Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Albania – nieodkryty ląd

5.2/6 (40 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Butrynt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

• Antyczny teatr, rzymskie łaźnie, starożytne świątynie, chrześcijańskie bazyliki

• XVI-wieczna twierdza wenecka

• Typowy albański obiad

Opis

Podczas wakacji na Korfu koniecznie trzeba odwiedzić sąsiadkę wyspy – nieodkrytą Albanię. Podczas naszej wycieczki wyruszymy statkiem do albańskiego portu Saranda – popularnego kurortu turystycznego z okazałymi domami i hotelami, kaskadowo kierującymi się ku morzu. Z Sarandy wybierzemy się do starożytnego Butryntu, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tu zobaczyć zabytki datowane od IV wieku przed narodzinami Chrystusa do XVI wieku naszej ery. Będziemy podziwiać m.in. antyczny teatr, rzymskie łaźnie, starożytne świątynie, chrześcijańskie bazyliki, baptysterium oraz położoną na wzgórzu XVI-wieczną twierdzę wenecką, skąd rozciąga się wspaniały widok na całą okolicę. Trasa do Butryntu częściowo wiedzie przez tereny Parku Narodowego i daje możliwość podziwiania naturalnych krajobrazów – malowniczych gór, rzek, jezior i wiosek. Podczas przejazdów będzie okazja wypatrzuć także słynne albańskie bunkry – zapoznamy się z ich fascynującą historią i dowiemy się, jakie nietypowe funkcje pełnią one obecnie. Zwieńczeniem wyprawy będzie smakowity obiad, podczas którego skosztujemy typowych przysmaków albańskiej kuchni.


Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji(z wyjątkiem hotelu Kairaba Mythos Hotel&Spa – konieczna opłata za taxi - ok. 15 EUR w jedną stronę)

• Transfer do Sarandy

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Obiad wliczony w cenę (wyłącznie w przypadku wykupienia całej wycieczki wraz z nieobowiązkowym fakultetem do Butryntu)


Cena nie obejmuje

• Napoi do obiadu

• Fakultetu do Butryntu - ok. 20 EUR/os., 10 EUR/ dziecko - dla chętnich- osoby, które nie korzystają z dodatkowej opcji: czas wolny w Sarandzie

• Obowiązkowego podatku portowego - płatne na statku - 15 EUR/os. (powyżej 6 roku życia)

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 06:30 - 20:30

• Warto zabrać: nakrycie głowy, aparat fotograficzny, wygodne buty, butelkę wody

• Wymagany dokument tożsamości - dowód osobisty bądź paszport. Dla osób poniżej 18 roku życia, podróżujących bez opieki jednego lub obojga rodziców, obowiązkowa jest zgoda w języku angielskim podpisana przez nieobecnego na wycieczce rodzica/rodziców


Odbiór o godz. 06:15
Za osobę199
398 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.3
Pilot
5.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Daniel, Police

Wspaniała wycieczka, wspaniałe widoki. Niesamowicie charyzmatyczna Pani przewodnik która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o historii i atrakcjach Albanii. Na koniec przepyszne jedzenie i deser - trilece

6.0/6

Wanda Maria, Gniezno

Wycieczka do Albanii wspaniała można zobaczyć skrawek życia innych narodów. Ciekawe opowieści Pani Kasi. Wspaniałe i budzące podziw. że przetrwały tyle lat ruiny Butryntu.
Pokaż więcej opinii (38)