Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Tirany samolotem charterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer na kolację i nocleg do hotelu Monte Carlo w miejscowości Vlora, w którym zakwaterowani będziemy przez cały czas wycieczki. (Trasa ok 150 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Beratu. Berat (UNESCO) położony jest u podnóża dwóch wzgórz – legendarnych olbrzymów Tomorri i Shpirag. Rzeka utworzona z łez dziewczyny, o którą walczyli i obaj zginęli, dzieli go na dwie dzielnice: prawosławną Goricę i muzułmański Mangalem. Jest to liczące około 2500 lat miasto, jedno z najstarszych i najciekawszych w Albanii, często nazywane Miastem Okien. Podczas spaceru uliczkami starego miasta, zobaczymy m.in. zabytkowe domy oraz przede wszystkim twierdzę Kalaja Berati i liczne cerkwie znajdujące się w jej obrębie. Nad miastem góruje twierdza, skąd zobaczyć można panoramę miasta. Miejsce rozsławił swoją twórczością Onufry, który stworzył jedyna w swoim rodzaju czerwień, zwaną czerwienią Onufrego. Berat jest doskonałym miejscem wypadowym na pieszczę górskie wycieczki, piękno natury i doskonałe warunki pogodowe sprawiają, że cały region staje się mekką turystyki aktywnej. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok 200 km).

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzimy Gjirokarster – miasto tysiąca schodów; miasto szarych dachów - mieszankę kulturową, językową, z niesamowitą architekturą kaskadowo ułożonych domów o dachach pokrytych szarymi łupkami lokalnego kamienia. Widok na otaczające wzgórza z twierdzy. Przestrzeń. Nic dziwnego, że UNESCO chroni to miasto i w nie inwestuje. W ostatnich latach widać wiele zmian, nic nie zaburza jednak stylu i ducha miasta. Przed wyjazdem do Krainy Orłów warto poczytać twórczość Ismaila Kadare, urodzonego tu pisarza, docenianego i nagradzanego w Europie. Jego książki emanują miłością do Gjirokaster, ale też daje doskonały podkład emocjonalny przed wizytą w Albanii. Zwiedzimy muzeum etnograficzne, które mieści się na terenie dawnego domu komunistycznego dyktatora Envera Hodży. Pożar zniszczył pierwotny dom, w którym urodził się Enver Hodża (w 1908 r.). Budynek został zrekonstruowany w latach 1964-1966, nie jako replika domu Hodży, ale jako model tradycyjnych domów Gjirokastry. Dom ma wiele klasycznych elementów kulturowych skopiowanych z innych pięknych domów miasta. Powrót do hotelu, kolacja. (Trasa ok 260 km).

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do pozostałości miasta Apolonia, będącego w starożytności początkiem bałkańskiej części szlaku handlowego Via Egnatia i miastem portowym, słynącym niegdyś z targu niewolników. Dziś to stanowisko archeologiczne, gdzie zobaczymy m.in. rzymski Odeon, fragmenty świątyni Artemidy z przełomu I i II w. n.e., budynku konsula, czy biblioteki. Następnie przejedziemy do Ardenicy – miejsca ślubu bohatera narodowego Albanii – Skanderbega. Jest to klasztor zbudowany na pozostałościach pogańskiej świątyni Artemidy – stąd wzięła się nazwa wsi - Ardenica. Klasztor \, zbudowany w 1282 roku, składa się z cerkwi Matki Bożej, kaplicy Świętej Trójcy, budynków mieszkalnych, piekarni, olejarni, stajni bramy wejściowej. Bardzo klimatycznie miejsce, dające relaks i odskocznię od gwaru miasta i kurortu. Powrót do hotelu, kolacja. (Trasa ok 130 km).

Dzień 5

Dzień przeznaczony na wypoczynek lub fakultatywną wycieczkę na Korfu (dodatkowo płatne ok 120 eur/os). W pierwszej kolejności udamy się do Sarandy, skąd odpływają promy na Korfu. W programie Achillion – pałac cesarzowej Sisi, Mysia Wyspa. Zwiedzanie stolicy Korfu to spacer po mieście podzielonym na kilka części, tworzących ciekawą mieszankę architektoniczno-kulturową. Zobaczymy starówkę ze Starym Fortem, pałac św. Michała i Jerzego, słynną Liston - ulicę z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie oraz kościół św. Spiridiona Miracoulous, patrona wyspy, którego szczątki spoczywają w sarkofagu ze srebra. Powrót do portu i do hotelu. Kolacja w hotelu.

Dzień 6

Dzień przeznaczony na wypoczynek lub fakultatywną wycieczkę: jeep safari. Okolice Vlory słyną z malowniczych, aczkolwiek niedostępnych miejsc do których można dostać się jedynie dzięki autom 4x4! Udamy się na południe, w stronę majestatycznej przełęczy Llogara, skąd rozpościerają się niezapomniane widoki. Panoramiczna trasa nad morzem Jońskim pozwoli obejrzeć zbocza przypominające klify ostro spadające ku przepięknym piaszczystym plażom kontrastującym z błękitem morza i nieba. Udamy się również w dzikie tereny albańskiego bezdroża, gdzie zawitamy do niewielkich wiosek, gdzie życie toczy się swoim biegiem i zostaniemy ugoszczeni prawdziwym albańskim posiłkiem. Powrót do Vlory w godzinach wczesno wieczornych. Kolacja. (dodatkowo płatne ok 65 eur/os).

Dzień 7

Dzień przeznaczony na wypoczynek lub fakultatywny, całodniowy rejs statkiem na militarną wyspę Sazan, do zatoki Karaburun. W trakcie rejsu przerwy na plażowanie w urokliwych zatokach, spacery po plaży, możliwość zwiedzenia militarnych fortyfikacji. Będzie również czas na posiłek nad brzegiem morza. Powrót do hotelu, kolacja. (dodatkowo płatne ok 40 eur/os).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer:
- dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko,
- dla Klientów, którzy wybrali pobyt w Albanii – do hotelu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Kameralny hotel Monte Carlo położony jest około 2 km od centrum miejscowości Vlora. Lotnisko w Tiranie oddalone około 150 km od obiektu (dojazd autostradą ok 2h). Do dyspozycji gości recepcja, sejf na recepcji, basen. Plaża oddalona od hotelu o około 200 metrów. Pokoje wyposażone w klimatyzację, lodówkę, telewizor, telefon, łazienkę z wanną lub prysznicem, suszarkę do włosów a także balkon z meblami. Darmowe WiFi na terenie hotelu.

Wizy

Dowód/paszport musi być ważny minimum 3 miesiące po powrocie z Albanii.

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.

- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii

- jeśli osoba niepełnoletnia wybiera się na wycieczkę fakultatywną na Korfu w piśmie notarialnym musi być uwzględniona również Grecja.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 70 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Odpocznij w Albanii

4.7/6 (24 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Odpocznij w Albanii
Last Minute!
Galeria (17)
Odpocznij w Albanii
Odpocznij w Albanii
Odpocznij w Albanii
Odpocznij w Albanii

Atuty oferty

7 dni w jednym hotelu • wypoczywaj i zwiedzaj • Berat - miasto okien • Gjirokarster - miasto schodów i szarych dachów • starożytna Apolonia • monastyr Ardenica • dla chętnych wycieczka na Korfu, rejs oraz wyprawa jeepami • wypoczynek na plaży
Długość lotu

1 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 70 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.2/6 (13 opinii)
MonteCarlo Lungomare
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
3.9/6 (24 opinie)
Hotel Vlora International
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
Sunrise Premium Hotel
Albania: Durres
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (52 opinie)
Bonita Luxury Hotel
Albania: Durres

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 061
Razem
4 121 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 36h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.1
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.2
Transport
4.8
Wyżywienie
4.0
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Agnieszka, Sieradz 07.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Bardzo nam się podobało:)

Cały pobyt był dobrze zorganizowany, wiadomo było co gdzie i kiedy się odbywa. Pilot Pani Karolina dobrze zorientowana i przygotowana do objazdu. Dowiedzieliśmy się trochę o kulturze, historii, sytuacji w Albanii. Program nie był napięty, zgodnie z nazwą Odpocznij w Albanii. Jeśli ktoś chciał mógł wykupić wycieczki fakultatywne i cały tydzień zwiedzać, albo korzystać z programu podstawowego i 3 dni plażować. Ceny w Albanii jeszcze są dość niskie, wiec spokojnie można było kupować w dobrych cenach. Do hotelu nie mamy zastrzeżeń, jak ktoś chce się do czegoś przyczepić to zawsze coś znajdzie, dla nas było ok, super widok z hotelu. Jedzenie dobre, świeże, śniadania codziennie takie samo (nie było to problemem), kolacje zróżnicowane. Nasz pokój był ładny, czysty, klimatyzowany. Ogólnie polecam!

6.0/6

Agą i Piotr 08.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Odpocznij w Albanii

Jedna z lepszych wycieczek objazdowych. Albania w pigułce. Ciekawie - na luzie, bez pośpiechu. Naszym zamiarem było trzy dni zwiedzać - to co było w programie podstawowym, a trzy dni odpoczywać - ale nastąpiła zmiana planów - po tym czego dowiedzieliśmy się na miejscu od Pani Pilot - i koniecznie dokupiliśmy rajd jeep'ami i rejs statkiem na półwysep Karaburun i wyspę Sazan. Nie braliśmy Korfu - bo byliśmy tam wcześniej cały tydzień. Dziwią nas wcześniejsze opinie o wycieczce - czasem niezbyt pozytywne. Rozumiemy - ilu nas - tyle opinii, ale bywając już trochę tu i tam na objazdówkach z Rainbow - raz jeszcze nadmienię - jedna z lepszych wycieczek. Pani Pilot - Pani Karolina, brak słów - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Kopalnia wiedzy dozowana we właściwych ilościach.
Pokaż więcej opinii (22)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem