W Królestwie Czarnych Faraonów

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
6.0 /6 ( 4 opinii )
Wycieczka samolotem
Chartum i Omdurman z grobowcem Mahdiego • Jebel Barkal - święta góra Nubijczyków • Meroe - nocleg w kampusie z widokiem na piramidy Czarnych Faraonów • Naga - saharyjskie piaski i skały • ruiny świątyni w Mussawarat

Terminy i ceny wycieczki 3

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

12:55 Zbiórka na lotnisku w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow
14:55 przelot samolotem do Chartumu (przez Istambuł).
02:20 przylot następnego dnia po północy, transfer do hotelu, nocleg.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Chartumu, muzeum archeologiczne, gdzie między innymi zobaczymy pozostałości dwóch świątyń przeniesionych z rejonu jeziora Nassera. Przejazd przez Omdurman i zwiedzanie grobowca Mahdiego (konieczny odpowiedni strój u kobiet (zakrywający głowę, ramiona i nogi!). Następnie wyruszymy na północ przez pustynię, której płaskie ukształtowanie pozwala na oglądanie wspaniałych widoków. Przerwa na lunch w Wadi Muqaddam. Po południu odwiedzimy wioskę El Kurru, gdzie znajduje się jedna z nekropolii starożytnej stolicy Nubii - Napaty. Zobaczymy grobowce XXV dynastii kuszyckiej, które zostały odkryte pod częściowo zniszczonymi piramidami. Grobowce są ozdobione wizerunkami faraonów, bóstw i napisami z kolorowych hieroglifów. Po zwiedzaniu El Kurru przejedziemy w okolice Karimy na kolację i nocleg.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - (Chartum - 2 rozpoczęte doby hotelowe, okolice Karimy - 2 rozpoczęte doby hotelowe) - przykładowy hotel: Kabri, Meroweeland Hotel tourist village.
Pokoje: wszystkie z łazienkami i wc, klimatyzacja.
Campus - Meroe Camp - (2 rozpoczęte doby hotelowe) - położony w miejscowości Bagarwyia (ok. 230 km na północ od Chartum). Jest stąd bezpośredni widok na ponad 40 piramid.
Namioty: 22 namioty 2 - osobowe - w każdym łazienka, w pomieszczeniu przy namiocie, z prysznicem i toaletą. Namioty posiadają werandy z krzesełkami, aby można się było zrelaksować na powietrzu patrząc na zapierający dech w piersiach widok piramid o zachodzie słońca.Elektryczność w namiotach jest dostarczana przez generator pracujący do godz.23:00.
Do dyspozycji gości
Hotele: bar, restauracja, recepcjaCampus Meroe Camp: nieduża restauracja
Wizy
Paszport
Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia imprezy i nie może posiadać wiz wjazdowych ani stempli izraelskich!


Wiza do Republiki Sudanu
Wymagana jest wiza do Republiki Sudanu.
W celu uzyskania wizy należy najpóźniej do 21 dnia przed rozpoczęciem imprezy dostarczyć do siedziby Rainbow w Łodzi (na adres: 90-361 Łódź, ul.Piotrkowska 270)
- prawidłowo wypełniony i podpisany wniosek wizowy (wniosek do pobrania ze strony ambasady Sudanu w Berlinie www.sudan-embassy.de/visa-services),
- 2 zdjęcia paszportowe (biometryczne) - oraz paszport z 3 wolnymi stronami.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Chartumu (przez jeden z europejskich portów lotniczych), transfer lotnisko – hotel - lotnisko, przejazdy busem/autokarem w mieście, a poza miastem samochodami terenowymi, zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie wg programu, program turystyczny j.w., opiekę pilota, przewodnika lokalnego oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstwowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, pozwolenia na fotografowanie (opłata za koszt uczestnictwa w programie, w tym bilety wstępu i fotografowanie 230 EUR/os.), wizy sudańskiej (ok. 60 EUR/os.) oraz napiwków ok. 30 EUR/os., opłaty za filmowanie , napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/w-krolestwie-czarnych-faraonow/zakwaterowanie-sud

Dodaj opinię

6.0

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Sudanie! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon