Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Kefalonia - królowa Wysp Jońskich

5.5/6 (63 opinie)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Dwie słynne jaskinie - Melissani oraz Drogarati

• Filmowa plaża Mytros

• Assos – najbardziej malownicza miejscowość wyspy

Opis

Podczas wakacji na wyspie Zakynthos koniecznie trzeba zobaczyć jej tajemniczą sąsiadkę – dziewiczą Kefalonię. Największa spośród Wysp Jońskich zachwyca swoją przyrodą, cudownymi plażami i ciekawą historią - wszak przez wieki znajdowała się pod panowaniem nie tylko Grecji, ale także Włoch i Turcji. Podczas tej wycieczki nasi przewodnicy odkryją przed Wami niezwykłe losy wyspy i jej nietypowe sekrety - dowiecie się między innymi, dlaczego kefalońskie kozy mają złote zęby, a tutejsze zakonnice zamieniają się w… Węże. Odwiedzimy dwie jaskinie: liczącą 150 milionów lat Drogarati z niezliczonymi stalaktytami i stalagmitami oraz naturalnie wyrzeźbionym balkonem, na którym śpiewał sam Pavarotti oraz Melissani z podziemnym jeziorem, które będziemy eksplorować łódkami. Zatrzymamy się także na punkcie widokowym z którego będziemy podziwiać słynną plażę Myrtos, gdzie nakręcono kultowy film „Kapitan Corelli” z Nicolasem Cagem i Penélope Cruz. Czeka nas także wizyta i kąpiel w bajkowym Assos – miejscowości tysiąca barw.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem bądź autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota


Cena nie obejmuje

• Wstępu do jaskiń - ok. 12 EUR/os.

• Posiłów i napoi

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 07:00-20:00

• Warto zabrać: kostium kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem. W mokrym ubraniu nie można kontnuować podróży autokarem, dlatego konieczny jest ubiór na zmianę

Odbiór o godz. 06:25
Za osobę299
598 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.5
Pilot
5.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

TADEUSZ, KRUKLANKI

Niezapomniane wrażenia z wyspy nieco innej niż Zakynthos, bo bardziej górzystej, co lubię, bardziej dziewiczej, kolorowej , zielonej, bez rozbudowanej bazy hotelowej. Jaskinie cudowne, tylko szkoda, że karty wstępu są odbierane zwiedzającym, byłyby ciekawymi pamiątkami.

6.0/6

Izabela, Rzeszów

Piękne widoki, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Pani przewodniczka potrafiła odpowiedzieć na wszystkie pytania, opowiadała bardzo ciekawie o odwiedzanych miejscach. Serdecznie polecam.
Pokaż więcej opinii (61)