Opinie klientów o Luxor - tajemnice starożytnego Egiptu

5.7 /6
51 
opinii
Atrakcyjność programu
5.6
Pilot
5.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

6.0/6

Jarosław, Pietrzykowice 19.11.2023
Termin pobytu: listopad 2023

Niesamowite przeżycie- dotykanie historii i "oko w oko" z nią :). Wyjazd z hotelu wcześnie rano/ w nocy- przejazd przez pustynię i przez liczne punkty kontrolne. Jeden postój na kawę, toaletę. Po przyjeździe na miejsce najpierw zwiedziliśmy Zespół Świątyń Karnaku- wspaniałe kolumny, budowle.....Potem pojechaliśmy do Doliny Królów, gdzie zwiedziliśmy grobowce i Świątynię Hatszepsut. Po drodze byliśmy również w pracowni wyrobów z alabastru i wytwórnię papirusów. Po obiedzie przepłynęliśmy łódką przez Nil. Dużym przeżyciem były obrazki życia codziennego nad kanałem, gdy jechaliśmy autokarem- to tak jakby przenieść się w czasie ... Trudno opisać majestat budowli, zabytków- trzeba je zobaczyć i pomyśleć nad osiągnięciami architektonicznymi tamtych czasów... Powrót w godzinach późnowieczornych.

6.0/6

Anna Beata, Gorzów Wielkopolski 19.03.2024
Termin pobytu: marzec 2024

Nie ma jak zatopić się w historię i doznać potęgi Egiptu. Długa droga pozwala na sen i poznanie z okien jak żyją w tym państwie. I to nie było miłe doświadczenie.

6.0/6

Robert Tomasz, Września 06.08.2023
Termin pobytu: lipiec 2023

Fajne miejsce do zwiedzenia nie mniej jednak trzeba sie do tego przygotowac , jest to calodzienna wycieczka i wysoka temperatura.

6.0/6

Tomasz Czerny 29.02.2024
Termin pobytu: listopad 2023

Druga fantastyczna wycieczka fakultatywna obowiązkowa dla pasjonatów starożytnego Egiptu. Mniej męcząca jak do Kairu bliższa odległość z Hurghady. Piloci kompetentni mili i zorganizowani . Fantastyczna wyprawa do doliny Królów . Zwiedziliśmy 3 grobowce + ten najsłynniejszy Grobowiec KV62 Tutenchamona. Niezapomniane przeżycie . Świątynia Hatszepsut zjawiskowa zwłaszcza krótko przed zachodem słońca . Świątynia w Karnaku przytłacza swoim rozmiarem . Każdy znajdzie coś dla siebie minusem mało czasu na indywidualne zwiedzanie ale to nieuniknione ze względu na intensywność programu coś za coś. Warto wcześniej przestudiować na czym się skupić przy zwiedzaniu. Krótki rejs po Nilu i obiad w Luxorze jak najbardziej trafiony. Ciekawa krótka wizyta w wytwórni przedmiotów z alabastru oraz w manufakturze papirusów. Dopełnieniem wycieczki jest krótki postój przy posągach Amenhotepa III. Polecam wszystkim tym którzy nie decydują się na objazdówkę po Egipcie a chcą zobaczyć najważniejsze słynne zabytki tego niezwykle intrygującego kraju.