Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż i przylot na Djerbę

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot na Djerbę, następnie transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Starożytna berberyjska historia i śladem "Gwiezdnych wojen"

Po śniadaniu czeka nas przejazd groblą rzymską w kierunku Medenine, gdzie poznamy tradycyjną berberyjską zabudowę, tzw. ghorfas, które były w przeszłości używane do przechowywania zboża, a które posłużyły jako niewolnicze kwatery w filmie „Gwiezdne wojny”. Kolejnym punktem programy będzie Tataouine – miasto słynące z okolicznych ksarów, gdzie w opuszczonych osiedlach znajdują się malownicze spichlerze z XV i XVI w. Sławę temu miejscu przyniósł film „Gwiezdne wojny”. George’a Lucasa, gdzie samo miasto użyczyło swojej nazwy pustynnej planecie Tatooine. W tym dniu odwiedzimy również osadę Chenini. Jest to wioska wtopiona w zbocze pustynnej góry z wykutymi w skale domami oraz pozostalość po Berberach, którzy niegdyś, przed napadem arabskich plemion, szukali schronienia w górach. Następnie przejazd do Matmaty, gdzie będziemy zwiedzać znajdującą się na wzgórzach, wciąż zamieszkałą, wioskę berberyjską oraz wydrążone w skałach domostwa troglodytów - prymitywnych plemion zamieszkujących jaskinie w przeszłości. Matmata słynie też z pięknych, księżycowych krajobrazów, gdzie kręcone były sceny do filmu „Gwiezdne wojny”. Kolacja i nocleg w okolicach Matmaty. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 3
Dzień 3

Sahara: na krawędzi pustyni i gór Atlas

Po śniadaniu przejazd w kierunku Douz – miejscowości nazywanej wrotami Sahary. To najpiękniejszy obszar Sahary Ergu Wschodniego ze złotym piaskiem o konsystencji cukru pudru. W Douz możliwa przejażdżka po pustyni na wielbłądach (dodatkowo płatne ok. 15 EUR/os.) i/lub quadami (fakultatywnie, dodatko platne 20 EUR/pojedyńczy quad, 25 EUR/podwójny quad), odwiedzimy również rezerwat form eolicznych Fatnassa – jest to miejsce występowania ciekawie uformowanych wydm. Przejazd w kierunku Douz przez Chott Jerid – największe słone jezioro w Afryce, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać niesamowite zjawiska miraży. Krótki postój na zdjęcia. Następnie skierujemy się w kierunku Tozeur – miasta-oazy, które urzeka niespotykaną architekturą. Tutejsze domy zdobione są charakterystycznymi mozaikami. Nastęnie udamy się na zwiedzanie bryczką Muzeum Palmy - Eden Palm oraz oazy palmowej. Muzeum położone jest w pięknej oazie palmowej, gdzie zobaczyć można produkty wyrabiane z drzewa palmwego, czeka nas także degustacja daktyli i smakołyków produkowanych na bazie tych owoców (możliwość zakupu). W okolicach Tozeur przesiądziemy się do komfortowych jeepów, którymi udamy się na wyprawę w góry Atlas. Planowany jest rajd po saharyjskich wydmach – Ong Jemel, które posłużyły jako plener takich filmów, jak „Gwiezdne Wojny” czy „Angielski pacjent”. Będziemy podziwiać zachwycające krajobrazy górskich oaz oraz wodospad w Chebice. Kolacja i nocleg w hotelu w Tozeur. (Trasa około 270 km)

Dzień 4
Dzień 4

Unikatowa architektura Tunezji: Tozeur, Kairouan i Sousse

Po śniadaniu czeka nas spacer po starym mieście Tozeur (medinie). W tym pustynnym mieście domy nie są zdobione kamiennymi elementami, lecz artystycznie rozstawionymi cegłami – jedne wystają zza muru, drugie są cofnięte. Podczas spaceru dostrzec można będzie różne zdobienia geometryczne – romby, zygzaki, palmy i sześciokąty. Miasto niewątpliwie urzeka unikatową architekturą. Następnie przejazd do miejscowości Kairouan. Jest to czwarte święte miasto islamu na świecie. Zwiedzimy Wielki Meczet, którego dach wspiera się na 414 filarach. Zobaczymy również mauzoleum Sidi Saheb, słynące z barwnych mozaik i ażurowej sztukaterii oraz baseny Aghlabidów z IX w., w których dawno temu gromadzono wodę dla całego miasta. Następnie przejazd do Sousse (Susa), trzeciego co do wielkości miasta Tunezji, nazywanego często „Perłą Sehelu”. Zwiedzimy historyczną Medinę wpisaną na listę UNESCO. Kolacja i nocleg w okolicach Sousse. (Trasa ok. 370 km)

Dzień 5
Dzień 5

Tunis i Kartagina: kontrast kultur i czasów

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Tunisu - stolicy Tunezji, gdzie kultura arabska przeplata się z wpływami fenickimi, andaluzyjskimi i francuskimi. W programie wycieczki będzie wizyta w Muzeum Bardo, słynącego z największej na świecie kolekcji mozaik i rzeżb rzymskich pochodzących z terenów całej Afryki Płn., jak również zbiory z czasów punickich. Następnie czeka Państwa spacer główną Aleją Habiba Bourgiby, gdzie można podziwiać przepiękną architekturę francuską; dotrzemy aż do murów XIII-wiecznej arabskiej mediny pełnej orientalnych bazarów. Tutaj przewidujemy chwilę wspólnego czasu na spacer wąskimi uliczkami targu (suku), będący świetną okazją do podziwiania wyrobów rzemiosła artystycznego oraz zakupu pamiątek. Będąc w stolicy nie może zabraknąć wizyty w historycznej Kartaginie, gdzie czeka Państwa wizyta w Parku Archeologicznym z tofetem punickimi i rozległym, dobrze zachowanym kompleksem Term Antoniusza Piusa z II w n.e. W programie także wjazd na wzgórza Byrsa w Kartaginie, gdzie zobaczymy malowniczą gotycką Katedrę św. Ludwika (z zewnątrz). Stamtąd rozpościera się piękna panorama na całą stolicę. Kolejnym wyjątkowo przyjemnym punktem programu będzie spacer po urokliwym andaluzyjskim miasteczku artystów - Sidi Bou Said. Biało-niebieska architektura tego miejsca, zapierający dech w piersiach widok na port jachtowy i zatokę do złudzenia przypomina architekturą greckiej Santorini. Kolacja i nocleg w okolicach Sousse/Monastiru. UWAGA! Piloci w trakcie wycieczki organizują dla chętnych lunch z z rybą w LA Goulette

Dzień 6
Dzień 6

Tunezyjska podróż w czasie: Monastir i El Jem

Ten dzień po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzaniem Monastiru – miasta pierwszego prezydenta Niepodleglej Tunezji, Habiba Bourgiby. Odwiedzimy Mauzoleum tegoż prezydenta, jak również Ribat, czyli klasztor muzułmański. Budynki wchodzące w skład tego wielkiego kompleksu sięgają czasów średniowiecza. Znajdują się tu wieże strażnicze, cele mnichów, magazyny, bramy, dziedzińce, sale modlitewne. Kręcone tu były liczne filmy, m. in. „Jezus z Nazaretu” oraz „Żywot Briana”. Następnie przejazd w kierunku El Jem. Miasto to, wraz ze swoim amfiteatrem, jest perłą wśród tunezyjskich zabytków, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trzecie co do wielkości koloseum na świecie jest zarazem najlepiej zachowanym. Herrington wybrał to miejsce na plan filmu „Gladiator” nie bez powodu.W El Jem zwiedzimy również Muzeum Archeologiczne z bogatym zbiorem mozaik rzymskich. Następnie przejazd na kolację i nocleg na Djerbie. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 7
Dzień 7

Djerba: skrzyżowanie kultur na tunezyjskiej wyspie

Po wczesnym śniadaniu transfer na bajeczną wyspę Djerba – pełną pięknych plaż, gajów oliwnych i palmowych oraz kolorowych targów. Według legendy to właśnie tutaj dotarł Odyseusz, wracając z Troi, a wpływy arabskie oraz żydowskie łączą się i przeplatają w tutejszej kulturze i architekturze. Wyspa Djerba słynie nie tylko z piaszczystych plaż, lecz także z przepięknej ceramiki i oryginalnej architektury. Podczas wycieczki zapoznamy się z dziedzictwem kulturowym tego regionu Tunezji, tworzonej przez Berberów, Żydów, Turków, Włochów i Hiszpanów. Zwiedzanie zaczniemy od Guellala, miasteczka słynącego z rzemiosła garncarskiego. Mieszkańcy wyrabiali tutaj ceramikę w tradycyjny sposób od wieków. W manufakturze ceramiki w Guellala odbędzie się prezentacja produkcji garnków i innych przedmiotów użytkowych. Odwiedzimy również Muzeum Tradycji i Kultury Djerby, żeby zobaczyć, jak przez stulecia żyła ludność tej wyspy. W miejscowości Erriadh odwiedzimy najważniejszą synagogę w Afryce, El Ghriba. Znajduje się tutaj najstarsza tora na świecie. Co roku w maju przybywają tu licznie Żydzi z całego świata, aby uczcić radosne, wiosenne święto Lag ba-Omer i wspominać zesłanie manny z nieba oraz koniec epidemii. Odwiedzimy również stolicę wyspy Houmt Souk – tętniące życiem miasto z lokalnym targiem (souk), gdzie podczas godzinnej przerwy będzie można – arabskim zwyczajem – potargować się przed dokonaniem zakupów. Niedaleko portu znajduje się fort Gazy Mustaphy, pochodzący z XIII w. i pamiętający czasy tureckiej rzezi dokonanej na Hiszpanach. Po południu dla chętnych możliwość skorzystania z fakultatywnej wycieczki do Djerba Explore Park (cena ok. 25 EUR/os.). To kompleks, składający się z eleganckiego Muzeum Lalla Hadria, z imponującą kolekcją sztuki z krajów islamu z całego świata, skansen, w którym można zobaczyć typowe gospodarstwo djerbańskie, berberyjskie domy, budynki gospodarcze, magazyny, a także poznać zwyczaje dnia codziennego. Atrakcją parku jest niewątpliwie farma krokodyli nilowych z Madagaskaru. Kolacja i nocleg w hotelu na Djerbie. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 8

Koniec podróży: powrót do Polski lub rozpoczęcie drugiego tygodnia wakacji na Djerbie

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Djerbie - transfer do wybranego hotelu,
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i lot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele.
W okresie ramadanu możliwe modyfikacje programu (głównie związane ze zmianami godzin wstępu do obiektów).

Każdy podróżujący (bez względu na wiek) zobowiązany jest do przedstawienia VOUCHERA HOTELOWEGO (WYSYŁANY NA 6 DNI PRZED NA ADRE MAILOWY KLIENTÓW).

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelach z reguły znajduje się restauracja i bar.

Wyżywienie

Zgodnie z programem - śniadania i obiadokolacje.

Zakwaterowanie

Hotele *** - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Tunezji mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.

Pokoje: 2 - i 3 - osobowe z łazienkami.

Uwaga!Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na Djerbie. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja".

Wizy

COVID-19

Poniższe warunki zostały podane na dzień 02.12.2022 i mogą ulec zmianie.

  1. Zwolnienie wszystkich podróżujących do Tunezji z obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu na obecność Covid-19 (PCR/antygen) lub paszportu szczepionkowego.
  2. Obowiązkowe noszenie maseczek dla każdego, kto wykazuje objawy infekcji.


Poszczególne protokoły sanitarne będą aktualizowane w miarę rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Ponadto każdy podróżujący (bez względu na wiek) zobowiązany jest do przedstawienia poniższych DOKUMENTÓW:
• vocher hotelowy dla osób, które przedłużają imprezę o część wypoczynkową (do pobrania z maila - voucher wysyłany jest na podany w rezerwacji adres mailowy na 6 dni przed wylotem- voucher prosimy wydrukować i zapisać w telefonie przed wylotem z Polski).

Świadczenia

Cena  obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach ***, 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 150 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

UWAGA!

UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 4 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 8 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 12 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 15 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja - wielobarwna mozaika” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.

Inne

Wiza
Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Tunezji trwa od 1.07 do 31.08

Zgodnie z decyzją tunezyjskiego rządu, klimatyzacja w hotelach działa przeważnie w okresie 15/06 - 15/09

Tunezja - wielobarwna mozaika

5.4/6 (344 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Tunezja - wielobarwna mozaika
Bestseller
Galeria (26)
Tunezja - wielobarwna mozaika
Tunezja - wielobarwna mozaika
Tunezja - wielobarwna mozaika
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

NOWOŚĆ! • Tunis • legendarne miasto Kartagina • Kairouan - święte miasto islamu • saharyjskie wydmy • Chott Jerid - wielkie słone jezioro • Djerba • Sousse - medyna • Sidi Bou Said - tunezyjskie Santorini • dla chętnych tydzień pobytu na Djerbie!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena  obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach ***, 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 150 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

UWAGA!

UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 4 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 8 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 12 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 15 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja - wielobarwna mozaika” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.8/6 (23 opinie)
Royal Karthago
Tunezja: Djerba
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (50 opinii)
Vincci Dar Midoun
Tunezja: Djerba
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (48 opinii)
Djerba Castille
Tunezja: Djerba
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (75 opinii)
Djerba Resort
Tunezja: Djerba

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 507
Razem
5 013 zł
Zaliczka 10% 500 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.4
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.6
Transport
5.6
Wyżywienie
5.0
Zakwaterowanie
4.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

BARBARA, OPOLE 15.08.2022

Z Barbarą u Berberów

Kolejna wspaniała wycieczka, na którą zabrało nas Biuro Rainbow! Nazwa wycieczki po Tunezji jest jak najbardziej adekwatna, bo kolory i smaki tego niewielkiego afrykańskiego kraju mogły przyprawić o (bardzo przyjemny) zawrót głowy. Od czerwieni skał Atlasu i złotych piasków Sahary, przez zielone oazy, aż po lazur Morza Śródziemnego i biało-niebieską architekturę urokliwego Sidi Bou Said - widoki zapierały dech w piersiach i budziły szczery zachwyt. Pikantna harissa wzbudzała pragnienie, które najlepiej gasił świeży sok z pomarańczy, a słodkie daktyle dodawały energii do dalszego zwiedzania, bo program wycieczki był naprawdę bogaty i zróżnicowany. Antyczne ruiny w Kartaginie i El Jem, zabytki kultury islamu w Kairouan, emocjonujący przejazd jeepami przez pustynię, odrobina odpoczynku w nadmorskim Sousse (polecam skorzystanie z hotelowego hammamu - wspaniały relaks ciała i duszy, w sam raz, żeby odzyskać siły na kolejne dni wycieczki) i prawdziwie kosmiczne widoki pośród scenografii z Gwiezdnych Wojen w Tataouine. Wycieczka idealna zarówno dla początkujących podróżników, jak i zaawansowanych globtroterów - w przypadku naszego wyjazdu dodatkowym atutem była punktualna i sympatyczna grupa, która już podczas pierwszej kolacji mocno się ze sobą zżyła. Na pewno jest to też zasługa pilota Mohammeda, który miał do przekazania mnóstwo ciekawych historii zarówno o przeszłości Tunezji, jak i jej współczesności. Na pochwałę zasługuje też przesympatyczny i bardzo profesjonalny kierowca Munir. Bardzo się cieszę, że po 3 latach mogłam wrócić do Afryki - ulubionej destynacji mojej Mamy, Barbary, którą w tym roku zabrałam w odwiedziny do tunezyjskich Berberów.

6.0/6

Ziemek wraz z żoną 09.08.2023

Wielobarwna mozaika - Tunezja

Świetna objazdówka. Bardzo profesjonalnie poprowadzona przez pilota Abdula. Pozdrawiam. Zobaczyliśmy wiele ciekawych i klimatycznych miejsc. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek. Poznaliśmy trochę kultury tego ciekawego kraju. Był to już drugi nasz pobyt w Tunezji. Jednak sześć lat temu byliśmy tylko na wylegiwaniu się na plaży. Wszystkim polecam tą objazdówkę. Naprawdę warto.
Pokaż więcej opinii (342)

Tunezja - Filmowy świat Rainbow

Tunezja - Filmowy Świat Rainbow - Wyjazd do Tunezji? Tylko z Rainbow

Tunezja - Filmowy Świat Rainbow - Wyjazd do Tunezji? Tylko z Rainbow

Tunezja - Tunezyjska Pustynia

Tunezja - Tunezyjska Pustynia

Tunezja - Tunis, Kartagina, Sidi Bou Said

Tunezja - Tunis, Kartagina, Sidi Bou Said

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem