Wiedeń - przy dźwiękach walca - sylwester samolotem

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Sylwester 2019
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
• Hofburg - przepych rezydencji zimowej rodu Habsburgów • Wzgórze Kahlenberg i Sobieski • Gospoda Heuriger i wieś Neustift • Lasek Wiedeński • tajemnicze zaułki starego Wiednia • koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta • kawa z torcikiem Sachera w iście wiedeńskim stylu • dwie rezydencje Habsburgów • Opera Wiedeńska • przywitanie Nowego Roku na Placu Ratuszowym lub w restauracji (za dopłatą)

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozkłady. Przylot na lotnisko w Wiedniu i transfer. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg, znane Polakom z „Odsieczy Wiedeńskiej”, czas wolny. Dla chętnych regionalny obiad w gospodzie Heuriger (dodatkowo płatny ok. 30 EUR/os.). Przyjazd do hotelu w okolicy Wiednia; zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 70 km) Uwaga: W zależności od rozkładu lotów powyższy program może być realizowany w innym dniu imprezy.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Lasku Wiedeńskiego, jest to najbardziej wysunięte na północny-wschód pasmo górskie Alp. Najsłynniejsze „Opowieści Lasku Wiedeńskiego” to jeden z walców samego mistrza Johanna Straussa. Zobaczymy tutaj najstarsze XII-wieczne opactwo cystersów Heiligenkreuz ze słynnymi krużgankami. Następnie przejedziemy do Mayerling, gdzie z zewnątrz zobaczymy miejsce tragicznej śmierci Rudolfa, jedynego syna cesarza Franciszka Józefa i jego słynnej żony Sissi. Następnie przejedziemy do dawnej letniej, barokowej rezydencji Habsburgów Schoenbrunn. Zwiedzając pałac poznamy historię rodu Habsburgów jednocześnie podziwiając pełne przepychu komnaty cesarskie. Czas wolny w pięknie urządzonych ogrodach kompleksu. Powrót do hotelu, przygotowanie do kolacji sylwestrowej w restauracji (dla tych którzy dopłacili do tego świadczenia) lub na Placu Ratuszowym, gdzie zwyczajowo organizowany jest plenerowy wieczór sylwestrowy. Przejazd do centrum Wiednia i wspólny powrót do hotelu (ok. 02:00 nad ranem).

Informacje dodatkowe

Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Wiednia, zakwaterowanie w hotelu j.w. (3 rozpoczęte doby hotelowe ), 3 śniadania, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, system Tour Guide, ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, Assistance oraz bagaż) oraz opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania - ok. 110 EUR/os.: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty rezerwacyjne, usługa przewodników lokalnych w Wiedniu, TOUR GUIDE SYSTEM (system bezprzewodowego oprowadzania grup) oraz dodatkowo taksa klimatyczna ok. 6 EUR. koncert muzyki Straussa i W.A. Mozarta - ok. 80 EUR, 1 obiadokolacja – ok. 28 EUR, obiad Heuriger ok. 30EUR.
KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna) Zorganizowana w restauracji-winiarni Cobenzl Gastro (https://www.waldgrill-cobenzl.at) lub podobnej w Wiedniu w godzinach 20:00-02:00. Klimatyczna restauracja położona jest w sąsiedztwie Kalenbergu. Menu: szwedzki bufet z przekąskami zimnymi i ciepłymi potrawami , lampka szampana, woda. Pozostałe napoje dodatkowo płatne. Zabawa z tańcami przy muzyce na żywo, o północy możliwość podziwiania fajerwerków z tarasu restauracji.
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Austrii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon