Wulkaniczne ogrody Atlantyku

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.0 /6 ( 2 opinii )
• Azory – Sao Miguel – największa wyspa archipelagu • „Jezioro Ognia” i wulkaniczne źródła • krater wulkanu • bulgoczące błota • cozido – danie gotowane w wulkanie • plantacje ananasów i herbaty • Lizbona – czarująca stolica Portugalii.

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot na Azory na wyspę Sao Miguel (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma fakultatywnej obiadokolacji w hotelu).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie wyspy Sao Miguel, jednej z 9 wysp w archipelagu Azorów, która wyróżnia się swą wielkością oraz aktywnością wulkaniczną i sejsmiczną. Zwiedzanie rozpoczniemy od fabryki ceramiki w miejscowości Lagoa, której wzornictwo charakterystyczne jest dla całej Portugali. Następnie skierujemy się w stronę Lagoa do Fogo – „jeziora ognia” które ulokowało się w kraterze wulkanicznym. Otoczone endemiczną roślinnością, ogromne jezioro z przejrzystymi wodami i piaszczystymi plażami jest niezwykłym rezerwatem przyrody. Zatrzymamy się również przy Caldeira Velha, jeziorku wulkanicznym położonym na stoku wulkanu Lago do Fogo, gdzie będzie możliwość zakosztowania kąpieli w gorących wulkanicznych źródłach. Dalej przejedziemy do Ribeira Grande, typowego miasteczka Azorów na północnym krańcu wyspy z interesującą architekturą wykorzystującą często bazaltowe, wulkaniczne skały w które obfituje wyspa. Na zakończenie degustacja miejscowych likierów wyrabianych tu w co najmniej kilku gatunkach. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja (fakultatywnie), czas wolny i nocleg.

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotele ***/**** - położone na Azorach - Sao Miguel
Zakwaterowanie
Hotele ***/**** - położone na Azorach - Sao Miguel oraz w Lizbonie
Do dyspozycji gości
restauracja i bar
Pokoje
2 - osobowe, wszystkie z łazienkami i wc, często z telefonem , TV i klimatyzacją
Wyżywienie
śniadania w formie bufetu; za dopłatą 4 obiadokolacje
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot na Azory – Sao Miguel (możliwe międzylądowanie), przelot powrotny z Azorów do Lizbony oraz z Lizbony do Warszawy; opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem, 5 rozpoczętych dób hotelowych (4 na Azorach, 1 w Lizbonie), śniadania, program turystyczny j. w., obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, usług transportowych podczas objazdu wyspy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, taksy turystycznej, napiwków dla kierowców 125 EUR. W tej kwocie nie jest zawarty lunch w 4 dniu imprezy (cena podana w programie). Możliwa dopłata do 4 obiadokolacji w systemie rezerwacyjnym.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/wulkaniczne-ogrody-atlantyku/zakwaterowanie-pla

Dodaj opinię

4.0

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Portugalii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon