Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Hvar - Wyspa słońca, wina i lawendy

5.7/6 (7 opinii)

Opis wycieczki

Przewodnik

polski

Minimalny wiek

BRAK

Anulowanie

elastyczne

Główne atrakcje

• Stari Grad - najstarsze miasto w Chorwacji

• Klasztor Dominikanów św. Piotra Męczennika wraz z muzeum

• Starogradskie Pole wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

• Tętniące życiem miasto Hvar

• Jeden z najstarszych teatrów w Europie

Opis

Wyspa Hvar to najpiękniejsza i najbardziej słoneczna wyspa Chorwacji, słynąca z bogatej historii i oszałamiających plaż. Odwiedzimy tu najstarsze miasto w kraju – Stari Grad, gdzie zobaczymy Klasztor Dominikanów z bogatą ekspozycją paleolitycznych, greckich oraz rzymskich obiektów archeologicznych i kolekcją obrazów o tematyce chrześcijańskiej. Zatrzymamy się także przy nastrojowym, letnim pałacu Petra Hektorovića - słynnego poety renesansu, przedstawiciela jednej z najbogatszych rodzin na wyspie Hvar. Przejedziemy malowniczą trasą wzdłuż Starogradskiego Polja, które w 2008 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To najlepiej zachowany antyczny grecki krajobraz na obszarze Morza Śródziemnego; winogrona i oliwki uprawiano tutaj już 2400 lat temu! Naszym kolejnym przystankiem będzie największe miasto wyspy - Hvar, słynące zarówno z pięknych zabytków, licznych kafejek jak i bogatego życia nocnego. Zwiedzimy przyklasztorne muzeum, w którym siostry Benedyktynki wykonują misterne koronki z nitki agawy. Wizytę w mieście zakończymy na tarasie jednego z najstarszych teatrów w Europie. W czasie wolnym zachęcamy do wejścia na twierdzę Španjola, z której rozciąga się wspaniały widok na archipelag Pakleni Otoci. Polecamy także zakupy w tutejszych sklepikach – z lawendowej wyspy Hvar warto przywieźć miód lawendowy, woreczki z suszoną lawendą czy też cenny olejek lawendowy.

Ważne informacje

Orientacyjny czas trwania wycieczki: 13:00 - 20:00


Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Opiekę polskojęzycznego lokalnego przewodnika w miastach Stari Grad i Hvar

• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów


Cena nie obejmuje

• Napoi i posiłków podczas wycieczki


Odbiór o godz. 12:45
Za osobę299
598 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.4
Pilot
5.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Emilia Ewa, Warszawa 11.09.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Bardzo chętnie wrócimy. Jest to jeszcze fragment prawdziwej Chorwacji. Wyspa bez lotniska chroni wyspę przed turystyką masową.

6.0/6

Małgorzata, Łódź 15.08.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Cała, wyspa jest piękna, miasteczka mają swój urok i klimat, przypominają Wenecję przez te wąskie uliczki. Super przewodnik i rezydent, który cały czas towarzyszył nam przy odkrywaniu uroków miasteczek Stari Grad czy Hvar. Trasa nie męcząca wręcz ekscytująca z piękną panoramą na miasta i super widokami, czas wolny na samodzielne zwiedzanie, bądź odpoczynek w kawiarni. Wycieczka na 💯% godna polecenia. Nie ma się nad czym zastanawiać tylko jechać.😀
Pokaż więcej opinii (5)