Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Wyspa Santorini - spacer po wulkanie

5.2/6 (25 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Santorini - najpiękniejsza grecka wyspa

• Oia – najbardziej pocztówkowe miejsce Santorini

• Fira - stolica z widokiem na kalderę wulkanu

Opis

Santorini to wizytówka Grecji i jedna z najpiękniejszych wysp świata. Białe-niebieskie domki kontrastujące z czarną, wulkaniczną skałą tworzą tu iście bajkowy krajobraz, kojarzony często jako kwintesencja całego kraju. To miejsce trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu! Naszą wyprawę rozpoczniemy od podróży katamaranem z portu w Retymnonie (do połowy maja rejs rozpoczyna się w porcie w Heraklionie) do portu Athinios na Santorini. Odwiedzimy Oia – najbardziej fotogeniczną wioskę wyspy, w której powstają klasyczne pocztówkowe zdjęcia Santorini. Naszym kolejnym przystankiem będzie stolica Fira, z której najlepiej można podziwiać wulkaniczną kalderę. To także kulturalne i handlowe centrum Santorini z uroczymi knajpkami i kameralnymi butikami. Podczas wycieczki, na wielu ulicznych straganach, będzie również okazja posmakować uprawianych na wyspie pistacji i zakupić poławiane w okolicach Santorini gąbki.

Cena obejmuje

• Rejs katamaranem na Santorini

• Opiekę polskojęzycznego pilota, który odbiera grupę na Santorinii


Cena nie obejmuje

• Dodatkowo płatne: transfer do portu: Chania - ok. 26 EUR/os., Kiani, Kalyves - ok.26 EUR/os., Kavros - ok.16 EUR/os., Rethymnon - ok.14 EUR/os.

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 05:15/06:45 - 21:00/22:00 (w zależności od hotelu)

• Zabierz ze sobą na wycieczkę dokument tożsamości

• W okresie od początku sezonu do połowy maja rejs rozczpoczyna się w porcie w miejscowości Heraklion

• Czas trwania rejsu ok. 2 - 2,5 h

• Warto zabrać: nakrycie głowy, krem z filtrem, aparat fotograficzny, butelkę wody

Odbiór o godz. 05:05
Za osobę819
1 638 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.0
Pilot
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Grzegorz, LAG

Bardzo fajnie spędzony dzień, zwiedziliśmy Fira i Oia Bardzo ładne widoki, miła przewodniczka. Dobry podkład aby wrócić może na dwa trzy dni.

6.0/6

Sylwia, Szczepańcowa

Polecamy! Warto odwiedzić wyspę Santorini ciekawe miejsce warte zobaczenia. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o wyspie i polecała miejsca w których warto zjeść albo kupić pamiątki. Sama miejscowość Oia jest droga dlatego na pamiątki albo jedzenie warto zatrzymać się w drugiej miejscowości którą zwiedzaliśmy. Oia bardziej poleca się do zdjęć. Duża ilość turystów, trzeba uważać na kieszonkowców. Sam rejs z miejscowości Rethymno trwał 3,5h w jedną stronę. Wycieczka zajmuje cały dzień od świtu aż po zachód słońca :) Warto kupić wycieczkę będąc na wyspie Kreta
Pokaż więcej opinii (23)