Wycieczka Fakultatywna
Opinie o Kefalonia - królowa Wysp Jońskich
5.4/6 (249 opinii)Oceny szczegółowe
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.
Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
4.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Piękna wyspa, cudowne widoki, jednak większość tylko przez szybę autobusu. Przeorganizowałabym plan wycieczki tak aby jednak więcej czasu można poświecić na zwiedzanie, pływanie czy przeglądanie różnych miejsc zamiast oglądać je z drogi. Pani pilot bardzo ciekawie opowiadała o wszystkich miejscach, świetnie się słuchało informacji na temat odwiedzanych miejsc i nie tylko! Ogromna wiedza, duże doświadczenie i duży plus za przeorganizowanie planu w taki sposób aby ominąć długie kolejki przy zwiedzaniu jaskiń.
4.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wyspa ładna. Zielona. Nie skomercjalizowana. Długi rejs starym zaniedbanym statkiem. Najpiękniejsze są jaskinie. Nie dość , że tam nie doskwiera upał to masz widoki jak z książek Juliusza Verne. Tam bym chętnie spędziła po kilka godzin. Natomiast docelowe miasteczko uwielbiane przez obcokrajowców tak sobie. Nie przemawiają do mnie ruiny po budynkach po trzęsięniu ziemi bo chodząc koło nich ani to bezpieczne ani klimatyczne. Dziwne , że 70 lat nie wystarczyło na uporządkowanie tych pozostałości.
4.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka nas trochę zawiodła. Rejs byłby fajny, gdyby był szybszy statek. A tak ponad 2h w jedną stronę. Zwiedzanie jezoirka - niesamowite ale zdecydowanie za krótki czas. Raptem 5 minutek na lodz. Miasteczko fajne ale też bardzo mało czasu. Generalnie wolelibyśmy zobsczyć więcej uroklowych plaz i natury Kefalonii niż np. zwiedzać jaskinie. Za to Pani pilotka Gizela WSPANIAŁA!
4.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Więcej jeżdżenia i płynięcia niż zwiedzania, tak bym opisał ten wyjazd. Najpiękniejsze są na wyspie dwie jaskinie, ale droga tam i z powrotem bardzo męcząca. Z hotelu 30 min do Stolicy Zakyntos, później 2,5h płynie się statkiem na wyspę, tam znowu w autokar. Tam i z powrotem 5 h płynięcia statkiem jest mega nudne.... Najbardziej zaskoczyła mnie Pani pilot która nie chciała ustąpić PUSTEGO miejsca w pierwszym rzędzie obok siebie mojej córce która mimo syropu przed jazdą bardzo źle znosiła podróż autobusem po krętych górzystych trasach Kefalonii. Tłumaczyła to tym że nie chce gadać przez mikrofon do naszego ucha i że nie będzie jej wygodnie...