Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do Cancun: wylot i zakwaterowanie.

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji.

Dzień 2
Dzień 2

Tajemnice Majów: Chichen Itza i Merida.

Po śniadaniu przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 28 USD/os) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - cenota. Chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Następnie przejazd do stolicy Jukatanu, Meridy i spacer po historycznym centrum miasta. W trakcie wizyty zapraszamy na przejażdżkę dorożkami po kolonialnych uliczkach Meridy. Kolacja i nocleg w Meridzie. (Trasa ok. 360 km).

Dzień 3
Dzień 3

Celestun i Uxmal: w sercu dzikiej przyrody i tajemnic Majów.

Po śniadaniu przejazd do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Następnie przejazd do Uxmal, gdzie zobaczymy centrum religijne Majów, w którym znajduje się między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynia Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor) oraz boisko do gry w pelotę (gra przypominała trochę piłkę nożną – uważa się, że miała znaczenie religijne). Kolacja i nocleg w Campeche. (Trasa ok. 390 km).

Dzień 4
Dzień 4

Tajemnice starożytnego Palenque.

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Palenque i zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w., ponownie odkrytego dopiero w XVIII w.: Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami. Kolacja i nocleg w Palenque lub w Villahermosa. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 5
Dzień 5

San Cristobal: serce indiańskiego Meksyku.

Po śniadaniu przejazd do San Cristobal, stolicy „indiańskiego” stanu Chiapas, zwiedzanie - między innymi „hiszpańskiego centrum” skupionego wokół głównego placu (zocalo), katedra i barokowy kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg w hotelu w San Cristobal. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 50 USD/os) wieczór meksykański w centrum indiańskiego miasteczka San Cristobal . Zobaczymy pokazy tańców z Oaxaca, Veracruz, Jalisco i Jukatanu, ale także z wazami na głowie, szablami. Dodatkowo będą wypalać i serwować lokalny drink - Cucaracha! (Trasa ok. 450 km).

Dzień 6
Dzień 6

Tajemnice Majów i naturalne piękno Kanionu Sumidero.

Po śniadaniu wyprawa do San Juan Chamula - osady Indian zamieszkałej przez potomków Majów -Tzotzil, zachowujących do dziś tradycyjny styl życia (uprawa roli i rękodzieło) oraz ubiór (biało-czerwone sarapes, kapelusze z liści palmowych). Wizyta na tradycyjnym targu indiańskim oraz lokalnym kościele synkretycznym łączącym chrześcijaństwo z lokalnymi wierzeniami (fotografowanie jest kategorycznie zakazane). Transfer do Parku Narodowego Kanionu Sumidero, gdzie popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, piękne widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000 m, różne gatunki ptaków - wszystko to powoduje, że kanion pozostaje na długo w pamięci. Przejazd w kierunku Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu w Tehuantepec lub w pobliskim Juchitan. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 7
Dzień 7

Oaxaca: kulinarny i kulturalny skarb Meksyku

Po wczesnym śniadaniu udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do miasta Oaxaca. Po drodze wizyta w miejscowości Santa Maria del Tule, gdzie można podziwiać niesamowity pomnik przyrody – najstarsze drzewo w Meksyku. W czasie wolnym wizyta na lokalnym mercado, gdzie można spróbować charakterystyczną dla regionu potrawę – mole de pollo, czyli kurczak w sosie czekoladowym. Następnie wizyta w tradycyjnej niewielkiej fabryce meksykańskiego alkoholu z robakiem – mezcalu oraz wizytę w warsztacie tkackim, gdzie będzie można obserwować ręczną produkcję rodzimych materiałów. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce Oaxaca. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 8
Dzień 8

Kroki za Zapotekami: od Monte Alban do Puebli.

Po śniadaniu zwiedzanie jednej z najstarszych stref archeologicznych Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Następnie przejazd do kolonialnej Puebli - zwanej „miastem aniołów” (lista UNESCO). Zwiedzanie historycznego centrum, między innymi: zocalo, stare miasto z kolonialnymi domami, Dzielnicę Artystów, dom Alfenique (z zewnątrz) oraz drugą pod względem wielkości Katedrę w Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 9
Dzień 9

Cholula i trasa do Acapulco: antyczne piramidy i świeże powietrze wulkanów

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej „pary wulkanów” - Popocatapetl i Iztaccihuatl. Wieczorem przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 450 km). 
 


Dzień 10
Dzień 10

Relaks i fiesta w sercu Acapulco.

Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 60 USD/os) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem. W trakcie rejsu open bar, zimne drinki, tańce, pokazy i lokalna muzyka. Słowem… fiesta! Kolacja i nocleg w Acapulco.

Dzień 11
Dzień 11

Srebrne Taxco i kultura walk Lucha Libre w Meksyku.

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Taxco – „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Wieczorny przyjazd do Miasta Meksyk, kolacja. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 60 USD/os) możliwość wybrania się na słynne walki Lucha Libre, tak bardzo zakorzenione w meksykańskiej kulturze. Wizyta na Arenie oraz wieczorny spektakl wrestlerski zapewnią niezapomniane wspomnienia! (Trasa ok. 420 km).

Dzień 12
Dzień 12

Kulturowe i historyczne odkrycie Mexico City.

Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków. W programie: plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków Templo Mayor (z zewnątrz), katedra, przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 45 USD/os) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 13
Dzień 13

Meksyk: od Placu Trzech Kultur do Piramid Teotihuacan.

Po śniadaniu przejazd obok Placu Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 r. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km ważnego indiańskiego ośrodka religijnego i politycznego Teotihuacan (lista UNESCO) - zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Dla chętnych niezapomniany przelot balonem nad piramidami Teotihuacan o wschodzie słońca (ok. 240 USD/os). Transfer na lotnisko w Mexico City - późnym popołudniem lub późnym wieczorem wylot do Cancun. Transfer do hotelu 4* z All Inclusive w Cancun lub na Riviera Maya. Uwaga! Grupa podczas przelotu wewnętrznego może zostać podzielona na loty o różnych godzinach.

Dzień 14

Cancun i Riviera Maya: raj na Ziemi.

Wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya. Dla chętnych proponujemy dwie półdniowe wycieczki.
1. Wycieczka na wyspę kobiet – Isla Mujeres. (ok. 90 USD/os). W programie rejs katamaranem, zwiedzanie wyspy wózkami golfowymi (2 godziny, 1 wózek dla 4 osób) oraz wypoczynek na jednej z pięknych plaż tej karaibskiej wyspy. Wyspa charakteryzuje się bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną oraz klimatycznymi klifami w jej południowej części. Powrót do hotelu na lunch.
2. Wyprawa do słynnej strefy archeologicznej Tulum, jedynej zlokalizowanej tuż nad samym morzem, na wysokim klifie oraz wizyta w przepięknej cenocie Dos Ojos. Dodatkowo możliwość snurkowania w jaskini! (ok. 90 USD/os, ze snurkowaniem jaskiniowym – 115 USD/os).

Dzień 15

Wyprawa na rafę koralową i powrót do Polski.

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju, w zalezności od godziny lotu, dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 100 USD/os. dwuipółgodzinna wyprawa motorówkami przez lasy namorzynowe na rafę koralową w pobliżu Cancun - możliwość snorkelowania na drugiej pod względem wielkości rafie koralowej świata. Transfer na lotnisko w Cancun. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Polski.

Dzień 16

Powrót do domu.

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Zajmuje się tym lokalny przewodnik – pilot tłumaczy z hiszpańskiego lub angielskiego na polski.
 - W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Wyjazdy odbywają się przeważnie po śniadaniu, około 7 rano. W pojedynczych, uzasadnionych programach lub sytuacją, przypadkach wyjazd może odbywać się wcześniej – wtedy zapewnione są pakiety śniadaniowe.
 - Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk, Puebla, San Christobal położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież. Temperatury zimą, w nocy mogą spaść do 5-7 stopni. W ciągu dnia, temperatura jest zwykle powyżej 20 stopni.
- Walutą obowiązującą w Meksyku jest peso meksykańskie i wszystkie transakcje dokonywane są w peso.
 - Sugerujemy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu na niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu.
 - Prosimy zabrać wygodne obuwie (część zwiedzania odbywa się po nierównym terenie), ubranie chroniące przed deszczem (należy również zabezpieczyć dokumenty przed wilgocią) oraz repelent na komary.
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia. Po przylocie odbywają się kontrole celne bagażu.
- Na większości przelotów wewnętrznych dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 40cm x 40cm x 25cm, waga do 10 kg (w przypadku przewozu bagażu podręcznego przekraczającego te wymiary, dopłata to ok. 40 USD). Maksymalna waga bagażu rejestrowanego to 23kg.
- Napięcie w gniazdkach w Meksyku to 110V. Z tego powodu nie działają polskie suszarki, grzałki, które są dostosowane do napięcia 220V. Gniazdka są typu A lub B (takie jak w USA). Prosimy zabrać ze sobą adapter.
- Pilot wycieczki będzie starał się zorganizować program zwiedzania w taki sposób, żeby znaleźć czas wolny na lunch (we własnym zakresie).

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

Wyżywienie

śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelach w Cancun/Riviera Maya i Acapulco serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun).

Zakwaterowanie

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

 

 

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Cancun, opłaty lotniskowe oraz przelot wewnętrzny na trasie Mexico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach  14 rozpoczętych dób hotelowych, transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja podstawowa: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, systemu Tour Guide System, opłat rezerwacyjnych itp) w kwocie ok. 410 USD/os – płatne pilotowi imprezy. Cena nie zawiera również kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w Zona Hotelera Cancun stanie Quintana Roo (ok. 4 USD za pokój za noc) - płatne na miejscu w recepcji hoteli. Cena nie obejmuje również wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz wydatków osobistych. Na lotnisku w Cancun może być pobierana przed wylotem z Meksyku opłata VISITAX (ok. 10 USD/os).

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Tour Guide System

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga! Zwracamy uwagę na przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Meksyku: obowiązuje limit wwozu 400 papierosów lub 400 wkładów do papierosów elektronicznych lub 50cygar i 3L alkoholu. Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z opłatami celnymi, co z kolei skutkuje opóźnieniem transferów i koniecznością organizowania go na własny koszt.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Meksyku trwa od 01.11 do 31.03.
Wielka, meksykańska wyprawa
Bestseller
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
Wielka, meksykańska wyprawa
1 / 22

5.3/6 (576 opinii)

Wielka, meksykańska wyprawa

Za osobę11 450
Razem
22 901 zł
Zaliczka 10% 2 290 zł
rezerwuj
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Cancun, opłaty lotniskowe oraz przelot wewnętrzny na trasie Mexico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach  14 rozpoczętych dób hotelowych, transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja podstawowa: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, systemu Tour Guide System, opłat rezerwacyjnych itp) w kwocie ok. 410 USD/os – płatne pilotowi imprezy. Cena nie zawiera również kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w Zona Hotelera Cancun stanie Quintana Roo (ok. 4 USD za pokój za noc) - płatne na miejscu w recepcji hoteli. Cena nie obejmuje również wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz wydatków osobistych. Na lotnisku w Cancun może być pobierana przed wylotem z Meksyku opłata VISITAX (ok. 10 USD/os).

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Chichen Itza i piramida Kukulkan • kolonialne miasta - Merida i Campeche • Palenque i Świątynia Słońca • Acapulco • Srebrne Miasto - Taxco • miejsce, w którym ludzie stają się bogami - Teotihuacan • Mexico City - największe miasto Ameryki! • all inclusive w Acapulco i Cancun!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.5
Transport
5.2
Wyżywienie
4.2
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Hanna, Tczew 29.01.2024
Termin pobytu: styczeń 2024

SUPER WYPRAWA

W terminie 11-26.01.2024 byłam na wycieczce WIELKA,MEKSYKAŃSKA WYPRAWA jestem bardzo bardzo zadowolona a nasz pilot to p.MARCIN CH.opowiadał nam tyle ciekawych rzeczy bez kartki z głowy jestem pod wrażeniem.Szkoda tylko, że nie zwiedzaliśmy Acapulco / no trudno/.JESTEM BARDZO ZADOWOLONA I POLECAM WSZYSTKIM TO JEST NIESAMOWITA PRZYGODA I POLECAM WSZYSTKIM.HANNA R.
Pokaż więcej opinii (575)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem