Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Algieria wakacje

Algieria

Algieria

Algieria – wakacje z orientalną nutą


Egzotyczne wczasy – Algieria i jej starożytne oblicze

Algieria jest drugim pod względem powierzchni krajem w Afryce, położonym między Morzem Śródziemnym a… Saharą. Jeżeli chcesz odpocząć od gwarnych i często obleganych miejsc na świecie, to będzie doskonałe miejsce na wakacje. Algieria na „pierwszy rzut oka” to przede wszystkim stolica, Algier – jednak to dopiero mała zapowiedź tego, co zobaczysz w tym egzotycznym kraju! W mieście odczujesz nieco śródziemnomorski klimat – białe kamienice, błękitne okiennice i zielone ogrody wprowadzą Cię w niemal wyspiarki świat. Budynki te na tle niebieskiego morza sprawiły, że stolicę nazywa się „Białym Miastem”. Po filiżance pysznej arabskiej kawy w jednej z tutejszych, przytulnych knajpek, możesz wrócić do zwiedzania stolicy. Na pewno szybko zauważysz, jak wpływy francuskie mieszają się z tu z wszechobecnym orientem. Jedno z największych państw świata oczaruje Cię jednak nie tylko swoją zjawiskową przyrodą i czarem, ale też… piaskiem pustyni.

Pustynne wakacje – Algieria i tajemnice Sahary

Będąc w Algierii po prostu nie możesz zobaczyć pustyni – Sahara to must see w trakcie wypadu na wakacje! Algieria to bowiem nie tylko morze, ale właśnie zapierające dech w piersiach pustynne krajobrazy. Musisz na własne oczy zobaczyć oazy zagubione wśród wydm oraz pustynne osady zwane ksarami. Udaj się do doliny M’Zab, będącej na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na pewno  spotkasz tu Berberów – rdzenną ludność, która żyje w tych rejonach od setek lat. Ich budowle wznoszone są z gliny i kamienia! Doszukać się możesz tu prehistorycznych ryt, które przedstawiają dzikie zwierzęta, konie i wielbłądy. Odzwierciedlają one zmiany otoczenia, jakie zaszły w tych miejscach na przestrzeni wieków – od sawanny aż po… pustynię. Rozsypujące się pagórki, monumentalne skały i potężne wydmy nadające pustyni niemal magicznego wymiaru sprawią, że na długo zapamiętasz jej widok.

Algiera – wczasy nie tylko w… piasku

Pustynia jest piękna, jednak spędzając tam sporo czasu na pewno zatęsknisz za zielenią! Wybierz się wówczas na północ Algierii, by poznać tutejszą historię starożytną. To wyjątkowe miejsce na mapie świata, które pozwoli Ci spędzić niezapomniane wakacje. Algieria to państwo, gdzie na północy znajdują się m.in. rzymskie ruiny! Najciekawsze zobaczysz w Djémila i Timgad – oprócz imponującego łuku triumfalnego i amfiteatru możesz tu znaleźć również antyczne… toalety. Udaj się do miejscowości Konstantyna – miasta wyrosłego nad kanionem, które „spięte” jest mostami. Jeden z nich znajduje się nad rzeką, na wysokości… 175 metrów! Czy odważysz się tamtędy przejechać? Jeżeli nie to zawsze będzie powód, dla którego możesz tu wrócić. Inszaallah (jeśli Bóg pozwoli) – jak to mówią Algierczycy!

Najlepsze artykuły o Algierii:

Algieria: co warto wiedzieć przed podróżą?

Algieria: co warto wiedzieć przed podróżą?

Algieria zachwyciła już nie jednego podróżnika. Eugene Delacroix był nią totalnie oczarowany, a pisarz Henri de Montherlant porównał ją nawet do raju na ziemi. Czym Algieria zasłużyła sobie na te wszystkie pochwały? Dowiesz się tego z bloga Rainbow!

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem