Plan wycieczki

Dzień 1

Lot do Meksyku i pierwsze chwile w Mexico City.

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Mexico City: serce Meksyku i dziedzictwo Azteków.

Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków ( z zewnątrz), katedra, przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 45 USD/os.) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3
Dzień 3

Meksykańskie symbole: Plac Trzech Kultur, Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy i piramidy Teotihuacan.

Po śniadaniu wizyta na Placu Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 r. oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnego prekolumbijskiego ośrodka religijnego i politycznego: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Dla chętnych niezapomniany przelot balonem nad piramidami Teotihuacan o wschodzie słońca (ok. 240 USD/os). Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 60 USD/os) możliwość wybrania się na słynne walki Lucha Libre, tak bardzo zakorzenione w meksykańskiej kulturze. Wizyta na Arenie oraz wieczorny spektakl wrestlerski zapewnią niezapomniane wspomnienia! (Trasa ok. 130 km).

Dzień 4
Dzień 4

Taxco: srebrne miasto Meksyku i przyjazd do Acapulco.

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Mexico City do Acapulco. Po drodze zawitamy do Taxco - „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Wieczorem przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 450 km).

Dzień 5

Relaks i fiesta w Acapulco.

Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 60 USD/os) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem. W trakcie rejsu open bar, zimne drinki, tańce, pokazy i lokalna muzyka. Słowem… fiesta! Kolacja i nocleg w Acapulco.

Dzień 6
Dzień 6

Meksykańskie cuda natury i kolonialne skarby Puebli.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej „pary wulkanów” - Popocatapetl i Iztaccihuatl. Wieczorem przyjazd do kolonialnej Puebli - zwanej „miastem aniołów” (lista UNESCO). Zwiedzanie historycznego centrum, między innymi: zocalo, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo oraz drugą pod względem wielkości Katedrę w Meksyku Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7
Dzień 7

Przez góry Sierra Madre do kolonialnej Oaxaca.

Po wczesnym śniadaniu udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do miasta Oaxaca. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce Oaxaca. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 8
Dzień 8

Poznajemy kulturę Zapoteków: od Monte Alban do Tehuantepec.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do najstarszej strefy archeologicznej w Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Dalej udamy się do warsztatu tkackiego, gdzie będzie można obserwować ręczną produkcją rodzimych materiałów. W dalszej drodze wizyta w miejscowości Santa Maria del Tule, gdzie można podziwiać niesamowity pomnik przyrody – najstarsze drzewo w Meksyku. W czasie wolnym wizyta na lokalnym mercado, gdzie można spróbować charakterystycznej dla regionu potrawę – mole do pollo, czyli kurczak w sosie czekoladowym. Przejazd do Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 9
Dzień 9

Kanion Sumidero i tajemnice Majów w Chiapas.

Po wczesnym śniadaniu transfer do Parku Narodowego Kanionu Sumidero (przejazd około 5-6 h), gdzie popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, piękne widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000 m, różne gatunki ptaków - wszystko to powoduje, że kanion pozostaje na długo w pamięci. Po południu wyprawa do San Juan Chamula - osady Indian (fotografowanie jest zakazane) zamieszkałej przez potomków Majów -Tzotzil, zachowujących do dziś tradycyjny styl życia (uprawa roli i rękodzieło) oraz ubiór sarapes. Przejazd do San Cristobal de Las Casas, dawnej stolicy stanu Chiapas, krótkie wieczorne zwiedzanie - między innymi kolonialne centrum skupione wokół głównego placu (zocalo), katedra, barokowy kościół Santo Domingo. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 50 USD/os) wieczór meksykański w centrum indiańskiego miasteczka San Cristobal . Zobaczymy pokazy tańców z Oaxaca, Veracruz, Jalisco i Jukatanu, ale także z wazami na głowie, szablami. Dodatkowo będą wypalać i serwować lokalny drink - Cucaracha!Kolacja i nocleg w hotelu w San Cristobal. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 10
Dzień 10

Na śladach Majów: San Juan Chamula i Palenque.

Po śniadaniu wyjazd z San Christobal w stronę San Juan Chamula – osady Indian zamieszkałej przez potomków Majów – Tzotzil, zachowujących do dziś tradycyjny styl życia (uprawa roli i rękodzieło) oraz ubiór (biało-czerwone sarapes, kapelusze z liści palmowych). Wizyta na tradycyjnym targu indiańskim oraz lokalnym kościele synkretycznym łączącym chrześcijaństwo z lokalnymi wierzeniami (fotografowanie jest kategorycznie zakazane). Popołudniowe zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w. ponownie odkrytego dopiero w XVIII w. Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 11
Dzień 11

Campeche: kolonialne piękno Meksyku.

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Campeche. Zwiedzanie tego kolonialnego miasta, spacer w okolicy fortyfikacji obronnych Puerta del Tierra oraz Puerta del Mar, zobaczymy zocalo oraz katedrę. Kolacja i nocleg w Campeche. Trasa około 400 km.

Dzień 12
Dzień 12

Tajemnice Majów i dzika przyroda Meksyku.

Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie pojedziemy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Meridzie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 13
Dzień 13

Tajemnice Chichen Itza i kąpiel w cenote Ik Kil.

Po śniadaniu przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości około 30 m, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą ok. 25 USD/os.) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Wieczorem przyjazd do Cancun lub na Riviera Maya i zakwaterowanie w hotelu 4 **** na bazie ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 320 km).

Dzień 14
Dzień 14

Karaibskie wakacje: wyspa kobiet i starożytne Tulum.

Wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya. Dla chętnych proponujemy dwie półdniowe wycieczki. 1. Wycieczka na wyspę kobiet – Isla Mujeres. (ok. 90 USD/os). W programie rejs katamaranem, zwiedzanie wyspy wózkami golfowymi (2 godziny, 1 wózek dla 4 osób) oraz wypoczynek na jednej z pięknych plaż tej karaibskiej wyspy. Wyspa charakteryzuje się bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną oraz klimatycznymi klifami w jej południowej części. Powrót do hotelu na lunch. 2. Wyprawa do słynnej strefy archeologicznej Tulum, jedynej zlokalizowanej tuż nad samym morzem, na wysokim klifie oraz wizyta w przepięknej cenocie Dos Ojos. Dodatkowo możliwość snurkowania w jaskini! (ok. 90 USD/os, ze snurkowaniem jaskiniowym – 115 USD/os).

Dzień 15

Pożegnanie z Meksykiem: snorkeling na rafie koralowej.

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. W zależności od godziny lotu, dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 98 USD/os. dwuipółgodzinna wyprawa motorówkami przez lasy namorzynowe na rafę koralową w pobliżu Cancun - możliwość snorkelowania na drugiej pod względem wielkości rafie koralowej świata. Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Mexico City, a następnie do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich). W niektórych terminach możliwa zmiana na wylot z Cancun bezpośrednio do Europy, a następnie do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich).

Dzień 16

Powrót do Polski.

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Walutą obowiązującą w Meksyku jest peso meksykańskie i wszystkie transakcje dokonywane są w peso.
 - Sugerujemy zaraz po przylocie dokonać wymiany w kantorach na lotnisku
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
-Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Zajmuje się tym lokalny przewodnik – pilot tłumaczy z hiszpańskiego lub angielskiego na polski.
- W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Wyjazdy odbywają się przeważnie po śniadaniu, około 7 rano. W pojedynczych, uzasadnionych programach lub sytuacją, przypadkach wyjazd może odbywać się wcześniej – wtedy zapewnione są pakiety śniadaniowe.
- Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk, Puebla, San Christobal położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież. Temperatury zimą, w nocy mogą spaść do 5-7 stopni. W ciągu dnia, temperatura jest zwykle powyżej 20 stopni.
- Prosimy zabrać wygodne obuwie (część zwiedzania odbywa się po nierównym terenie) ubranie chroniące przed deszczem (należy również zabezpieczyć dokumenty przed wilgocią) oraz repelent na komary.
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia. Po przylocie odbywają się kontrole celne bagażu.
- Na większości przelotów wewnętrznych dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 40cm x 40cm x 25cm, waga do 10 kg (w przypadku przewozu bagażu podręcznego przekraczającego te wymiary, dopłata to ok. 40 USD). Maksymalna waga bagażu rejestrowanego to 23kg.
- Napięcie w gniazdkach w Meksyku to 110V. Z tego powodu nie działają polskie suszarki, grzałki, które są dostosowane do napięcia 220V. Gniazdka są typu A lub B (takie jak w USA). Prosimy zabrać ze sobą adapter.
- Pilot wycieczki będzie starał się zorganizować program zwiedzania w taki sposób, żeby znaleźć czas wolny na lunch (we własnym zakresie).

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

Wyżywienie

śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelach w Cancun/Riviera Maya i Acapulco serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun).

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przelot wewnętrzny na trasie Cancun - Mexico City, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem,opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja podstawowa: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, systemu Tour Guide System, opłat rezerwacyjnych itp)w kwocie ok. 410 USD/os – płatne pilotowi imprezy. Cena nie zawiera również kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w Cancun stanie Quintana Roo (ok. 4 USD za pokój za noc) - płatne na miejscu w recepcji hoteli. Cena nie obejmuje również wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Tour Guide System

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga! Zwracamy uwagę na przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Meksyku: obowiązuje limit wwozu 400 papierosów lub 400 wkładów do papierosów elektronicznych lub 50cygar i 3L alkoholu. Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z opłatami celnymi, co z kolei skutkuje opóźnieniem transferów i koniecznością organizowania go na własny koszt.

Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym
1 / 15

5.5/6 (41 opinii)

Wielka, meksykańska wyprawa - przelot samolotem rejsowym

Za osobę11 976
Razem
23 951 zł
Zaliczka 10% 2 390 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przelot wewnętrzny na trasie Cancun - Mexico City, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem,opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja podstawowa: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, systemu Tour Guide System, opłat rezerwacyjnych itp)w kwocie ok. 410 USD/os – płatne pilotowi imprezy. Cena nie zawiera również kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w Cancun stanie Quintana Roo (ok. 4 USD za pokój za noc) - płatne na miejscu w recepcji hoteli. Cena nie obejmuje również wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Mexico City - miasto moloch! • Acapulco i skała śmierci • kolonialna Puebla • majestatyczna przyroda kanionu Sumidero • Palenque i Świątynia Słońca • Chichen Itza i piramida Kukulkan • all inclusive w Acapulco i Cancun!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
5.5
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.8
Transport
5.5
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

para 05.01.2019

Piękne wakacje!!!

Piękny kraj, wspaniali i uśmiechnięci ludzie!!! imponująca kultura i tradycja Świetna praca pilota i kierowcy dużo lepszy standard Air France niż Lotu zróżnicowany program i możliwość wypoczynku na plaży
Pokaż więcej opinii (40)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem