Wycieczka Fakultatywna
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.
Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Na wycieczce można poznać dość wyczerpującą historię wyspy, której nie odnajdzie się łatwo w opisach. Książka "Wyspa" od Hislop również zbyt łagodnie opisuje życie i historię wyspy. Miejsce piękne, a jej historia nie pasuje do tej wyspy. Lekkim minusem wycieczki był krótki czas, trzeba było się spieszyć by zdążyć na odpływający statek, dodatkowe pół godziny by wszystkich usatysfakcjonowało.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka dobrze skonstruowana - bez niepotrzebnych przystanków, sprawne odebranie i przywiezienie do hotelu. Podczas wycieczki płynie się statkiem na Spinalongę, następnie zwiedza ją z pilotem. Później udajemy się do ślicznego miasteczka Agios Nicolaos - warto wybrać się tam na pyszną kawę i lody do dowolnej kawiarni położonej przy brzegu jeziora. Obiad (w cenie wycieczki) podawany jest w przyjemnej greckiej tawernie - bez luksusów, ale smacznie. Wracając do hotelu zatrzymaliśmy się w greckiej wytwórni oliwy, gdzie oprowadzała nas bardzo kompetentna Polka. Ilość degustacji podczas zwiedzania to było bardzo miłe zaskoczenie. Warto zrobić tam pamiątkowe zakupy - pyszna oliwa, ocet balsamiczny, raki itp. Jedyne uwagi mamy do pilota wycieczki, który był również naszym rezydentem. Pani Paulina jest bardzo miła, ale niestety bardzo chaotyczna. Przekazuje niewiele informacji o Grecji oraz o zwiedzanych miejscach. Operuje wciąż tymi samymi informacjami, nie przytacza ciekawostek czy bardziej szczegółowych informacji o zwiedzanych miejscach.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka ciekawa, zarówno zwiedzanie wyspy, ciekawostki historyczne opowiadane przez Pana Michała, krótka podróż statkiem na wyspę i z powrotem. Pan pilot przekazał najważniejsze informacje historyczne, dodatkowo w sposób interesujący i zabawny. Dobry lunch w restauracji, porcja konkretna. Do wyboru opcja wegetariańska albo z mięsem. Inna oferta dla dziecka. Ponadto owoce, sałatka i sos tzatziki, woda wedle potrzeb. Później czas wolny nad jeziorem albo w mieście i na koniec oliwiarnia. Parę informacji o produkcji oliwy z oliwek i zakupy. Polecamy.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka bardzo ciekawa, podczas przejazdu autokarem i rejsem na wyspę można podziwiać piękne widoki okolic. czas wolny w Agios Nikolaos i wizyta w fabryce oliwy przybliża nas do warunków panujących na tym terenie. Przewodnik ciekawie opowiadał i miło spędziliśmy czas. Polecam