Wycieczka Fakultatywna Kordoba - miasto trzech kultur

Odbiór o godz. 06:40
Za osobę409
818 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Mezquita – imponujący meczet-katedra (UNESCO)

• Malownicze patia

• La Juderia – dzielnica żydowska (UNESCO)

• Rzymski Most na rzece Gwadalkiwir

Opis

Tysiąc lat temu Kordoba była największym i najbogatszym miastem całej Europy. Dziś jest trzecim ośrodkiem Andaluzji i zachwyca przybyszy zabytkami trzech kultur – arabskiej, rzymskiej i żydowskiej. To również jedyne miasto świata, które posiada aż 4 obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta tutaj to prawdziwa podróż w czasie przez kilkanaście wieków andaluzyjskiej historii! Odwiedzimy unikat na skalę całego świata - niesamowitą Mezquitę, czyli jedyną zachowaną w Andaluzji muzułmańską świątynię z czasów średniowiecza. Oszałamiające wnętrze meczetu nie ma sobie równych nigdzie indziej w Europie. Zobaczymy także spektakularny Rzymski Most na rzece Gwadalkiwir, którego historia liczy sobie prawie 2000 lat. Podczas spaceru wąskimi uliczkami Juderii – dawnej dzielnicy żydowskiej - poczujemy ducha średniowiecznej historii. Na naszej trasie znajdą się także niezwykle malownicze patia, uchodzące za najpiękniejsze w całej Hiszpanii. W trakcie czasu wolnego polecamy skosztować kultowego salmorejo – lokalnej zupy stanowiącej niekwestionowany symbol kordobańskiej gastronomii.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Opiekę polskojęzycznego pilota i lokalnego przewodnika

• Bilet wstępu do Mezquity


Cena nie obejmuje

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: z miejscowości Almunecar i Torrox – ok. 06:00 - 21:00, z miejscowości Benalmadena i Torremolinos – ok. 07:15 - 20:00, z miejscowości Marbella – ok. 06:00 - 21:00

Opinie

Atrakcyjność programu
5.2
Pilot
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Iwona, Olsztyn 20.06.2024
Termin pobytu: czerwiec 2024

Jedno z piękniejszych miast Andaluzji z niesamowitą zabudową, wąskie uliczki i monumentalna Mezquita dają niezapomniane wrażenie! Zwiedzanie budowli która była meczetem a ma wewnątrz wkomponowaną chrześcijańską katedrę to przeżycie kulturowe,duchowe,estetyczne..Trudno dobrać właściwe słowa aby wyrazić emocje związane z podziwianiem zabytków Cordoby, po prostu: ulice,kamienice,patia,most i inne cudne miejsca trzeba zobaczyć samemu,Polecam!
Pokaż więcej opinii (4)