Wycieczka Fakultatywna Magiczna Alhambra i wizyta w Granadzie

Odbiór o godz. 08:00
Za osobę449
898 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Alhambra – ostatni bastion Maurów

• Pałace Nasrydów – najważniejszy zabytek Hiszpanii

• Ogrody Generalife

• Dzielnica arabska Albaicin

• Okazja do spróbowania najlepszych tapas w Hiszpanii

Opis

Zapraszamy na fantastyczną wycieczkę do Granady - najbardziej magicznego miejsca w Andaluzji! Ostatni bastion Maurów w Hiszpanii, nazywany „ósmym cudem świata”, zachwyci Państwa orientalną Alhambrą otoczoną ogrodami Generalife, gdzie zwykli wypoczywać emirowie. Gwoździem programu będzie wejście do najczęściej odwiedzanego zabytku Hiszpanii – orientalnych Pałaców Nasrydów. Arabskiego klimatu doświadczymy również podczas spaceru po dzielnicy Albaicin, w której malowniczych zaułkach najlepiej czuć klimat z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Granada to również stolica ”tapas”, czyli lokalnych przekąsek – zachęcamy do spróbowania ich w czasie wolnym. Wspaniałych wrażeń dopełni panorama majestatycznych szczytów Sierra Nevada.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym minibusem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania Alhambry

• Bilet wstępu do Alhambry z Pałacami Nasrydów (uwaga – w niektórych terminach wejścia mogą być niedostępne, Klient otrzyma wówczas informację z wyprzedzeniem)


Cena nie obejmuje

• Biletu wstępu do Kaplicy Królewskiej (dla chętnych) - ok. 5 EUR/os.

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: z regionu Almunecar i Torrox – ok. 08:30 - 18:00, z miejscowości Benalmadena i Torremolinos – ok. 07:30 - 20:30, z miejscowości Marbella i Estepona – ok. 06:00/06:45 - 20:30/21:00. Godziny wyjazdów mogą ulec zmianie ze względu na dostępność biletów do Alhambry (możliwa wycieczka w godzinach popołudniowych – Klienci otrzymają wówczas w hotelu zimną kolację).

• Prosimy o podanie numeru dokumentu tożsamości (paszport lub dowód) w procesie rezerwacji niezbędnego do zakupu biletu do Alhambry. Osoby, które nie podadzą nr dokumentu z min. miesięcznym wyprzedzeniem ryzykują brak możliwości wejścia do Alhambry. Podczas wycieczki niezbędne jest posiadanie przy sobie dokumentu, na nr którego zostały zakupione bilety.


Wycieczka ma w większości charakter pieszego zwiedzania miasta (ok. 3,5-4 h spaceru, w tym różnice wysokości) - nie polecamy dla osób z ograniczoną mobilnością, dla rodzin z małymi dziećmi, dla osób o słabej kondycji ruchowej.

Opinie

Atrakcyjność programu
5.5
Pilot
5.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Marzena, Domecko 08.09.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Cudowne miejsca z ciekawą historią. Granada ugościła nas smacznym, ale brzydkim specjałem, którym jest ciastko PIONONOS - warto poznać jego historię. Pałace Nasrydów pobudziły naszą wyobraźnię. Ogrody wokół Alhambry zauroczyły nas. Wycieczka jak z krainy baśni 1001 nocy.
Pokaż więcej opinii (17)