Opinie klientów o Akropol- bilet wstępu

5.5 /6
30 
opinii
Atrakcyjność programu
5.3
Pilot
5.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

6.0/6

Marek, --- 15.11.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Zawsze chciałem zobaczyć ta budowle. Wycieczki do Kraków europejskich zawsze odkładałem na później, w końcu Grecja nie leży na drugim kontynencie. Polecam.

6.0/6

Ireneusz, Kraków 28.06.2024
Termin pobytu: czerwiec 2024

Akropol - wspaniałe miejsce o interesującej historii. Polecam. Bardzo dobra przewodniczka. Majestatyczne świątynie i opis przewodniczki dający wyobrażenie jak to wszystko musiało wyglądać dwa i pół millennia temu.

6.0/6

Joanna, Poznan 22.09.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Jestem pod wrażeniem i warto było wydać 20 euro. Widok z Akropolu na Ateny jest niesamowity. Prawdą jest też to, że panorama Aten z tego miejsca zwala z nóg.

6.0/6

Barbara, Warszawa 19.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Zakochani w Grecji ! Na wycieczkę pojechałam z 15 letnim synem. To wiek, w którym młodego człowieka niełatwo jest zadowolić. Obaw było sporo, ale jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Autokar podjechał punktualnie o umówionej godzinie. Był upał, ale dzięki klimatyzacji nie odczuliśmy go wcale. Podróż choć trwająca ok. 2 godz. minęła szybko, dzięki ciekawostkom opowiadanym przez Panią Rezydentkę. Miłym i ciepłym głosem opowiadała nam o Grecji, Atenach, o zwyczajach i historii, a także śmieszne anegdoty. Zanim dojechaliśmy pod Akropol zatrzymaliśmy się w kilku miejscach, m.in. pod Stadionem oraz Parlamentem, gdzie mogliśmy obejrzeć zmianę warty przez Ezonów. Kto był w Grecji ten wie, że nie jest to typowa zmiana warty. Ezoni ubrani są w tradycyjny męski strój ludowy składający się z czerwonej czapki z frędzlami na wzór turecki, haftowanego uniformu i specyficznej spódniczki zwanej fustanelle, która posiada 400 plis, przypominających o trwającej czterysta lat niewoli tureckiej. Na nogi żołnierze zakładają getry z doczepianymi pomponami. Całość dopełniają podkute buty. Żołnierze podczas zmiany warty stawiają bardzo specyficzne kroki, które są idealnie wyćwiczone. Może to być trochę groteskowe, ale paradny krok ma swoja symbolikę, a zwłaszcza ruch podniesionej do góry nogi oznaczający kopniaka skierowanego w stronę dawnego tureckiego najeźdźcy, zakończonego „strzepnięciem wroga z buta”. Po zmianie warty udaliśmy się do autokaru, a następnie pod Akropol. Zanim jednak udaliśmy się na Akropol przeszliśmy się uliczką, z której z oddali mogliśmy podziwiać wzgórze Akropolu. Kto był na Akropolu, ten wie jak dużo jest tam ludzi, dlatego każdy z nas otrzymał słuchawki, dzięki którym wszyscy doskonale słyszeli o czym opowiadała Pani Przewodnik. Nie chciałabym pisać o wrażeniach, gdyż słowa nie są w stanie ich opisać. To widok zapierający dech w piersiach i trzeba te wszystkie monumentalne, archaiczne zabytki zobaczyć samemu. Propyleje czyli monumentalna brama prowadząca na Akropol, Partenon czyli świątynia poświęcona Atenie Dziewicy, Erechtejon czyli czteropoziomowa świątynia poświęcona Posejdonowi i Atenie, to zabytki, których widok pozostanie w pamięci na zawsze. Powiem jedynie, że oprócz zabytków niesamowity jest także widok, który rozciąga się ze wzgórza, na całe miasto i morze. Aby każdy mógł sam rozkoszować się tym miejscem, po wspólnej części zwiedzania otrzymaliśmy czas na siebie, by każdy w swoim tempie i mógł jeszcze raz zatrzymać się w dowolnym miejscu i chłonąć ten widok, by zapamiętać go jak najdłużej.