Plan wycieczki

Dzień 1
Dzień 1

Przylot na Djerbę i zakwaterowanie w hotelu

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot na Djerbę, następnie transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Szlakiem "Gwiezdnych wojen" po Tunezji

Po śniadaniu czeka nas przejazd groblą rzymską w kierunku Medenine, gdzie poznamy tradycyjną berberyjską zabudowę tzw. ghorfas, które były w przeszłości używane do przechowywania zboża, a które posłużyły jako niewolnicze kwatery w filmie "Gwiezdne wojny". Kolejnym punktem programy będzie Tataouine - miasto słynące z okolicznych ksarów, gdzie w opuszczonych osiedlach znajdują się malownicze spichlerze z XV i XVI wieku. Sławę temu miejscu przyniósł film "Gwiezdne wojny" George’a Lucasa, gdzie samo miasto użyczyło swojej nazwy pustynnej planecie Tatooine. W tym dniu odwiedzimy również osadę Chenini. Jest to wioska wtopiona w zbocze pustynnej góry z wykutymi w skale domami oraz pozostalość po Berberach, którzy niegdyś, przed napadem arabskich plemion, szukali schronienia w górach. Następnie przejedziemy do Ksar Ghilane – to palmowa oaza  polożonej prawie 100 km w głąb Sahary (Wielki Erg Wschodni). Wśród wydm znajdują się ruiny fortu z czasów rzymskich (dojazd możliwy tylko quadami w głąb pustyni). Kasr Ghilan była również bazą Legii Cudzoziemskiej. W oazie możliwa kąpiel w małym basenie z naturalnymi wodami termalnymi. Kolacja i nocleg w klimatyzowanym namiocie na pustyni. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 3
Dzień 3

Odkrywanie berberyjskiego dziedzictwa i krajobrazów Tunezji

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie regionu Matmata, gdzie będziemy zwiedzać znajdującą się na wzgórzach, wciąż zamieszkałą, wioskę berberyjską oraz wydrążone w skałach domostwa troglodytów - prymitywnych plemion zamieszkujących jaskinie w przeszłości. Matmata słynie też z pięknych, księżycowych krajobrazów, gdzie kręcone były sceny do filmu "Gwiezdne Wojny" czy „ W pustyni i w puszczy”. Następnie przejazd do Douz, gdzie możemy podziwiać piaszczysty kawalek Ergu Wschodniego. Dla chętnych możliwa przejażdżka na wielbłądach (fakultatywnie, dodatkowo płatna ok.15 EUR/os).  lub quadach ( płatne dodatkowo ok. 20 EUR pojedyńczy, 25 EUR /podwójny). Nieopodal Douz odwiedzimy  również rezerwat form eolicznych Fatnassa - jest to  miejsce występowania bardzo ciekawie uformowanych wydm piaskowych. Następnie przejazd do Tozeur przez Chott Jerid – największe słone jezioro w Afryce, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać niesamowite zjawiska miraży. Krótki postój na zdjęcia. Kolacja i nocleg w Tozeur. (Trasa ok. 230 km)

Dzień 4
Dzień 4

Odkrywanie egzotyki Tunezji: od rajdu Paryż-Dakar do gwiezdnej Ong Jemel

Po śniadaniu czeka nas wyprawa. Na początku przesiądziemy się do samochodów terenowych i wyruszymy w rejon pięknych oaz górskich. Czeka nas jazda malowniczą trasą rajdu Paryż-Dakar, aż do miasteczka Ong Jemel znanym z "Gwiezdnych Wojen". Będziemy podziwiać zachwycające krajobrazy górskich oaz oraz wodospad w Chebice. W tym dniu odwiedzimy również tradycyjny targ miejski (souk) w Tozeur - będzie to okazja do zakupu lokalnego rzemiosła czy aromatycznych przypraw. W programie rownieź zwiedzanie oazy pustynnej Muzeum Palmy - Eden Palm w Tozeur jak rownież przejazd bryczką do oazy palmowej.  Kolacja i nocleg w hotelu w Gabes lub na Djerbie. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 5
Dzień 5

Kulturowa mozaika Djerby: od garncarstwa do murali

Zwiedzanie bajecznej wyspy Djerba - pełnej pięknych plaż, gajów oliwnych i palmowych oraz kolorowych targów. Według legendy właśnie tutaj dotarł Odyseusz wracając z Troi, a wpływy arabskie i żydowskie łączą się i przeplatają w tutejszej kulturze i architekturze. Wyspa Djerba słynie nie tylko z piaszczystych plaż, ale i z  przepięknej ceramiki i oryginalnej architektury. Podczas wycieczki zapoznacie się Państwo z dziedzictwem kulturowym tego regionu Tunezji tworzonej przez Berberów, Żydów, Turków, Włochów i Hiszpanów. Zwiedzanie zaczniemy od Guellala, miasteczka słynącego z rzemiosła garncarskiego. Mieszkańcy wyrabiali tutaj ceramikę w tradycyjne sposób od wieków. W manufakturze ceramiki w Guellala odbędzie się prezentacja produkcji garnków i innych przedmiotów użytkowych. Odwiedzimy również Muzeum Tradycji i Kultury Djerby, które pokazuje jak przez stulecia żyła ludność tej wyspy. W miejscowości Erriadh odwiedzimy najważniejszą Synagogę w Afryce, El Ghriba. Znajduje się tutaj najstarsza tora na świecie. Co roku w maju przybywają tu licznie Żydzi z całego świata, aby uczcić radosne, wiosenne święto LA BA OMER i wspominać zesłanie manny z nieba i koniec epidemii. Czeka Nas również wizyta w DJERBAHOOD- dzielnicy artystów gdzie możemy podziwiać murale artystów z całego świata.  Odwiedzimy również stolicę wyspy Houmt Souk - jest to tętniące życiem miasto z  lokalnym targiem (souk), gdzie podczas godzinnej przerwy mogą Państwo arabskim zwyczajem potargować się przed dokonaniem zakupów. Niedaleko portu znajduje się z XIII w. fort Gazy Mustaphy, pamiętający czasy tureckiej rzezi dokonanej na Hiszpanach.Transfer do wybranego hotelu na Djerbie (wyżywienie zgodnie z opisem hotelu).

Dzień 6
Dzień 6

Relaks na plaży i odkrywanie życia morskiego Dżerby

Dzień wolny na plażowanie lub indywidualne zwiedzanie wyspy. Śniadanie i obiadokolacja w hotelu w cenie. Dla chętnych wycieczka fakultatywna - rejs statkiem  na wyspę flamingow i delfinów, cena ok 30 Euro/os.
To relaksujący rejs z portu w Houmt Souk na Ras Rmel , długi i piaszczysty cypel zwany również wyspą flamingów i delfinów.  Co roku w okresie jesienno-zimowym przylatuje tu mnóstwo różowych flamingów, które brodzą  w płytkiej lagunie. Od czasu do czasu pojawiają się też delfiny zwabiane zamieszkującymi wody zatoki rybami. W trakcie rejsu odbywają się animacje, zabawa i tańce, czekają na Państwa piękne widoki, kąpiel w szmaragdowym morzu i posiłek pod strzechą na plaży.

Dzień 7
Dzień 7

Relaks w Djerba: między plażą a farmą krokodyli

Dzień wolny na plażowanie lub indywidualne zwiedzanie wyspy. Śniadanie i obiadokolacja w hotelu w cenie. Dla chętnych wycieczka fakultatywna - Farma krokodyli, 
cena ok. 25 Euro/os. Spędzając urlop na Djerbie koniecznie trzeba wybrać się do Djerba Explore Park. To kompleks składający się z eleganckiego Muzeum Lalla Hadria, z imponującą kolekcją  sztuki z krajów islamu z całego świata, skansen, w którym można zobaczyć typowe gospodarstwo djerbańskie/ berberyjskie domy, budynki gospodarcze, magazyny, a także poznać zwyczaje dnia codziennego. Atrakcją parku jest niewątpliwie farma krokodyli nilowych z Madagaskaru.

Dzień 8

Koniec podróży: powrót do Polski lub przedłużony pobyt na Djerbie

Po śniadaniu:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Djerbie - zostają w wybranym przez siebie hotelu.
- Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i lot do Polski.

Uwagi do programu

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele.
W okresie ramadanu możliwe modyfikacje programu (głównie związane ze zmianami godzin wstępu do obiektów).

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelach z reguły znajduje się restauracja i bar.

Wyżywienie

Zgodnie z programem - śniadania i obiadokolacje.

Zakwaterowanie

Hotele *** - (3 rozpoczęte doby hotelowe + 1 nocleg w klimatyzowanych namiocie na pustyni) oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu na Djerbie. Hotele w Tunezji mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.

Pokoje: 2 - i 3 - osobowe z łazienkami.

Uwaga!Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na Djerbie. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja".

Wizy

Ponadto każdy podróżujący (bez względu na wiek) zobowiązany jest do przedstawienia poniższych DOKUMENTÓW:
• vocher hotelowy dla osób, które przedłużają imprezę o część wypoczynkową- do pobrania z maila - voucher wysyłany jest na podany w rezerwacji adres mailowy na 6 dni przed wylotem- voucher prosimy wydrukować (KONIECZNOŚC OKAZANIA VOUCHERA W FORMIE PAPIEROWEJ!) wylotem z Polski.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelach *** i 1 nocleg w namiocie na pustyni,4 śniadania i 4 obiady zamienne z obiadokolacjami oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu na Djerbie (na opcji all inclusive); opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena  nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 120 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

UWAGA!Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 4 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 8 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 12 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 15 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

 

Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja - wielobarwna mozaika” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.

Inne

Wiza
Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Tunezji trwa od 1.07 do 31.08

Zgodnie z decyzją tunezyjskiego rządu, klimatyzacja w hotelach działa przeważnie w okresie 15/06 - 15/09

Tunezja - ognisty oddech pustyni
Tunezja - ognisty oddech pustyni
Tunezja - ognisty oddech pustyni
Tunezja - ognisty oddech pustyni
Tunezja - ognisty oddech pustyni
Tunezja - ognisty oddech pustyni
Tunezja - ognisty oddech pustyni
Tunezja - ognisty oddech pustyni
1 / 8

5.7/6 (11 opinii)

Tunezja - ognisty oddech pustyni

Djerba Castille
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelach *** i 1 nocleg w namiocie na pustyni,4 śniadania i 4 obiady zamienne z obiadokolacjami oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu na Djerbie (na opcji all inclusive); opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena  nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 120 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

UWAGA!Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 4 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 8 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 12 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 15 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

 

Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja - wielobarwna mozaika” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.

Atuty oferty

NOWOŚĆ! • dla chętnych tydzień pobytu na Djerbie! • malownicze krajobrazy południowej Tunezji • Tataouine - miasteczko dla fanów "Gwiezdnych Wojen"! • wrota Sahary • tradycyjne ksary, pustynne oazy i piaszczyste wydmy • zwiedzanie Djerby - rajskiej wyspy • 2 wolne dni na Djerbie - czas na relaks! • Chott Jerid - wielkie słone jezioro
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (62 opinie)
Djerba Castille
Tunezja: Djerba
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (129 opinii)
Djerba Resort
Tunezja: Djerba
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (86 opinii)
Djerba Aqua Resort
Tunezja: Djerba

Opinie

Intensywność programu
5.4
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.6
Transport
5.5
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Gosia i Natalia, woj. małopolskie 29.01.2024
Termin pobytu: styczeń 2024

Desert dream

Wyjazd do Tunezji przekroczył nasze oczekiwania - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Myślę, że jest to przede wszystkim zasługa spotkanych ludzi - naszego pilota, który zaraża swoją wiedzą i pasją do kraju, kierowcy, obsługi w miejscach turystycznych a także spotkanych na swojej drodze mieszkańców tego kraju. Ujęła nas otwartość oraz życzliwość z jaką zostałyśmy przyjęte i ugoszczone. Na zawsze w naszej pamięci pozostaną pustynne krajobrazy, napotkani ludzie , smaki lokalnych potraw składające się w jedną wielką opowieść. Opowieść o Tunezji. Choć spędziłyśmy tydzień podróżując to ciągle pozostaje niedosyt i żal, że czas upłynął tak szybko i wyjazd dobiegł końca.
Pokaż więcej opinii (10)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem