Wielki Meczet, Kairouan

Wyroby ceramiczne, Houmt Souk

Matmata

Synagoga sefardyjska Al-Ghariba

Kartagina

Mauzoleum Habiba Burgudy, Monastir

Sidi Bou Said

Kartagina

Sousse

Tunis

Słone jezioro Chott Jerid

Mauzoleum Sidi Saheb, Kairouan

Ong Jemel

Tunezja - Gorąca Jak Samum

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
4.7 /6 ( 41 opinii )
Wycieczka samolotem
Tunis • legendarne miasto Kartagina • Kairouan - święte miasto islamu • saharyjskie wydmy • Chott Jerid - wielkie słone jezioro • Djerba • Sousse - medyna • dla chętnych tydzień pobytu w Tunezji

Terminy i ceny wycieczki 25

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie do Tunezji (Enfidha) transfer do hotelu w okolicach Sousse lub Hammamet, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Zwiedzanie rozpoczniemy od miasta Zaghouan, gdzie odwiedzimy ruiny starożytnej Świątyni Wody czyli Nimfeum- będącej w przeszłości początkiem jednego z najdłuższych akweduktów rzymskich doprowadzajacych niegdyś wodę do Kartaginy. Budowa tego gigantycznego obiektu zajęła aż 40 lat! Następny punkt programu to Dougga - stanowisko archeologiczne w północnej Tunezji, w 1997 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto Dougga (inaczej Thugga) przenosi każdego kto się tam znajdzie w czasy starożytne. Znajduje się tam jedno z większych stanowisk archeologicznych (około 65 hektarów) w północnej Tunezji. Główną atrakcją miasta jest doskonale zachowany amfiteatr z II wieku n.e, który mógł pomieścić 4000 widzów, a także Kapitol poświęcony czci Jowisza, Junony i Minewry. Kolejnym miejscem będzie Tabarka - wygląd miasta odzwierciedla historyczną różnorodność wpływów innych kultur. Widoczne są tutaj elementy cywilizacji fenickiej, rzymskiej, arabskiej i tureckiej.  Miasteczko ma niezwykle malownicze położenie u stóp gór Kroumirie. Ich wzgórza gęsto porastają dęby korkowe, mimozy oraz sosny. Za czasów panowania rzymskiego Tabarka była jednym z najważniejszych portów, do którego docierały przede wszystkim statki z ładunkiem zboża z Beja oraz marmuru z Simitthu. Za atrakcję turystyczną można także uznać znajdujące się na zachód od zatoki formacje skalne w kolorze ochry, nazywane Les Aiguilles (Igły). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Tabarki. (Trasa ok. 300 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Tunezji mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.
Pokoje: 2 - i 3 - osobowe z łazienkami. Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Tunezji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja".
Do dyspozycji gości
W hotelach z reguły znajduje się restauracja i bar.
Wyżywienie
Zgodnie z programem - śniadania i obiadokolacje.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach ***, 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 105 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych. UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości od 1 do 3 TND/osoba/dzień. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu. Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja Gorąca jak samum” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej. Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/tunezja-goraca-jak-samum/zakwaterowanie-tue
WizaKażdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Tunezji trwa od 1.07.2019 do 31.08.2019.

Dodaj opinię

4.7

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Tunezji! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon