Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Bazylei. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie R.pl/rozklady. Po przylocie (prosimy o kierowanie się na stronę francuską, gdzie znajduje się parking dla autokarów) transfer do hotelu w okolicach Miluzy. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie. Zobaczymy Wodospady Renu z największym wodospadem w Europie i odwiedzimy miasteczko Stein am Rhein ze średniowieczną starówką. Następnie przejazd do Zurichu. Zwiedzanie starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny (podobno ponad 1100), elegancka Bahnhofstrasse, urocze Jezioro Zurychskie, kościół Fraumünster z witrażami Marca Chagalla oraz katedra Großmünster (zwiedzanie z zewnątrz). Nocleg w okolicach Zurichu. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do kurortu Interlaken, położonego pomiędzy jeziorami Thuner i Briezer. Po drodze miniemy Grindelwald - zwany „lodowcową wioską”- czarująco ulokowany u stóp Jungfrau (4158 m n.p.m.). Przystanek fotograficzny nad urokliwym jeziorem Lungernsee z przepiękną panoramą Alp w tle. Po dotarciu do Interlaken, krótki spacer po mieście poprzecinanym jeziorami. Następnie przejazd do małej wypoczynkowej miejscowości Kandersteg i wjazd kolejką gondolową nad krystalicznie czyste Jezioro Oeschinen, jedno z najbardziej imponujących jezior górskich Szwajcarii. Po nasyceniu zmysłów dziewiczą przyrodą tego miejsca, powrót do Interlaken, zakwaterowanie i nocleg w okolicach Interlaken – Meiringen. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd w kierunku Jeziora Maggiore malowniczymi alpejskimi przełęczami. Przejedziemy ponad 100 kilometrów wśród zapierających dech krajobrazów górskich (z przystankami na złapanie oddechu i fotografowanie) przez przełęcze Grimsel i Simplon. Następnie odwiedzimy Locarno, najniżej położone miasto szwajcarskie, które ulokowało się na północnym brzegu jeziora Maggiore, gdzie w 1925 r. zawarto układ gwarantujący nienaruszalność zachodniej granicy Niemiec. Locarno, miasto z najcieplejszym w Szwajcarii klimatem, oferuje 2300 słonecznych godzin w ciągu roku. Oprócz największego jeziora w Europie Maggiore, znajdziemy tu również kościół wybudowany na pamiątkę objawień Matki Boskiej. Zakwaterowanie i nocleg nad jeziorem Maggiore (możliwy nocleg po stronie włoskiej). Trasa ok. 300 km

Dzień 5

Po śniadaniu całodzienny odpoczynek nad jeziorem. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (dodatkowo płatnej): Przejazd do Ascony, skąd wyruszymy w krótki rejs na wyspę Isola Grande Di Brissago, gdzie odwiedzimy jedyny w Szwajcarii ogród botaniczny na wyspie, a w nim: kwiaty lotosu, drzewa mamutów, cyprysy, bananowce i drzewa eukaliptusowe. Wody jeziora gromadzą ciepło w tak doskonały sposób, że zimą praktycznie nie występują tutaj mroźne dni, a łańcuchy alpejskie chronią przed chłodem z północnych kierunków. Taki klimat sprzyja wzrostowi egzotycznych roślin. W parku o powierzchni 2,5 hektara znajdują się rośliny z niemal wszystkich regionów tropikalnych Azji, Afryki Południowej, Ameryki, Australii i z wysp Oceanii. Następnie odwiedzimy miasteczko Brissago, w którym zobaczymy stacje drogi krzyżowej Via Crucis, ozdobione tablicami Fra Roberto, artysty z Ticino oraz Palazzo Branca-Baccalà – pałac barokowy z XVII w. Koszt ok. 65 CHF Alternatywnie w przypadku noclegu po stronie włoskiej rejs na wyspy Borromee: Isola Bella wokół barokowego pałacu posiada liczne ogrody. W części wyspy znajdują się ogrody włoskie – tarasowe z rzadkimi gatunkami cytrusów i palm, pawilonami herbacianymi, rzeźbami i fontannami. W ogrodach od XVII wieku hodowane są białe pawie i gołębie. Isola Madre podobnie jak Isola Bella posiada liczne ogrody w stylu angielskim oraz ogród botaniczny z azaliami, rododendronami i kameliami. W ogrodzie znajduje się największy w Europie dwustuletni cyprys. Zarówno pałac pochodzący z XVI wieku jak i cała wyspa obecnie nie są zamieszkane. Koszt ok. 65 EUR

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu czeka nas kolejna wspaniała trasa wśród alpejskich szczytów. Z Bellinzony przez zachwycającą Przełęcz Św. Gottarda przejedziemy w okolice Lucerny. Wjazd na szczyt góry Pilatus, dzięki nowej kolejce gondolowej Dragon Ride, goście prawie „wlatują” na Pilatus. Wystarczy tylko 3,5 min. by wjechać na szczyt (2073 m n.p.m.) od środkowej stacji Fräkmüntegg (1416 m n.p.m.). Dzięki przestronnym siedzeniom, wyglądającemu jak kokpit wnętrzu i ogromnym oknom kolejka oferuje wyjątkowe widoki na Lucernę i jezioro. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Lucerny. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu rozpoczniemy zwiedzanie Lucerny od spaceru po historycznym centrum z malowniczym Mostem Kaplicznym z XIV w. i pomnikiem Umierającego Lwa, wykutym w kamieniu i przypominającym o poległych w 1792 roku podczas Rewolucji Francuskiej gwardzistach szwajcarskich. Rejs po Jeziorze Czterech Kantonów z pełnymi uroku krajobrazami górskimi. Po południu przejazd do Stanserhorn. Dla chętnych ( dodatkowo płatny ok. 70 CHF ) wjazd kolejką na szczyt na wysokość 1898 m. Wyruszająca ze stacji środkowej kolejka linowa posiada otwarty pokład górny, na którym można podczas jazdy delektować się wiatrem i widokami. Liny kolejki nie są zawieszone nad głowami tylko z boku kabiny, wagonik przemieszcza się bardzo blisko masztów wspierających konstrukcję. Podczas spaceru na szczycie spotkać można leśników, którzy chętnie opowiedzą o alpejskich kwiatach i górach, a w połowie trasy czekają świstaki oraz restauracja „Rondorama”, która obraca się wokół własnej osi. Przejazd w kierunku Bazylei. Nocleg w okolicach Bazylei/Miluzy (Trasa ok. 150 km)

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Bazylei, która aspiruje do miana kulturalnej stolicy Szwajcarii. To miasto na pograniczu trzech państw, gdzie nowoczesność przeplata się z tradycją. Podczas spaceru zobaczymy m.in: bramę miejską „Spalentor” usytuowaną na eleganckiej starówce a należącą niegdyś do murów obronnych, ratusz (późnogotycka budowla z XVI w.), oryginalną w swej architekturze rzeźbę autorstwa Jeana Tinguely’ego oraz szachulcowe kamieniczki. Odwiedzimy romańsko-gotycką katedrę z różowego piaskowca, w której odbyła się msza żałobna po śmierci Władysława Jagiełły. Następnie zwiedzimy Muzeum Sztuki, w którym zobaczymy kolekcję zawierającą dzieła od XV wieku do współczesności: obrazy, rzeźby, instalacje, sztukę wideo i fotografię, a także rysunki i grafikę. Kolekcja zawiera największy na świecie zbiór dzieł Holbeinów, dzieła impresjonistów (m.in. Van Gogh, Degas, Monet), a także prace takich mistrzów jak Konrad Witz, Martin Schongauer, Lucas Cranach Starszy czy Mathias Grünewald i Pablo Picasso. Na koniec możliwość zakupu pamiątek. W zależności od godzin przelotów fakultatywna wycieczka do malowniczej miejscowości Colmar zwanej francuską Wenecją (dodatkowo płatna ok. 13 CHF/os.). Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie R.pl/rozklady (Trasa ok. 60 km).

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Taksy klimatyczne w górskich miejscowościach płatne na miejscu
- W przypadku ekstremalnie złych warunków pogodowych przejazd przez przełęcze może nie zostać zrealizowany.
- Po przylocie do Bazylei i odbiorze bagażu należy wyjść na stronę francuską, gdzie na grupę będzie oczekiwał pilot.
- Ze względu na możliwość noclegów także po stronie francuskiej lub włoskiej sugerujemy zabranie drobnej kwoty na wydatki własne w walucie Euro (kawa, napoje itp.)

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem Warszawa - Bazylea - Warszawa, na miejscu przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach lub gasthofach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota. ok. 240 CHF/os.; taksy turystycznej ok. 15 CHF/os (płatna w hotelach na miejscu płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Wycieczki fakultatywne: Ascona i rejs na Isola Grande ok. 65 CHF lub rejs na wyspy Borromee ok. 65 EUR, wjazd na Stanserhorn ok. 70 CHF, wycieczka do Colmar ok. 13 CHF.

Istnieje możliwość dopłaty do 7 obiadokolacji - cena podana w systemie rezerwacyjnym.

Szwajcaria naturalnie
Szwajcaria naturalnie
Szwajcaria naturalnie
Szwajcaria naturalnie
Szwajcaria naturalnie
Szwajcaria naturalnie
Szwajcaria naturalnie
Szwajcaria naturalnie
1 / 8

Szwajcaria naturalnie

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem Warszawa - Bazylea - Warszawa, na miejscu przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach lub gasthofach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota. ok. 240 CHF/os.; taksy turystycznej ok. 15 CHF/os (płatna w hotelach na miejscu płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Wycieczki fakultatywne: Ascona i rejs na Isola Grande ok. 65 CHF lub rejs na wyspy Borromee ok. 65 EUR, wjazd na Stanserhorn ok. 70 CHF, wycieczka do Colmar ok. 13 CHF.

Istnieje możliwość dopłaty do 7 obiadokolacji - cena podana w systemie rezerwacyjnym.

Atuty oferty

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem