobliżu centrum miasta: przekąski, dania ciepłe, sałatki, deser. Kawa, herbata, woda i lampka wina musującego na osobę o północy. Pozostałe napoje dodatkowo płatne. Muzyka, niewielki parkiet do tańca. Dokładny program kolacji sylwestrowej podany zostanie w listopadzie 2019 r. w osobnym komunikacie, który dostępny będzie w biurach agencyjnych i własnych Rainbow oraz na stronie internetowej: R.pl.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/sylwester-w-nowym-jorku/zakwaterowanie-sny

Dodaj opinię

5.7

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Stanach Zjednoczonych! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon