Tataouine

Djerba

Manufaktura ceramiki, Guellala

Ksar, Tataouine

Chenini

Erriadh

Amfiteatr, El Jem

Matmata

Ong Jemel

Tunezja - ognisty oddech pustyni

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
Smak przygody
Wycieczka samolotem
NOWOŚĆ! • dla chętnych tydzień pobytu na Djerbie! • malownicze krajobrazy południowej Tunezji • Tataouine - miasteczko dla fanów "Gwiezdnych Wojen"! • wrota Sahary • tradycyjne ksary, pustynne oazy i piaszczyste wydmy • zwiedzanie Djerby - rajskiej wyspy • 2 wolne dni na Djerbie - czas na relaks! • Chott Jerid - wielkie słone jezioro

Terminy i ceny wycieczki 12

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 10

5.1 /6 (11 opinii)
Miramar Petit Palais
Tunezja, Djerba
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

4 /6 (19 opinii)
Dar Djerba Zahra
Tunezja
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +173 zł / za osobę 7 dni

5.1 /6 (11 opinii)
Sun Connect Aqua Resort
Tunezja
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +407 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot na Djerbę, następnie transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu czeka nas przejazd groblą rzymską w kierunku Medenine, gdzie poznamy tradycyjną berberyjską zabudowę tzw. ghorfas, które były w przeszłości używane do przechowywania zboża, a które posłużyły jako niewolnicze kwatery w filmie "Gwiezdne wojny". Kolejnym punktem programy będzie Tataouine - miasto słynące z okolicznych ksarów, gdzie w opuszczonych osiedlach znajdują się malownicze spichlerze z XV i XVI wieku. Sławę temu miejscu przyniósł film "Gwiezdne wojny" George’a Lucasa, gdzie samo miasto użyczyło swojej nazwy pustynnej planecie Tatooine. W tym dniu odwiedzimy również osadę Chenini. Jest to wioska wtopiona w zbocze pustynnej góry z wykutymi w skale domami oraz pozostalość po Berberach, którzy niegdyś, przed napadem arabskich plemion, szukali schronienia w górach. Następnie przejedziemy do Ksar Ghilane – to palmowa oaza  polożonej prawie 100 km w głąb Sahary (Wielki Erg Wschodni). Wśród wydm znajdują się ruiny fortu z czasów rzymskich. Kasr Ghilan była również bazą Legii Cudzoziemskiej. Kolacja i nocleg w klimatyzowanym namiocie na pustyni. (Trasa ok. 200 km)

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - (6 rozpoczętych dób hotelowych + 1 nocleg w klimatyzowanych namiocie na pustyni). Hotele w Tunezji mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.
Pokoje: 2 - i 3 - osobowe z łazienkami. Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na Djerbie. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja".
Do dyspozycji gości
W hotelach z reguły znajduje się restauracja i bar.
Wyżywienie
Zgodnie z programem - śniadania i obiadokolacje.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 6 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** i 1 nocleg w namiocie na pustyni, 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 100 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych. UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości od 1 do 3 TND/osoba/dzień. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu. Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja - wielobarwna mozaika” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej. Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
WizaKażdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Tunezji trwa od 1.07.2019 do 31.08.2019.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Tunezji! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon