Sylwester w Odessie

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
Wycieczka samolotem
Odessa – wielokulturowe miasto • Najbogatszy niegdyś port Imperium Rosyjskiego • Słynne Schody Potiomkinowskie • • Twierdza Akermańska • Odesskie Katakumby • Degustacja renomowanych win z Szabo • Powitanie Nowego Roku na ulicach Odessy lub kolacja w restauracji (dodatkowo płatna)

Terminy i ceny wycieczki 1

2 170 zł
( za osobę / 5 dni )
Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Odessy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie oraz kolacja. Nocleg w hotelu w Odessie lub okolicy.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Położone nad Morzem Czarnym miasto portowe, będące spotkaniem „Wschodu” i „Zachodu”, które czaruje swoją wielokulturowością i klimatem dawnych lat. Odessa zachwyca secesyjnymi kamienicami przypominając Paryż, eleganckimi bulwarami i pasażami, starymi kamieniczkami i „wschodnimi” zaułkami. Dawniej Odessa była prężnym ośrodkiem kulturalnym Żydów i dzisiaj urzeka melancholijnym akcentem wschodniej Europy. Najważniejszy ukraiński port ma długą i ciekawą historię. Pierwsze osady zakładali tu koloniści greccy, ciągnęły tędy wojska Hunów, Bułgarów i Madziarów, panowali Litwini i Turcy. W XIX w. będąc głównym portem eksportującym rosyjskie zboże, Odessa stała się jednym z najbogatszych miast Imperium Rosyjskiego. Liczne pamiątki tego złotego okresu zachowały się do dziś. Naszą wycieczkę zaczniemy na Placu Soborowym z katedrą Przemienienia Pańskiego*. Stąd podejdziemy do słynnej galerii handlowej* hotelu Pasaż gdzie wspaniałe zdobienia skutecznie odwracają uwagę od zawartości butików. Następnie przespacerujemy się ulicą Deribasowską. Zobaczymy tu oryginalny pomnik nawiązujący do znanej powieści satyrycznej „12 krzeseł”, której autorzy wyraźnie sugerują, że przygody Wielkiego Kombinatora zaczynają się właśnie w Odessie. Następnie dojdziemy do Teatru Opery i Baletu, zaprojektowanego przez wiedeńskich architektów. Polskim akcentem będzie wizyta w katedrze Wniebowzięcia WNP. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejedziemy Bulwarem Primorskim w stronę portu. Zobaczymy oryginalny „dom o jednej ścianie” i pomnik księcia Richelieu, jednak największą atrakcją będą oczywiście Schody Potiomkinowskie, główny punkt miasta i klucz do historii, powstałe w XIX wieku, symbolizowały otwarcie się Odessy na morze. Wielokrotnie przebudowywane symboliczne wejście do miasta rozsławił na cały świat Siergiej Eisenstein. Powrót do hotelu, nocleg.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel *** klasy turystycznej - położony zwykle na obrzeżach miasta lub poza miastem.
Do dyspozycji gości
gości: na miejscu restauracja i bar.
Pokoje
2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet (4) oraz posiłki wg programu (4) - zamiennie kolacja lub obiad – bufet lub zestawy serwowane do stolików
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot do Odessy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w Odessie lub okolicy (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (4) oraz 4 posiłki wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 80 EUR  (płatne obligatoryjnie na miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków, kolacji sylwestrowej (za dopłatą) oraz innych wydatków osobistych. KOLACJA SYLWESTROWA (za dodatkową dopłatą) Organizowana w restauracji w pobliżu centrum miasta. W cenie uroczysta kolacja, przystawki, 2 dania główne i deser; kawa i herbata oraz woda mineralna lub wino (pół litra na osobę); pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka mechaniczna i miejsce do tańca. O północy lampka wina musującego i ciepła przekąska. Uwaga! Powrót do hotelu we własnym zakresie.
Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.