Plan wycieczki

Dzień 1

Przybycie na Djerbę i zakwaterowanie w hotelu

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot na Djerbę, następnie transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Pustynna przygoda: od Tunezji do Algierii

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku granicy tunezyjsko-algierskiej przez Tozeur. Dojazd do El Oued, zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek. Następnie grupa wybierze się jeepami na wycieczkę po najwyższych wydmach, aby podziwiać zachód słońca na pustyni. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (trasa ok.469 km).

Dzień 3
Dzień 3

El Oued i tajemnice algierskiej pustyni

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie El Oued. Podczas zwiedzania zobaczymy Muzeum Miejskie, które odzwierciedla dziedzictwo kulturowe i sposób życia mieszkańców regionu Oued Souf. Po zwiedzaniu odwiedzimy stary, śławny suk, gdzie będzie czas na zakupy. Następnie odwiedzimy Zaouia Tijanyya, są to budynki sakralne zlokalizowane w Algierii ku czci pamięci świętych patronów i poświęcone edukacji koranicznej i religijnej. Po zwiedzaniu przerwa na lunch. Następnie niezapomniana wyprawa w głąb pustyni (wyjazd w głęboką pustynię pojazdami 4x4 na dystansie około 50 km), podczas której czeka Nas między innymi: wizyta w wiosce archeologicznej i oazie palmowej Ghout (ogród palmowy), wejście do obozu pustynnego (powitanie daktylami, herbatą i tradycyjnymi słodyczami), do wyboru jazda: na quadach (ATV), na wielbłądach, jazda konna. Zakończenie wycieczki niezapomnianym zachodem słońca. Lokalna, tradycyjna kolacja a następnie powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4
Dzień 4

Przez berberyjskie wioski do antycznego Timgadu

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku balkonów Rhoufi, bajecznego kanionu rzecznego, do którego można się dostać po wydrążonych w skale schodach. Będziemy zwiedzać ruiny malowniczo położonej wioski berberyjskiej, zamieszkałej niegdyś przez prymitywny lud Troglodytów, które znajdują się na dnie kanionu. Następnie przejazd w kierunku starożytnego miasta Timgad, gdzie znajduje się kompleks ruin wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Spacer po rozległych ruinach miasta z bardzo dobrze zachowanymi pozostałościami po amfiteatrze, bazarze, łaźniach, kolumnami, domostwami, a nawet główną ulicą ze śladami kół. Przejazd do Batny, zakwaterowanie, kolacja i nocleg (trasa ok. 339 km).

Dzień 5
Dzień 5

Konstantyna: forteca i malownicze klify

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Konstantyny, miasta-fortecy ulokowanego nad skalnymi przepaściami rzecznego przełomu, do którego dostać się można tylko jednym z pięciu mostów. Będzie okazja do spojrzenia w dół przepaści, przejścia mostami i podziwiania spektakularnych widoków tego miasta. Zwiedzanie meczetu Emir Abdelkader, który może pomieścić 20.000 wiernych muzułmanów w Sali Modlitw. Zobaczymy również malowniczy pałac Ahmeda Beja, byłą rezydencję lokalnego władcy oraz Pomnik Zwycięstwa w I wojnie światowej. W Konstantynie czas wolny. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg (trasa ok. 114 km).

Dzień 6
Dzień 6

Przekraczając granice: z Algierii do Tunezji

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd i zwiedzanie Tebessy, miasta zamieszkałego przez Berberów, położonego w północno-wschodniej części kraju. Zobaczymy m.in. Świątynie Minerwy z I w. n.e., ruiny bazyliki chrześcijańskiej. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy i lunch. Następnie przejazd w kierunku granicy tunezyjsko-algierskiej, a po jej przekroczeniu przejazd w kierunku Gafsa, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg (trasa ok. 352 km).

Dzień 7
Dzień 7

Podróż i relaks na Djerbie

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Djerby. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek. Kolacja, nocleg (trasa ok. 263 km).

Dzień 8

Koniec podróży: powrót do domu

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko.
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Tunezji (na Djerbie) - transfer do wybranego hotelu,
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i lot do Polski.

Uwagi do programu

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele.
W okresie ramadanu możliwe modyfikacje programu (głównie związane ze zmianami godzin wstępu do obiektów). W Algierii grupy turystyczne są eskortowane przez konwoje policyjne i wojskowe, które często ułatwiają organizację przejazdu. W czasie wolnym zakupy i zwiedzanie możliwe tylko w małych grupach. W godzinach wieczornych brak możliwości indywidualnego zwiedzania i robienia zakupów.
 

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelach z reguły znajduje się restauracja, bar.

Wyżywienie

Zgodnie z programem: śniadania i obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne).

Zakwaterowanie

Hotele kat. *** (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Algierii mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.

Pokoje: 2- i 3 - osobowe z łazienkami i klimatyzacją.

Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Tunezji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja".

Wizy

Wiza
- Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6 miesięcy.
- W celu uzyskania wizy należy najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem imprezy przesłać następujące dokumenty:
* paszport (ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy),
* wypełniony wniosek wizowy (Formularz dostępny po kliknięciu w link http://www.algerianembassy.pl/visaformulairepl.html lub w zakładce Algieria w
systemie travella)
* aktualne zdjęcie paszportowe( 3,5x4,5 NA WPROST, NA JASNYM TLE, BEZ OKULARÓW)

Najpóźniej na 21 dni kalendarzowych, do godziny 9:00 należy WYSŁAĆ paszport oraz
uzupełniony i podpisany wniosek wizowy (wraz z fotografią) na adres Oddziału w Centrum
Handlowym M1 w Markach.

Biuro Podróży Rainbow M1 (do Działu Wiz – „Algieria”)
Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1
05-270 Marki

Nie ma możliwości osobistego dostarczania dokumentów - konieczna jest wysyłka.

Prosimy o terminowość w wysyłce. W przypadku braku dotrzymania powyższych terminów
Klienci będą zobowiązani do uzyskania wizy we własnym zakresie, a Rainbow Tours S.A. nie
będzie ponosił odpowiedzialności za ewentualne problemy z jej uzyskaniem.

Uwaga: Klienci posługujący się paszportami innymi niż polskie, zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych w ofercie dotyczą obywateli polskich.
Informujemy, że dane personalne w rezerwacji i w paszporcie muszą być jednakowe. Prosimy o zwrócenie uwagi na podwójne imiona oraz nazwiska w dokumentach!

Ponadto każdy podróżujący (bez względu na wiek) zobowiązany jest do przedstawienia poniższych DOKUMENTÓW:
• vocher hotelowy dla osób, które przedłużają imprezę o część wypoczynkową- do pobrania z maila - voucher wysyłany jest na podany w rezerwacji adres mailowy na 6 dni przed wylotem- voucher prosimy wydrukować (KONIECZNOŚC OKAZANIA VOUCHERA W FORMIE PAPIEROWEJ!) wylotem z Polski.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji i Algierii, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** (lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łączny koszt to ok. 120 EUR/os, płatne pilotowi) oraz wizy algierskiej, pośrednictwa wizowego, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 4 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 8 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 12 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 15 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Inne

Cło
- Nie ma specjalnych restrykcji celnych.
- Należy wystrzegać się wwożenia większych ilości alkoholu i papierosów, ponieważ wiąże się to z ryzykiem konfiskaty przez służby celne.
- Nie należy wywozić dzieł uznanych za dziedzictwo narodowe, koralowców i róż pustyni.

Klienci posługujący się innymi paszportami, niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Sezonowość

Zgodnie z decyzją tunezyjskiego rządu, klimatyzacja w hotelach działa przeważnie w okresie 15/06 - 15/09

Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
Tunezja i Algieria - W sercu Sahary
1 / 15

Tunezja i Algieria - W sercu Sahary

Za osobę4 729
Razem
9 459 zł
Zaliczka 10% 940 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji i Algierii, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** (lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łączny koszt to ok. 120 EUR/os, płatne pilotowi) oraz wizy algierskiej, pośrednictwa wizowego, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 4 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 8 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 12 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 15 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Atuty oferty

• El Oued - dziedzictwo kulturowe mieszkańców regionu Oued Souf • balkony Rhoufi • osady wtopione w skały • Konstantyna - miasto klifów i mostów • idealne miasto rzymskie - Tebessa• niezwykłe zachody słońca na pustyni!• dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Tunezji!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (61 opinii)
Djerba Castille
Tunezja: Djerba
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (84 opinie)
Djerba Aqua Resort
Tunezja: Djerba
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (118 opinii)
Djerba Resort
Tunezja: Djerba
Zdjęcie Hotelu
5.2/6 (297 opinii)
Palm Azur
Tunezja: Djerba

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem