Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Kordoba - miasto trzech kultur

5.3/6 (3 opinie)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Mezquita – imponujący meczet-katedra (UNESCO)

• Malownicze patia

• La Juderia – dzielnica żydowska (UNESCO)

• Rzymski Most na rzece Gwadalkiwir

Opis

Tysiąc lat temu Kordoba była największym i najbogatszym miastem całej Europy. Dziś jest trzecim ośrodkiem Andaluzji i zachwyca przybyszy zabytkami trzech kultur – arabskiej, rzymskiej i żydowskiej. To również jedyne miasto świata, które posiada aż 4 obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta tutaj to prawdziwa podróż w czasie przez kilkanaście wieków andaluzyjskiej historii! Odwiedzimy unikat na skalę całego świata - niesamowitą Mezquitę, czyli jedyną zachowaną w Andaluzji muzułmańską świątynię z czasów średniowiecza. Oszałamiające wnętrze meczetu nie ma sobie równych nigdzie indziej w Europie. Zobaczymy także spektakularny Rzymski Most na rzece Gwadalkiwir, którego historia liczy sobie prawie 2000 lat. Podczas spaceru wąskimi uliczkami Juderii – dawnej dzielnicy żydowskiej - poczujemy ducha średniowiecznej historii. Na naszej trasie znajdą się także niezwykle malownicze patia, uchodzące za najpiękniejsze w całej Hiszpanii. W trakcie czasu wolnego polecamy skosztować kultowego salmorejo – lokalnej zupy stanowiącej niekwestionowany symbol kordobańskiej gastronomii.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Opiekę polskojęzycznego pilota i lokalnego przewodnika

• Bilet wstępu do Mezquity


Cena nie obejmuje

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: z miejscowości Almunecar i Torrox – ok. 06:00 - 21:00, z miejscowości Benalmadena i Torremolinos – ok. 07:15 - 20:00, z miejscowości Marbella – ok. 06:00 - 21:00

Odbiór o godz. 06:40
Za osobę399
798 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.3
Pilot
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

DARIUSZ i ANNA, Zielona Góra

Wycieczka do Kordoby uzupełniła "wielką piątkę" miast, którą trzeba zobaczyć na tej wycieczce (oprócz Sewilli, Madrytu, Toledo i Granady)! Czas dobrze zorganizowany. Można i zwiedzić z przewodnikiem (u nas bardzo profesjonalnym) , aby później podczas czasu wolnego zanurzyć się w te klimatyczne uliczki! Warto wykupić tę wycieczkę, gdyż wiemy że jest problem z polskojęzycznymi przewodnikami w tym mieści, a Mezquita – wielki Meczet w Kordobie to obowiązkowy punk zwiedzania, dlatego polskojęzyczny przewodnik bardzo pomaga :)

6.0/6

JOANNA, CZĘSTOCHOWA

Wspaniała wycieczka, meczet robi wrażenie, miasto przepiękne, program realizowany spokojnie, dużo czasu wolnego. Pilot nieśpiesznie snuje malowniczą historię miasta. Świetnym rozwiązaniem jest radioodbiornik ze słuchawkami. Bardzo polecam.
Pokaż więcej opinii (1)