Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot na Djerbę, następnie transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu czeka nas przejazd groblą rzymską w kierunku Medenine, gdzie poznamy tradycyjną berberyjską zabudowę tzw. ghorfas, które były w przeszłości używane do przechowywania zboża, a które posłużyły jako niewolnicze kwatery w filmie "Gwiezdne wojny". Kolejnym punktem programy będzie Tataouine - miasto słynące z okolicznych ksarów, gdzie w opuszczonych osiedlach znajdują się malownicze spichlerze z XV i XVI wieku. Sławę temu miejscu przyniósł film "Gwiezdne wojny" George’a Lucasa, gdzie samo miasto użyczyło swojej nazwy pustynnej planecie Tatooine. W tym dniu odwiedzimy również osadę Chenini. Jest to wioska wtopiona w zbocze pustynnej góry z wykutymi w skale domami oraz pozostalość po Berberach, którzy niegdyś, przed napadem arabskich plemion, szukali schronienia w górach. Następnie przejedziemy do Ksar Ghilane – to palmowa oaza  polożonej prawie 100 km w głąb Sahary (Wielki Erg Wschodni). Wśród wydm znajdują się ruiny fortu z czasów rzymskich (dojazd możliwy tylko quadami w głąb pustyni). Kasr Ghilan była również bazą Legii Cudzoziemskiej. W oazie możliwa kąpiel w małym basenie z naturalnymi wodami termalnymi. Kolacja i nocleg w klimatyzowanym namiocie na pustyni. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie regionu Matmata, gdzie będziemy zwiedzać znajdującą się na wzgórzach, wciąż zamieszkałą, wioskę berberyjską oraz wydrążone w skałach domostwa troglodytów - prymitywnych plemion zamieszkujących jaskinie w przeszłości. Matmata słynie też z pięknych, księżycowych krajobrazów, gdzie kręcone były sceny do filmu "Gwiezdne Wojny" czy „ W pustyni i w puszczy”. Następnie przejazd do Douz, gdzie możemy podziwiać piaszczysty kawalek Ergu Wschodniego. Dla chętnych możliwa przejażdżka na wielbłądach (fakultatywnie, dodatkowo płatna ok.15 EUR/os).  lub quadach ( płatne dodatkowo ok. 20 EUR pojedyńczy, 25 EUR /podwójny). Nieopodal Douz odwiedzimy  również rezerwat form eolicznych Fatnassa - jest to  miejsce występowania bardzo ciekawie uformowanych wydm piaskowych. Następnie przejazd do Tozeur przez Chott Jerid – największe słone jezioro w Afryce, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać niesamowite zjawiska miraży. Krótki postój na zdjęcia. Kolacja i nocleg w Tozeur. (Trasa ok. 230 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu czeka nas wyprawa. Na początku przesiądziemy się do samochodów terenowych i wyruszymy w rejon pięknych oaz górskich. Czeka nas jazda malowniczą trasą rajdu Paryż-Dakar, aż do miasteczka Ong Jemel znanym z "Gwiezdnych Wojen". Będziemy podziwiać zachwycające krajobrazy górskich oaz oraz wodospad w Chebice. W tym dniu odwiedzimy również tradycyjny targ miejski (souk) w Tozeur - będzie to okazja do zakupu lokalnego rzemiosła czy aromatycznych przypraw. W programie rownieź zwiedzanie oazy pustynnej Muzeum Palmy - Eden Palm w Tozeur jak rownież przejazd bryczką do oazy palmowej.  Kolacja i nocleg w hotelu w Gabes lub na Djerbie. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 5

Dzień 5

Zwiedzanie bajecznej wyspy Djerba - pełnej pięknych plaż, gajów oliwnych i palmowych oraz kolorowych targów. Według legendy właśnie tutaj dotarł Odyseusz wracając z Troi, a wpływy arabskie i żydowskie łączą się i przeplatają w tutejszej kulturze i architekturze. Wyspa Djerba słynie nie tylko z piaszczystych plaż, ale i z  przepięknej ceramiki i oryginalnej architektury. Podczas wycieczki zapoznacie się Państwo z dziedzictwem kulturowym tego regionu Tunezji tworzonej przez Berberów, Żydów, Turków, Włochów i Hiszpanów. Zwiedzanie zaczniemy od Guellala, miasteczka słynącego z rzemiosła garncarskiego. Mieszkańcy wyrabiali tutaj ceramikę w tradycyjne sposób od wieków. W manufakturze ceramiki w Guellala odbędzie się prezentacja produkcji garnków i innych przedmiotów użytkowych. Odwiedzimy również Muzeum Tradycji i Kultury Djerby, które pokazuje jak przez stulecia żyła ludność tej wyspy. W miejscowości Erriadh odwiedzimy najważniejszą Synagogę w Afryce, El Ghriba. Znajduje się tutaj najstarsza tora na świecie. Co roku w maju przybywają tu licznie Żydzi z całego świata, aby uczcić radosne, wiosenne święto LA BA OMER i wspominać zesłanie manny z nieba i koniec epidemii. Czeka Nas również wizyta w DJERBAHOOD- dzielnicy artystów gdzie możemy podziwiać murale artystów z całego świata.  Odwiedzimy również stolicę wyspy Houmt Souk - jest to tętniące życiem miasto z  lokalnym targiem (souk), gdzie podczas godzinnej przerwy mogą Państwo arabskim zwyczajem potargować się przed dokonaniem zakupów. Niedaleko portu znajduje się z XIII w. fort Gazy Mustaphy, pamiętający czasy tureckiej rzezi dokonanej na Hiszpanach.Transfer do wybranego hotelu na Djerbie (wyżywienie zgodnie z opisem hotelu).

Dzień 6

Dzień 6

Dzień wolny na plażowanie lub indywidualne zwiedzanie wyspy. Śniadanie i obiadokolacja w hotelu w cenie. Dla chętnych wycieczka fakultatywna - rejs statkiem  na wyspę flamingow i delfinów, cena ok 30 Euro/os.
To relaksujący rejs z portu w Houmt Souk na Ras Rmel , długi i piaszczysty cypel zwany również wyspą flamingów i delfinów.  Co roku w okresie jesienno-zimowym przylatuje tu mnóstwo różowych flamingów, które brodzą  w płytkiej lagunie. Od czasu do czasu pojawiają się też delfiny zwabiane zamieszkującymi wody zatoki rybami. W trakcie rejsu odbywają się animacje, zabawa i tańce, czekają na Państwa piękne widoki, kąpiel w szmaragdowym morzu i posiłek pod strzechą na plaży.

Dzień 7

Dzień 7

Dzień wolny na plażowanie lub indywidualne zwiedzanie wyspy. Śniadanie i obiadokolacja w hotelu w cenie. Dla chętnych wycieczka fakultatywna - Farma krokodyli, 
cena ok. 25 Euro/os. Spędzając urlop na Djerbie koniecznie trzeba wybrać się do Djerba Explore Park. To kompleks składający się z eleganckiego Muzeum Lalla Hadria, z imponującą kolekcją  sztuki z krajów islamu z całego świata, skansen, w którym można zobaczyć typowe gospodarstwo djerbańskie/ berberyjskie domy, budynki gospodarcze, magazyny, a także poznać zwyczaje dnia codziennego. Atrakcją parku jest niewątpliwie farma krokodyli nilowych z Madagaskaru.

Dzień 8

Po śniadaniu:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Djerbie - zostają w wybranym przez siebie hotelu.
- Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i lot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele.
W okresie ramadanu możliwe modyfikacje programu (głównie związane ze zmianami godzin wstępu do obiektów).

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelach z reguły znajduje się restauracja i bar.

Wyżywienie

Zgodnie z programem - śniadania i obiadokolacje.

Zakwaterowanie

Hotele *** - (3 rozpoczęte doby hotelowe + 1 nocleg w klimatyzowanych namiocie na pustyni) oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu na Djerbie. Hotele w Tunezji mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.

Pokoje: 2 - i 3 - osobowe z łazienkami.

Uwaga!Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na Djerbie. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja".

Wizy

COVID-19

Poniższe warunki zostały podane na dzień 02.12.2022 i mogą ulec zmianie.

  1. Zwolnienie wszystkich podróżujących do Tunezji z obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu na obecność Covid-19 (PCR/antygen) lub paszportu szczepionkowego.
  2. Obowiązkowe noszenie maseczek dla każdego, kto wykazuje objawy infekcji.


Poszczególne protokoły sanitarne będą aktualizowane w miarę rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Ponadto każdy podróżujący (bez względu na wiek) zobowiązany jest do przedstawienia poniższych DOKUMENTÓW:
• vocher hotelowy (do pobrania z maila - voucher wysyłany jest na podany w rezerwacji adres mailowy na 6 dni przed wylotem- voucher prosimy wydrukować i zapisać w telefonie przed wylotem z Polski).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelach *** i 1 nocleg w namiocie na pustyni,4 śniadania i 4 obiady zamienne z obiadokolacjami oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu na Djerbie (na opcji all inclusive); opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena  nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 110 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

UWAGA!Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 4 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 8 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 12 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 15 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

 

Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja - wielobarwna mozaika” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.

Inne

Wiza
Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Tunezji trwa od 1.07 do 31.08

Tunezja - ognisty oddech pustyni

5.5/6 (4 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Tunezja - ognisty oddech pustyni
Last Minute!
Galeria (8)
Tunezja - ognisty oddech pustyni
Tunezja - ognisty oddech pustyni
Tunezja - ognisty oddech pustyni
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

NOWOŚĆ! • dla chętnych tydzień pobytu na Djerbie! • malownicze krajobrazy południowej Tunezji • Tataouine - miasteczko dla fanów "Gwiezdnych Wojen"! • wrota Sahary • tradycyjne ksary, pustynne oazy i piaszczyste wydmy • zwiedzanie Djerby - rajskiej wyspy • 2 wolne dni na Djerbie - czas na relaks! • Chott Jerid - wielkie słone jezioro
Długość lotu

3 godz. 15 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelach *** i 1 nocleg w namiocie na pustyni,4 śniadania i 4 obiady zamienne z obiadokolacjami oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu na Djerbie (na opcji all inclusive); opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena  nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 110 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

UWAGA!Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 4 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 8 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 12 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 15 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

 

Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja - wielobarwna mozaika” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (44 opinie)
Djerba Castille
Tunezja: Djerba
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (70 opinii)
Djerba Resort (ex. Vincci Djerba Resort)
Tunezja: Djerba
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (62 opinie)
Djerba Aqua Resort (ex. Sun Connect Aqua Resort)
Tunezja: Djerba

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Djerba Castille
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.5
Pilot
5.8
Program wycieczki
5.6
Transport
4.8
Wyżywienie
4.5
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Alicja Kurylo 22.11.2023

Przewodnik

Justyna przewodniczka nasza tez rezydentka to wulkan wiadomosci Ciekawie rzeczowo ! Osoba wspaniala ! Pod kazdym wzgledem zaspokoila wszyskich najbardziej wymagajacych! Wszystko rzetelnie bardzo ciekawie opoeiedziala Odpowiednia odoba na odpowiednim stanowisku Tak wspanialego przewodnika jeszcze nie spotkalam Dziekujemy hotelPalm Azur Djerba

6.0/6

Agnieszka z Poznania z córką 04.01.2023

Klejnot Afryki

To był wyjazd nieplanowany. Tunezja nie znajdowała się na mojej liście wymarzonych wojaży. Ten kraj kojarzył mi się wyłącznie z leniwym bytowaniem na plaży. Skusiła mnie cena. I cieszę się, że przemówiła do mojej poznańskiej natury!  Podróżuję dużo, a ten kraj mnie naprawdę zauroczył. Dzięki bogatemu programowi odsłaniającemu w każdym dniu nowe oblicze Tunezji. Co mnie urzekło? Urokliwe biało-niebieskie miasteczka przypominające Santorini, targowiska jak z bajki o Aladynie, szalony rajd dżipami po pustyni z niesamowitymi formacjami, bujne oazy z palmami, dostojne meczety, rzymskie zabytki. No i oczywiście plany filmowe Gwiezdnych Wojen – niesamowite przeżycie. Ten wyjazd to również gratka dla miłośników egzotyki i etnicznych ciekawostek. Po raz pierwszy w życiu widziałam „jaskiniowców”. Dużym plusem jest też ciekawa kuchnia, przemili ludzie i śmiesznie niskie ceny na miejscu. Przepyszny „street-food” można kupić za równowartość 5 PLN. Przywiozłam też modne dodatki wnętrzarskie z rattanu i kosmetyki. Na ulicach czułam się bezpiecznie. Wielkie brawa dla naszego pilota Mahometa. Był jak nasz tata. I ciekawie przedstawiał kraj. Hotele były jak na objazd naprawdę dobre, a jedzenie obfite – super, że przeważały bufety. Jednym słowem: polecam.
Pokaż więcej opinii (2)

Tunezja - Filmowy świat Rainbow

Tunezja - Filmowy Świat Rainbow - Wyjazd do Tunezji? Tylko z Rainbow

Tunezja - Filmowy Świat Rainbow - Wyjazd do Tunezji? Tylko z Rainbow

Tunezja - Tunezyjska Pustynia

Tunezja - Tunezyjska Pustynia

Tunezja - Tunis, Kartagina, Sidi Bou Said

Tunezja - Tunis, Kartagina, Sidi Bou Said

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem