Opinie klientów o Ateny - kolebka cywilizacji

5.2 /6
35 
opinii
Atrakcyjność programu
5.2
Pilot
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

6.0/6

Dariusz, Warszawa 18.08.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

WYCZERPUJĄCA ALE WARTO SUPER PRZEWODNICZKA MOŻE DŁUGO SIĘ JEDZIE ALE ATENY SĄ TEGO WARTE SUPER ZMIANA WARTY POD PARLAMENTEM

6.0/6

Barbara, Warszawa 19.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Zakochałam się w Grecji ! Na wycieczkę pojechałam z 15 letnim synem. To wiek, w którym młodego człowieka niełatwo jest zadowolić. Obaw było sporo, ale jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Autokar podjechał punktualnie o umówionej godzinie. Był upał, ale dzięki klimatyzacji nie odczuliśmy go wcale. Podróż choć trwająca ok. 2 godz. minęła szybko, dzięki ciekawostkom opowiadanym przez Panią Rezydentkę. Miłym i ciepłym głosem opowiadała nam o Grecji, Atenach, o zwyczajach i historii, a także śmieszne anegdoty. Zanim dojechaliśmy pod Akropol zatrzymaliśmy się w kilku miejscach, m.in. pod Stadionem oraz Parlamentem, gdzie mogliśmy obejrzeć zmianę warty przez Ezonów. Kto był w Grecji ten wie, że nie jest to typowa zmiana warty. Ezoni ubrani są w tradycyjny męski strój ludowy składający się z czerwonej czapki z frędzlami na wzór turecki, haftowanego uniformu i specyficznej spódniczki zwanej fustanelle, która posiada 400 plis, przypominających o trwającej czterysta lat niewoli tureckiej. Na nogi żołnierze zakładają getry z doczepianymi pomponami. Całość dopełniają podkute buty. Żołnierze podczas zmiany warty stawiają bardzo specyficzne kroki, które są idealnie wyćwiczone. Może to być trochę groteskowe, ale paradny krok ma swoja symbolikę, a zwłaszcza ruch podniesionej do góry nogi oznaczający kopniaka skierowanego w stronę dawnego tureckiego najeźdźcy, zakończonego „strzepnięciem wroga z buta”. Po zmianie warty udaliśmy się do autokaru, a następnie pod Akropol. Zanim jednak udaliśmy się na Akropol przeszliśmy się uliczką, z której z oddali mogliśmy podziwiać wzgórze Akropolu. Kto był na Akropolu, ten wie jak dużo jest tam ludzi, dlatego każdy z nas otrzymał słuchawki, dzięki którym wszyscy doskonale słyszeli o czym opowiadała Pani Przewodnik. Nie będę pisała tu o wrażeniach, gdyż są one dla mnie nie do opisania. To widok zapierający dech w piersiach i trzeba te wszystkie monumentalne, archaiczne zabytki zobaczyć samemu. Powiem jedynie, że oprócz zabytków niesamowity jest także widok, który rozciąga się ze wzgórza, na całe miasto i morze. Aby każdy mógł sam rozkoszować się tym miejscem, po wspólnej części zwiedzania otrzymaliśmy czas na siebie, by każdy w swoim tempie i mógł jeszcze raz zatrzymać się w dowolnym miejscu i chłonąć ten widok, by zapamiętać go jak najdłużej. Po zakończeniu zwiedzania Akropolu przeszliśmy cudownymi uliczkami do miejsca, gdzie Pani Przewodnik przekazała nam informację, że mamy ok. 2 godzin czasu dla siebie. Dzięki temu ponownie każdy mógł sam zdecydować na co poświęci ten czas. My poświęciliśmy go na szybki posiłek, by nie marnować czasu i poznać jak najlepiej Ateny oraz na zakup pamiątek. Potem o umówionej godzinie udaliśmy się spotkanie z grupą, a następnie do autokaru, którym wróciliśmy do Hotelu Pappas. Ponieważ pogoda była doskonała, więc po powrocie poszliśmy na plażę. Dzięki tak zaplanowanej wycieczce mieliśmy czas zarówno na wypoczynek na plaży, jak i na obejrzenie miejsc, które zapierają dech w piersiach.

6.0/6

Monika, Kraków 14.07.2024
Termin pobytu: czerwiec 2024

Polecam było naprawdę super z przewodniczką Olimpia polecam widoki super nie do opisania polecam naprawdę warto

6.0/6

Regina, Mielec 31.05.2024
Termin pobytu: maj 2024

Stadion I nowożytnych igrzysk. Zmiana warty przy grobie nieznanego żołnierza. Spacerek i zakupy pamiątek w malowniczych uliczkach.