Wielki Mur, niebo nad Bajkałem i stepy Mongolii

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
-25% 100%
Wycieczka samolotem
Pekin i Wielki Mur • Irkuck - największe miasto Syberii • Listwianka i okolice Jeziora Bajkał • skansen Talcy • wycieczka Koleją Krugobajkalską • Ułan Bator i niesamowity Park Narodowy Terelj • noclegi w mongolskiej jurcie •

Terminy i ceny wycieczki 3

14 408 zł
( za osobę / 15 dni )

Data wyjazdu: 01.07.2018

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Pekinu samolotem rejsowym z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Płw. Arabskiego.

Dzień 2

Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Następnie przejażdżka rikszami po starych dzielnicach Pekinu, podczas której będzie można zobaczyć ich charakterystyczną zabudowę (tzw. hutongi). Te tradycyjne domostwa, zamieszkiwane niegdyś przez całe wielopokoleniowe rodziny, powoli znikają z mapy stolicy, zastępowane przez nowoczesne budownictwo. Warto więc je zobaczyć, póki jeszcze jest ku temu okazja. W trakcie zwiedzania lunch. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w hotelu w Pekinie.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele odpowiadające standardowi *** klasy turystycznej - w Pekinie, Irkucku, Listwiance i Ułan Bator oraz standardowi ** na wyspie Olchon.
Pokoje: skromnie, lecz schludnie urządzone, 2 - osobowe (możliwość max. 1 dostawki), z łazienkami.
Jurty: w Mongolii poza Ułan Bator zakwaterowanie w jurtach (tradycyjnych mongolskich namiotach).
Jest to skromne zakwaterowanie: dostępne są łazienki z prysznicami i wc (zazwyczaj wspólne).Jurty posiadają również restauracje, także pod namiotem. Jest prąd.
Do dyspozycji gości
w hotelach restauracja, zazwyczaj również bar
Wizy
Wiza
- Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia imprezy turystycznej. Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej.
- W celu uzyskania wizy do Federacji Rosyjskiej należy najpóźniej na 40 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54; 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:
* prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy do Federacji Rosyjskiej (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru),
* 1 biometryczne kolorowe zdjęcie (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, twarz na wprost, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy) ,
* paszport z co najmniej czterema wolnymi stronami.
- W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54; 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:
* paszport (musi posiadać co najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron - 3 kartki!)
* Kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta,
* wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży),
Uwaga! Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu).
* 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku.
- Po potwierdzeniu rezerwacji należy wysłać skan paszportu (strona ze zdjęciem) na adres: wizy@R.pl .
- W celu uzyskania wizy mongolskiej należy najpóźniej na 40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54; 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:
* wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży),
* 2 zdjęcia 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu).

- W przypadku nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobowiązany uzyskać wizę we własnym zakresie.
- Uczestnik zamieszkujący poza granicami Polski zobowiązany jest uzyskać wizę we własnym zakresie. Brak wizy będzie oznaczał rezygnację uczestnika z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa.
- Szczegółowe informacje niezbędne do prawidłowego przygotowania dokumentów wizowych dostępne są u sprzedawcy imprezy.- W terminie poniżej 40 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Pekin i Irkuck - Warszawa, z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Płw. Arabskiego, przeloty wewnętrzne, zakwaterowanie w hotelach w Pekinie, Ułan Bator, Irkucku, Listwiance i na Olchon (łącznie 11 rozpoczętych dób hotelowych), 2 noclegi w mongolskiej jurcie, transfery autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łącznie ok. 250 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), wycieczek opisanych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy rosyjskiej, mongolskiej i chińskiej- procedura wizowa opisana jest poniżej. Obowiązkowe opłaty za pośrednictwo wizowe (370 zł- wiza rosyjska, 350 zł - wiza mongolska i 340 zł- wiza chińska) zostały doliczone do rezerwacji.
Brak oceny. Bądź pierwszy!
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.