Hawana

Katedra San Cristobal, Hawana

Katedra, Trinidad

Hawana

Flaga Kuby

Campeche

Hawana

Katedra Metropolitalna, Mexico City

Teotihuacán

Katedra San Gervasio

Katedra, Puebla

Zamek Chapultepec, Mexico City

Trinidad

Tequila i cygara

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
5.1 /6 ( 9 opinii )
Wycieczka samolotem Wycieczka potwierdzona
Kontrasty Kuby i Meksyku - ogrom i zabytki Miasta Meksyk - Aztekowie w Teotihuacan - kolonialna Puebla "miastem aniołów" - srebrne Taxco - niepowtarzalny urok Starej Hawany - Pinar del Rio i mogoty - Kolonialne Cienfuegos i canchanchara w Trynidadzie - wypoczynek w Acapulco

Terminy i ceny wycieczki 16

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Hawany (przelot rejsowy, z przesiadką w jednym z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac św. Franciszka z barokową katedrą. Następnie zwiedzanie muzeum/fabryki rumu Bocoy. Opcjonalnie lunch (za dopłatą ok. 15 EUR/os). W czasie wolnym możliwość skorzystania za dodatkową opłatą (ok. 25 Eur) z prywatnej lekcji salsy - 1godzina w prawdziwym Hawańskim Clubie Salsy, z kubańskim partnerem/partnerką pozwoli na poznanie tego gorącego tańca. Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 80 EUR/os).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.
Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.
Do dyspozycji gości
w hotelu bar, restauracja.
Pokoje
skromne 1 i 2 - osobowe z łazienką.
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje, w Acapulco All Inclusive.
Wizy
Paszport i wiza
Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Meksyku i z Kuby.
Karta Turysty
Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie. Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przelot wewnętrzny na trasie Hawana - Mexico City, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, obsługę w systemie Tour Guide System (tylko w Meksyku), opiekę polskiego pilota, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu uczestnictwa w programie (ok. 160 USD/os w Meksyku i ok. 135 EUR/os na Kubie - opłaty płatne u pilota na miejscu: bilety wstępów, napiwki, przewodnicy lokalni, system TGS-tylko w Meksyku), wycieczek opcjonalnych i innych wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/tequila-i-cygara/zakwaterowanie-mku
TOUR GUIDE SYSTEM Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinię

5.1

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Kubie! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon